Piłkarki Sztormu 8 punktów od ekstraligi

Rafał Sumowski
5 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdańszczanki do awansu do ekstraligi mogły zbliżyć się na 6 punktów. Ze względu na słabą skuteczność w meczu z Pragą, udało się tylko na 8. Gdańszczanki do awansu do ekstraligi mogły zbliżyć się na 6 punktów. Ze względu na słabą skuteczność w meczu z Pragą, udało się tylko na 8.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk tylko zremisowały na własnym boisku z Pragą Warszawa 1:1 (1:1), choć przez 20 minut grały w przewadze po czerwonej kartce dla bramkarki gości. Tym samym tylko częściowo wykorzystały porażkę Stilonu Gorzów Wlkp. z liderem Olimpią Szczecin i zamiast do 6, tylko do 8 pkt zmniejszyły stratę do drugiego miejsca, premiowanego awansem do ekstraligi.

Bramka dla Sztormu: Zańko 5

SZTORM AWFiS: Szulc - Ramotowska, Marczak, Rucińska, Rabiega - A.Bużan, K.Bużan, Świętoniowska, Anna Kopecka (75 Aleksandra Kopecka) - Pielowska, Zańko

Po dwóch wygranych z rzędu gdańskie piłkarki liczyły na trzeci kolejny triumf i skorzystanie z faktu, iż w tej samej kolejce rozgrywany był mecz na szczycie tabeli. Plan ten udał się tylko połowicznie, bo do Stilonu udało się odrobić nie 3, a tylko 1 punkt.

Mecz z Pragą dla Sztormu rozpoczął się bardzo pomyślnie, bo już w jednej z pierwszych akcji po dobrym rozegraniu piłki przez Annę Kopecką do siatki trafiła Martyna Zańko. Dla napastniczki był to trzeci kolejny mecz, który okrasiła golem. Niestety, napastniczce zabrakło skuteczności, bo swój dorobek znacząco mogła powiększyć jeszcze w pierwszej połowie, ale nie wykorzystała dwóch pojedynków sam na sam z bramkarką przyjezdnych.

Ponadto gdańszczanki zbyt często dawały złapać się na spalonym, a niewykorzystane sytuacje zemściły się przed przerwą, gdy złe ustawienie Anety Ramotowskiej wykorzystała napastniczka Pragi. Stołeczny zespół doprowadził do remisu, a Sztorm po zmianie stron dążył do jak najszybszego odzyskania prowadzenia. Wyśmienitej okazji na strzelenie gola z 7 metra nie wykorzystała jednak Monika Pielowska, która zdecydowała się na strzał, choć mogła podać do jednej z lepiej ustawionych zawodniczek.

Napastniczka była bliska rehabilitacji w 70 minucie, gdy próbowała lobować bramkarkę gości. Ta interweniowała jednak poza polem karnym wybijając piłkę, za co została ukarana czerwoną kartką. Niestety, gdańszczanki nie wykorzystały 20 minutowej gry w przewadze.

- Jak nie można wygrać to trzeba przynajmniej zremisować, jednak zawsze żal tych dwóch punktów. Za dużo marnujemy dogodnych sytuacji. Podobnie jak w meczu z Tomaszowem gdzie możemy dobić przeciwnika, dajemy im szansę na zdobycie bramki. Mam nadzieję, że dziewczyny w kolejnych spotkaniach będą skuteczniejsze pod bramką rywalek, bo nie zawsze będziemy mieli tak dużo dogodnych sytuacji. Tym bardziej, że w przyszłej kolejce przyjdzie nam się zmierzyć na wyjeździe z liderem rozgrywek - mówi trener Robert Chałaszczyk.