• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Stoczniowiec Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 0:11. Przedostatnia drużyna gromi hokeistów

Mikołaj Pachniewski
5 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Hokeiści Stoczniowca przegrali z przedostatnią drużyną - Zagłębiem Sosnowiec 0:11. Hokeiści Stoczniowca przegrali z przedostatnią drużyną - Zagłębiem Sosnowiec 0:11.

Stoczniowiec Gdańsk został rozgromiony u siebie przez Zagłębiem Sosnowiec aż 0:11 (0:3, 0:6, 0:2). Wynik meczu 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi jest zaskoczeniem, gdyż podopieczni Krzysztofa Lehmanna potrafili postawić się czołowym zespołom, a teraz dostali lanie od przedostatniej drużyny tabeli. W drużynie gospodarzy zadebiutował 17-letni Mikołaj Szczepkowski, który wszedł do gry w trzeciej tercji.11 Soliński, od 40:01 30 Szczepkowski; 33 Żurawski, 76 Wala - 73 Vitek, 21 Mocarski, 8 Zając; 3 Lehmann, 9 Leśniak - 40 Strużyk, 93 Pesta, 10 Stasiewicz; 7 Liśkiewicz, 17 Niedźwiecki - Maciej 24 Rybak, 77 Sadowski, 4 Wołoszyk; 15 Łabinowicz, 22 Bondarenko, 5 Drąg, Drozd-Niekurzak
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Smura, Krzywda - Szutta, Noworyta
Widzów: bez publiczności
Składy
34 Czernik, od 32:03 33 Kotuła; 37 Khoperia, 61 Rodionow - 78 Nikiforow, 40 Wasiljew, 22 Baszyrow; 13 Syrojeżkin, 77 Lescovs, 12 Smal, 8 Dubinin, 90 Rybczik; 15 Naróg, 27 Luszniak - 19 Sikora, 18 Kozłowski, 87 Blanik; 98 Domogała, 6 Gniewek - 91 Piotrowski, 9 Rutkowski, 89 Kulas
Bramki Bramki
 • 3:03' Nikiforow
 • 13:30' Rutkowski as. Piotrowski - Kulas
 • 19:26' Smal as. Dubinin
 • 22:20' Kozłowski as. Blanik - Lescovs
 • 30:25' Blanik as. Kozłowski - Sikora
 • 38:21' Lescovs as. Rybczik - Wasiljew (5 na 3)
 • 39:02' Dubinin (4 na 4)
 • 39:36' Lescovs as. Rodionow - Kozłowski(4 na 3)
 • 39:51' Baszyrow as. Nikiforow (4 na 4)
 • 46:01' Domogała as. Sikora
 • 47:25' Nikiforow as. Naróg - Baszyrow


Kibice oceniająRelacja LIVE

- Wyszedłem na lód i starałem się robić swoje jak najlepiej. Łapać nie tylko krążki, ale i bezcenne doświadczenie - mówi Wiktor Soliński, który został pierwszym bramkarzem Stoczniowca Gdańsk po wypożyczeniu Michała Kielera do Jastrzębia-Zdroju. 20-latek kontynuuje tradycje rodzinne, gdyż golkiperem był także jego brat - Sylwester.

Wiktor Soliński chce być jak brat

We wtorek gdańszczanie podejmowali GKS Katowice w zaległym meczu 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Gospodarze musieli uznać wyższość katowiczan, którzy wygrali w małej Hali Olivia 8:2.

