Rugby. Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 34:13, Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 19:34

Rafał Sumowski
12 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Orkan Sochaczew sprawił Ogniwu Sopot problemy tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron punktowali jedynie gospodarze. Na zdjęciu Robert Olszewski. Orkan Sochaczew sprawił Ogniwu Sopot problemy tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron punktowali jedynie gospodarze. Na zdjęciu Robert Olszewski.

Ogniwo Sopot pokonało u siebie Orkana Sochaczew 34:13 (15:13) zgarniając czwarty triumf z rzędu w ekstralidze rugby i punkt bonusowy. Arka Gdynia pauzowała w 6. kolejce, a Lechia Gdańsk uległa na własnym boisku Juvenii Kraków 19:34 (12:10).

Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 34:13 (15:13)
Punkty dla Ogniwa: Przychocki 15, Żuk 5, Grabowski 5, Riekert 5, Piotrowicz 2, Szablewski 2

OGNIWO: Marcin Wilczuk, Karol, Bysewski - Graban, Powała-Niedźwiecki - Grabowski, Przychocki, Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Czasowski, Riekert, Mrowca, Olszewski - Żuk oraz Burek, Rau, Mokrecow, Anuszkiewicz, Mariusz Wilczuk, Szablewski, Drewczyński, Wojtkuński

- To będzie dla nas ciężki mecz. Orkan jest mocny w młynie, a w dodatku posiłkują się graczami z Tonga. Na pewno liczą na sukces, więc stworzymy fajnie widowisko - zapewniał trener Ogniwa Karol Czyż.
Szkoleniowiec miał rację, przynajmniej co do pierwszej połowy. Już na początku meczu wynik otworzył przyłożeniem Marek Przychocki. Przyjezdni nie czekali jednak długo z odpowiedzią i również zdołali zanieść jajo w pole punktowe sopocian, przy czym skutecznie podwyższyli odbijając prowadzenie 7:5.

Udanie powrót po 7-miesięcznej absencji spowodowanej kontuzją przypieczętował Roman Żuk, którego przyłożenie dało sopocianom przewagę 10:7. Później kapitalnym rajdem w pole gości popisał się Przychocki i było już 15:7.

Podwyższyć nie zdołał Wojciech Piotrowicz Przed przerwą skutecznie na słupy dwukrotnie za 3 punkty kopali jednak goście. Po zmianie stron swój dorobek powiększali już tylko sopocianie. W samej końcówce spotkania wynik ustalił Vian RiekertŁukasz Szablewski z podwyższenia.

Arka, Lechia i Ogniwo zapraszają na treningi rugby

Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 19:34 (12:10)
Punkty dla Lechii: Górniewicz 5, Buczek 5, Płonka 5, Janeczko 4

LECHIA: Gigashvili, Buczek, Tsivtsivadze - M.Krużycki, Smoliński - Kossakowski, Płonka, Stolarz - Boczulak - Janeczko - Górniewicz, K.Bracik, Malinin, Prodeus - Wójtowicz oraz Kacprzak, Olszewski, Lademann, Witoszyński, Kwiatkowski, Wesołowski, M.Bracik

W sobotnim meczu ze względu na dobiegającą końca karę dyscyplinarną, z ławki nie mógł poprowadzić trener Jurij Buchało. Zastąpił go Marek Płonka, a drużynę udało się wesprzeć doświadczonym Robertem Kwiatkowskim, który zagrał w biało-zielonych barwach po długiej przerwie.

Chwalona w tym sezonie ze wszystkich stron, ostatnio także przez trenera Płonkę, Juvenia szybko pokazała skąd zachwyty nad ich progresem. Krakowianie przyłożenie zdobyli już w 2. minucie spotkania. Gdańszczanie byli blisko błyskawicznej odpowiedzi, ale po kopie sędzia nie uznał przyłożenia Igora Górniewicza.

