SMS Gdańsk - MTS Chrzanów

22 września 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarzom ręcznym Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie starczyło sił i umiejętności, by utrzymać tempo z początku meczu z MTS Chrzanów. W drugiej połowie mieliśmy niespodziewane zwroty akcji, ale na szczęście dla miejscowych wszystko skończyło się dobrze, Zespół Jana Prześlakiewicza wygrał na własnym parkiecie w I lidze 23:22 (12:9).

SMS: Turowski, Wróbel - Jeżewski 3, Wysokiński 1, Mielczewski 2, Stankiewicz 3, Ćwikliński 4, Frąszczak 5, Masiak 1, Zych, Petela, Popławski, Reichel, Zart 4.

Tomasz Jeżewski i Mateusz Frąszczak zadbali o to, by SMS już na początku odskoczyła na 5:1. Przewaga gdańszczan systematycznie rosła aż do 22 minuty. Było 9:3 i 11:5. Końcówka pierwszej połowy należała już do przyjezdnych. Ale najgorsze nastąpiło zaraz po zmianie stron.

Chrzanowianie szybko wyrównali na 12:12, a na kwadrans przed końcem gry prowadzili już 18:16.
Kolejny, decydujący zryw SMS nastąpił przy stanie 19:20. Dwa razy trafił Frąszczak, a kolejne dwie bramki były dziełem Michała Stankiewicza, który otrzymał dokładne dogranie na koło. Rywale jeszcze zaatakowali, ale na remis nie mieli szans.

- Przy jednobramkowym prowadzeniu oddaliśmy im piłkę na sekundę przed końcem. Na własnej połowie mieli rzut wolny bezpośredni. Nie mogli zrobić nam krzywdy - ocenia Andrzej Lisiewicz, kierownik SMS.

Warto podkreślić dobrą postawę Frąszczaka. Rozgrywający w szkole jest dopiero drugi sezon. Przywędrował do Gdańska z wylęgarni talentów, za jaką uchodzi Ostrów Wielkopolski (by wspomnieć braci Lijewskich). W bramkę rywali wstrzelił się w najbardziej odpowiednim momencie, gdy w SMS posypała się II linia.

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Gwardia Koszalin - MSPR Anilana Łódź 33:25, Piotrkowianin - Miedź Legnica 26:23, Tęcza Kościan - Traveland Olsztyn 28:27, BKS Bochnia - AZS AWF Warszawa 25:26, Politechnika Radom - Grunwald Poznan 21:31, Pauzował: MKS Końskie. Eltast Radom wycofał się z rozgrywek.

1. Grunwald 4:0 59-41
2. Gwardia 4:0 70-56
3. AZS AWF 4:0 67-58
4. Traveland 2:2 56-51
5. Piotrkowianin 2:0 26-23
6. Chrzanów 2:2 49-49
7. Politechnika 2:2 51-54
8. SMS 2:2 54-59