Sadowska broni i trafia

19 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS nie miały litości dla lokalnego rywala. W Gdańsku akademiczki rozbiły Start Elbląg 44:21 (25:11). W pogromie duży udział miała Małgorzata Sadowska. Bramkarka nie tylko robiła doskonale to co najlepiej potrafi, ale ponadto zdobyła dwie bramki! Dzięki okazałemu sukcesowi podopieczne Jerzego Cieplińskiego awansowały na trzecie miejsce w ekstraklasie.

DABLEX: Sadowska 2, Mikszto - Chudzik, Chrzanowska 1, Sawicka 9, Musiał 6, Serwa 2, Naumienko 8, Kordunowska 1, Kulwińska 1, Wilamowska 3, Szwed 5, Wojtas 4, Mielczewska 2.

START: Miecznikowska, Łoś - Dolegało 4, Stelina 6, Sądej, Frąckiewicz 1, Cekała, Tutaj 2, Żurawska 2, Szklarczuk 2, Migdaliowa 2, Celka 1, Joszczuk 1, Borkowska.

Sędziowali: Rajkiewicz i Tarczykowski (Szczecin).

Po bramkach Magdaleny Dolegało i Justyny Steliny przyjezdne prowadziły 1:0 i 2:1. Hasło do zdecydowanego ataku dała bramkarka Sadowska, która zdobyła gola na 2:2! Następnie trafiły Anna Musiał, Joanna Sawicka i Olena Naumienko. Gdańszczanki uciekły na 5:2. Kolejne mocne uderzenie miało miejsce między 10 a 13 minutą. Tym razem kolejno celnie rzucały: Sawicka, Karolina Szwed, Lucyna Wilamowska, Musiał i jeszcze raz Sawicka. Przewaga akademiczek urosła do 12:4. Ostatecznie elblążanki zostały znokautowane na początku drugiej połowy. Start nie potrafił zdobyć bramki przez blisko trzynaście minut, sam tracąc w tym czasie aż 9 trafień! Miejscowe nieco spasowały dopiero przy wyniku 34:11.

- Najwyraźniej dziewczyny miały w pamięci mecz z okresu przygotowawczego, gdy z Elblagiem na Słowacji wygraliśmy różnicą tylko jednej bramki. Od początku zagrały skoncetrowane. Nie chcieliśmy za wszelką cenę pogrążyć rywala. Zależało mi, aby jak najbardziej powiększać przewagę jedynie po to, aby później móc wprowadzać młode zawodniczki. Rezerwowe zagrały zbyt nerwowo i rywalki nieco odrobiły straty - mówił Jerzy Ciepliński, trener akademiczek. - Ten wynik to efekt 30 błędów technicznych, które nam się zdarzyły. O dwie klasy ustępowaliśmy rywalkom przede wszystkim w bramce. Cieszę się, że nawet przy wysokim wyniku mój zespół walczył do końca. Nie mamy pieniędzy na transfery. Pracujemy z młodzieżą. Szkoda byłoby spaść, bo za 2-3 lata mogą już być efekty tego odmłodzenia składu - przyznał Andrzej Drużkowski, szkoleniowiec elblążanek.

Co warte podkreślenia, w całym meczu na akademiczki sędziowie nie nałożyli żadnego wykluczenia. Dablex poprzestał na dwóch upomnieniach. Zresztą pod tym względem było to bardzo spokojne derby. Jedynie Start miał osiem karnych minut.

• ???

..... podają że Wioleta rzuciła 3 bramki a Asia 8.
    Czy ktoś wie jak było w rzeczywistości?

• 0 0

• Ryba bomba !!!

wielkie graty Goska za swietny mecz jak i dla Twoich kolezanek - oby tak do konca sezonu!!! :)

• 0 0

• Prawidłowa wersja jest zawsze w protokole sędziowskim

a w protokole jest tak jak w artykule....

• 0 0

• zawodniczki spoza protokolu

Co do protokolu to nie bylo w nim wpisanych 2 zawodniczek Dablexu, ktore pod koniec meczu byly na boisku. Jesli dobrze pamietam to jedna z numerem 2 lub 3 i druga z numerem 6. Ciekawe co na to przepisy ???

• 0 0

• Do protokołu też mogą wkraść się błędy - jestem pewien, że Wiola rzuciła wczoraj 3 bramki.

• 0 0

• Stach, z numerem 6 grała Sawicka i rzuciła 9 bramek- masz rację pewnie nie była wpisana!Myśle ze powinien być walkower!A tak na poważnie:
    Z numerem 3 była Chrzanowska a w myśl nowych przepisów mozna dopisać zawodniczkę(a) w trakcie zawodów.

• 0 0

• co wy pitolicie?!

czy ktoś z tu wypowiadających się widział protokół?!
    Chrzanowska była zapisana pod pozycją dwa, a nie dopisana!!!!
    po drugie nie są to żadne nowe przepisy, odkąd wszeł przepis że można mieć 14 graczy jakieś 4 lata temu trener może w trakcie meczu dopisywac zawodnika do protokołu
    często się zdarza że przyjeżdża 15, 13 jest wpisywanych a o tym który wejdzie jako ostatni decyduje trener w trakcie meczu

• 0 0

• i jeszcze do protokołu

Cieplinski wpisuje skład od najniższych numerow do najwyzszych

jedyne roznice wedle wczesniejszych ustalen byly takie ze 5 miala miec Chrzanowska a 13 Kordunowska, a graly z 3 i 9

za bledny numer albo wejscie zawodnika ktorego nie ma w protokole nbie ma walkowera, a jedynie dwie karne minuty

• 0 0

• Widzialem protokol, wiec wiem co pitole cwaniaczku drobny. Jezeli przepisy stanowia ze mozna wpisac w trakcie meczu to luz, nie wiedzialem o tym wiec zapytalem.