Ekstraliga rugby. Zapowiedź 6. kolejki

Górniewicz dopiął swego chwilę później, ale podwyższyć nie zdołał Rafał Janeczko. Nie pomylił się jednak, gdy kopał po punktach Marka Płonki juniora i Lechia prowadziła już 12:7. Goście w 27. minucie wykorzystali okazję z karnego i zmniejszyli dystans do 10:12.

Gospodarze kilkukrotnie byli bliscy zdobycia kolejnych punktów, ale albo skręcała pchając w młynie w pole punktowe albo gościom udawało się podłożyć ręce pod piłkę. Sędzia przerywał kilkukrotnie, biało-zieloni do przerwy nie byli w stanie powiększyć przewagi.

Po przerwie Juvenia znakomicie wydostała się spod nacisku Lechii, a po przyłożeniu Fransa Bothy i podwyższeniu, odbiła przewagę 17:12 w 46. minucie spotkania. Później Lechia dwukrotnie musiała grać w osłabieniu po 10 minut, ze względu na dwie żółte kartki. Gdy z piłką minął się Rafał Janeczko, błąd wykorzystał... Bartłomiej Janeczko i zdobył kolejne przyłożenie dla Juvenii.

Nadzieję w serca gdańskich rugbistów wlał jeszcze w efektownym stylu Grzegorz Buczek, który przyłożył na 17:24. Podwyższył Janeczko, ale po rzucie karnym i wartym 3 pkt kopie Artura Bryla na słupy, biało-zielonym została tylko walka o bonus defensywny. To się nie udało, a zamiast tego goście zdobyli czwarte przyłożenie, które właśnie im zapewniło dodatkowy punkt oprócz tego za wygrany mecz.

9 Budowlani Lublin 5 0 0 5 62:207 0
Przed sezonem z rozgrywek wycofali się KS Budowlani Łódź i w ekstralidze gra 9 zespołów. Zdegradowana zostanie najsłabsza drużyna, a ósma zagra w barażu ze zwycięzcą I ligi.
Tabela wprowadzona: 2019-10-13

Wyniki 6 kolejki

• OGNIWO SOPOT - Orkan Sochaczew 34:13 (15:13)
  • LECHIA GDAŃSK - Juvenia Kraków 19:34 (12:10)
  • Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin 80:8 (42:8)
  • Pogoń Awenta Siedlce - Skra Warszawa 34:14 (24:0)
  • Pauzuje: ARKA GDYNIA

Opinie (46) 3 zablokowane

• (7)

Czemu Marek nie wpuszczasz nawet na 10-15 minut młodego Mana kiedy ma się ogrywać

• 12 1

• (2)

34:13 dla Sopotu poziom żenujący mnóstwo przodów nawet Zeszyt na swoich 22 kopie w aut żal oglądać

• 2 2

• Lepiej wpuścić chłopa który ledwo chodzi..

• 4 0

• Z tak dziurawą obroną inaczej być nie może

Pierwszy lepszy w miarę szybki zawodnik z drużyny przeciwnej robi bez wysiłku kilkadziesiąt metrów z piłka, mijając przy tym kilku zawodników jak tyczki. Nasze punkty wymęczone młynem, oni bez większego wysiłku sprintami i slalomem

• 19 1

• Wstyd i żenada

• 12 1

• Strasznie powolni...

• 9 0

• Oczywista oczywistość (1)

Mecz był transmitowany w TV Polsat Sport coś tam coś tam.Porównując ten mecz do rugby z Zachodu,to taki poziom futbolowego Gibraltaru.Widzów ok.30 w rozbiegu.Łazili jak mrówki w kopcu.

• 8 11

• Transmisja zmniejszyla trochę frekwencje na stadionie

Ale na pewno mecz obejrzało więcej osób
      Gdybym ogładał mecz na żywo przy takiej pogodzie, to bardziej bym się wkurzył wynikiem

• 5 0

• (2)

Lechia tragedia, stare chłopy idźcie do domu dajcie grać młodzieży. Skoro kończycie karierę to nie grajcie meczy bo tylko blokujecie młodych i zdolnych zawodników. Dopóki trener tego nie zrozumie, nie będziecie wygrywać...