Stoczniowiec Gdańsk - GKS Katowice 2:8. Zapis relacji live, oceny, galeria zdjęć

1'
Rozpoczynamy spotkanie. Pierwszy krążek dla Zagłębia.
kara
1'
Nikiforow (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
ważne zdarzenie
2'

Relacja live: Lechia Gdańsk - Warta PoznańRównolegle prowadzimy dla Was relację na żywo z meczu Lechia Gdańsk - Warta Poznań. Obecnie trwa pierwsza połowa spotkania, a wynik to 0:0.
ważne zdarzenie
3'
Krążek w bramce Zagłębia! Cieszyli się gospodarze, ale sędziowie nie uznali bramki, bowiem dopatrzyli się zagrania wysokim kijem!
3'
Przyjezdni już w pełnym składzie.
bramka
3:03'
[0:1] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nikiforow. Rosjanin wyszedł z boksu kar i chwilę później otrzymał krążek i wyszedł sam na sam z Solińskim. Pewny strzał pomiędzy parkanami i Zagłębie obejmuje prowadzenie!
ważne zdarzenie
5'
Kolejna groźna akcja sosnowiczan. Goście wyszli z kontrą 2 na 1, ale Kozłowski (Zagłębie Sosnowiec) nie trafił czysto w krążek i wciąż 0:1.
6'
Strużyk (STOCZNIOWIEC Gdańsk) zagrywał przed bramkę do Pesty (STOCZNIOWIEC Gdańsk)...to powinno być wyrównanie!
7'
Sporo okazji z obu stron na początku spotkania. Teraz krążek do bramki mógł skierować Smal (Zagłębie Sosnowiec), ale obronną ręką wyszedł z opresji Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
9'
Zdecydowanie defensywa nie jest najmocniejszą stroną jednych, jak i drugich.
ważne zdarzenie
11'
Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) puścił w bój Mocarskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale ten przegrał pojedynek oko w oko z Czernikiem (Zagłębie Sosnowiec)!
bramka
13:30'
[0:2] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rutkowski. Przypadkowo krążek dotarł na kij Rutkowskiego, który miał przed sobą pustą bramkę i bez problemu podwyższył prowadzenie Zagłębia.
14'
Teraz groźnie uderzał Baszyrow (Zagłębie Sosnowiec). Krążek wylądował w rękawicy gdańskiego bramkarza.
16'
Indywidualna akcja Bondarenki (STOCZNIOWIEC Gdańsk), strzał po lodzie, ale dobrze parkanem odbił krążek Czernik (Zagłębie Sosnowiec).
18'
Bierna postawa gdańskiej defensywy i Gniewek (Zagłębie Sosnowiec) znalazł się tuż przed Solińskim (STOCZNIOWIEC Gdańsk), jednak krążek nie wpadł do siatki.
19'
Koronkowa akcja Zagłębia. Wasiljew (Zagłębie Sosnowiec) wyprowadzony na czystą pozycję, ale strzelił nad bramką.
bramka
19:26'
[0:3] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Smal. Dubinin zagrał przed bramkę, a tam dopadł do krążka Smal i posłał go pod poprzeczkę gdańskiej bramki.
20'
Koniec I tercji.
ważne zdarzenie
Pierwsza odsłona dostarczyła ofensywnej gry z obu stron, bo żaden z zespołów nie brylował w grze obronnej. Skuteczniejsi jednak byli przyjezdni, którzy wykorzystali aż trzy swoje okazje i prowadzą po pierwszych 20 minutach 3:0. Stoczniowiec także miał swoje okazje, ale nie miejscowi nie potrafili pokonać Czernika (Zagłębie Sosnowiec), a gdy już się to udało, bramka nie została uznana, bowiem krążek został zagrany wysokim kijem.
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
ważne zdarzenie
22'
Mocno rozpoczęli tę odsłonę przyjezdni. Już mieli dwie dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia. Nikiforow (Zagłębie Sosnowiec) ostemplował jednak tylko poprzeczkę bramki Solińskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
bramka
22:20'
[0:4] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kozłowski. Zamieszanie pod bramką Stoczniowca, krążek wylądował na łopatce Kozłowskiego, a ten umieścił go w siatce nad leżącym Solińskim.
kara
23'
Domogała (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
ważne zdarzenie
25'
Świetna szansa Stasiewicza (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale jego strzał z najbliższej odległości padł łupem Czernika (Zagłębie Sosnowiec)!
25'
Goście już w pełnym zestawieniu.
27'
Bondarenko (STOCZNIOWIEC Gdańsk) po lodzie. Znów prosto w bramkarza Zagłębia.
29'
Teraz dobra okazja Mocarskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale po raz kolejny strzał oddany jest prosto w bramkarza.
bramka
30:25'
[0:5] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Blanik. Trójkowa kontra Zagłębia, Kozłowski uderzył po lodzie, krążek odbił Soliński, ale przy dobitce Blanika był bezradny.
32'
Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) uderzył od razu po wznowieniu. Krążek ugrzązł gdzieś w gąszczu nóg obrońców Zagłębia i w końcu nakrył go Czernik (Zagłębie Sosnowiec).
33'
Zmiana w bramce Zagłębia. Czernika (Zagłębie Sosnowiec) zastąpił Kotuła (Zagłębie Sosnowiec).
35'
Mała przepychanka Żurawskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk) z Sikorą (Zagłębie Sosnowiec). Sędziowie szybko rozdzielili zawodników.
kontuzja
35'
Ostro potraktowany Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) przez Piotrowskiego (Zagłębie Sosnowiec), na którego po chwili rzucił się Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i skończyło się na małej wymianie ciosów. Młody napastnik Stoczniowca po chwili wstał i udał się do boksu.
kara
35'
Vitek oraz Piotrowski ukarani karą 2 minutową za nadmierną ostrość w grze.
kara
35'
Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową i Stoczniowiec zagra w osłabieniu.
36'
Bomba Rodionowa (Zagłębie Sosnowiec) i zadźwięczał słupek w małej hali "Olivia".
kara
36'
Wala (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
37'
Gdańszczanie w czwórkę, Zagłębie w piątkę.
kara
38'
Gospodarze ukarani karą techniczną, za nadmierną liczbę zawodników na lodzie.
38'
Bomba Nikiforowa (Zagłębie Sosnowiec) i najlepsza interwencja dziś Solińskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk), który efektownie złapał krążek do rękawicy!
bramka
38:21'
[0:6] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lescovs. Wypalił z klepy obrońca Zagłębia i krążek wylądował w okienku gdańskiej bramki.
kara
39'
Smal (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową i oba zespoły grają w czwórkę.
bramka
39:02'
[0:7] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dubinin. Dubinin zabrał krążek Mocarskiemu i samotnie pomknął na gdańską bramkę, akcję sfinalizował strzałem w samo okienko.
kara
40'
Żurawski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
bramka
39:36'
[0:8] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lescovs. Błyskawicznie wykorzystana przewaga przez Zagłębie. Minęło zaledwie 5 sekund i krążek w bramce ulokował Lescovs.
bramka
39:51'
[0:9] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Baszyrow.
40'
Koniec II tercji.
ważne zdarzenie
Fatalna tercja w wykonaniu Stoczniowca. Rywale z Zagłębia zaaplikowali im aż sześć bramek i jest to po prostu pogrom. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna (STOCZNIOWIEC Gdańsk) tylko na początku tej odsłony potrafili nawiązać wyrównaną walkę z sosnowiczanami. Następnie zaczął się festiwal kar i goście raz za razem umieszczali krążek w bramce Solińskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
40'
Rozpoczynamy trzecią tercję. W bramce Stoczniowca zmiana. Pomiędzy słupki wszedł 17-letni Mikołaj Szczepkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk), dla którego jest to debiut na taflach Polskiej Hokej Ligi.
40'
Zagłębie w pełnym składzie, a gospodarze nadal w czwórkę.
41'
Wrócił na lód Żurawski (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
42'
Już trzy udane interwencje Szczepkowskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
44'
Świetna parada Szczepkowskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk) po strzale Wasiljewa (Zagłębie Sosnowiec)!
bramka
46:01'
[0:10] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Domogała. Po akcji Sikory krążek w siatce umieścił Domogała.
47'
Liśkiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) spod niebieskiej. Pewna interwencja Kotuły (Zagłębie Sosnowiec).
bramka
47:25'
[0:11] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nikiforow. Indywidualna akcja Nikiforowa i krążek wylądował w okienku.
49'
Ofiarnie zablokował strzał Lehmann (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i gra przerwana.
50'
Indywidualna akcja Zająca (STOCZNIOWIEC Gdańsk), strzał z bekhendu, ale poradził sobie z tym uderzeniem po lodzie Kotuła (Zagłębie Sosnowiec).
52'
Zagłębie z kontrą 2 na 1, Kulas (Zagłębie Sosnowiec) do Piotrowskiego (Zagłębie Sosnowiec), ale ten nie trafił do pustej bramki.
53'
Nikiforow (Zagłębie Sosnowiec) sam na sam ze Szczepkowskim (STOCZNIOWIEC Gdańsk), górą golkiper Stoczniowca.
56'
Przyjezdni nie forsują już tempa. Oba zespoły chcą już po prostu dograć mecz do końca.
57'
Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk) po lodzie, nie zdołał dobić do odsłoniętej bramki Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
58'
Strzał Nikiforowa (Zagłębie Sosnowiec), krążek przeszedł pomiędzy parkanami Szczepkowskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale z linii bramkowej wybił go jeden z obrońców.
60'
Rybczik (Zagłębie Sosnowiec) w poprzeczkę, krążek zatańczył w polu bramkowym, ale nakrył go bramkarz biało-niebieskich.
60'
Koniec meczu. Stoczniowiec rozbity 0:11.
ważne zdarzenie
Ostatnie 20 minut to już kontrola wydarzeń i tempa meczu przez Zagłębie. Dodatkowo w gdańskiej bramce debiut w Polskiej Hokej Lidze zaliczył Mikołaj Szczepkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk), który skapitulował dwa razy. Gdańszczanom nie udało się ani razu pokonać żadnego z golkiperów Zagłębia.

Typowanie wyników

STOCZNIOWIEC Gdańsk
0 : 11
bez
publiczności
Zagłębie Sosnowiec

Jak typowano

39% 89 typowań STOCZNIOWIEC Gdańsk
4% 8 typowań REMIS
57% 129 typowań Zagłębie Sosnowiec

Twoje dane


Tabela po 34 kolejkach

Polska Hokej Liga
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 GKS Tychy 34 24 3 1 6 136:85 79
2 JKH GKS Jastrzębie 34 24 3 0 7 143:73 78
3 Energa Toruń 34 20 2 2 10 118:71 66
4 GKS Katowice 34 17 6 0 11 107:64 63
5 Re-Plast Unia Oświęcim 34 17 0 8 9 99:88 59
6 Tauron Podhale Nowy Targ 34 14 5 2 13 98:83 54
7 Comarch Cracovia 34 15 1 6 12 115:97 53
8 Ciarko STS Sanok 34 9 2 1 22 66:111 32
9 Zagłębie Sosnowiec 34 5 1 3 25 81:151 20
10 Stoczniowiec Gdańsk 34 2 0 0 32 38:178 6
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2021-02-14

Wyniki 34 kolejki

 • STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Zagłębie Sosnowiec 0:11 (0:3, 0:6, 0:2)
 • GKS Tychy - Energa Toruń 4:3 (1:2, 3:1, 0:0)
 • Ciarko STS Sanok - GKS Katowice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
 • Rozegrane awansem
 • JKH GKS Jastrzębie - Tauron Podhale Nowy Targ 3:2 (1:0, 1:0, 0:2, d. 1:0)
 • Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (274)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Stoczniowiec Gdańsk

 

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce obiektów sportowych - gdańska Hala Olivia - zaprasza do skorzystania z oferty jaka proponuje nie tylko mieszkańcom Trójmiasta i okolic.
Prezes: Marek Kostecki
Dyrektor sportowy: Maciej Turnowiecki 
Rok założenia: 1970
Adres: Al. Grunwaldzka 470
80-309 Gdańsk

W rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi klub reprezentuje założona w 2020 roku spółka akcyjna, której GKS Stoczniowiec jest stuprocentowym udziałowcem. Jej prezesem jest Maciej Turnowiecki.
 

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane