Sama radość gry - LAK

9 grudnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Znakomicie spisali się zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego w Lidze Akademickiej Koszykówki. Z kwitkiem odprawili studentów Politechniki Warszawa, 95:79 (23:11, 27:24, 25:22, 20:22).

Gdańszczanie zaczęli bez respektu przed przeciwnikiem. Pierwsze punkty zdobył kapitan Dariusz Dekański. Co chwila kolejne ataki sunęły na kosz gości, którzy - zaskoczeni takim obrotem sprawy - gubili się niemiłosiernie. Efektem znakomitej gry gospodarzy, a zwłaszcza Bartosza Potulskiego, była 14-punktowa przewaga po pierwszej kwarcie.

W drugiej obudził się nasz najlepszy strzelec, Marcin Malczyk, wspomagany przez Stanisława Prusa. Ze strony gości punktowali Marcin Wojciechowski, Jacek Brzeski oraz Kamil Pawłowski. Ich środkowy, Wojciechowski, szybko opuścił boisko za pięć fauli, a gdańszczanie powiększali przewagę. Do stanu 46:24 doprowadził debiutujący w gdańskiej ekipie Szymon Szewczyk. Warszawian starał się ratować rzutami z półdystansu Dariusz Osowski. Końcówka pierwszej połowy to dwie skuteczne akcje rezerwowego Pawła Bogdana.

Trzecia kwarta to spokojna gra gospodarzy, okraszana widowiskowymi wsadami Szewczyka. Malczyk wskazał Kamilowi Pawłowskiemu miejsce w szyku. Najpierw efektownie go zablokował, a po chwili zawisł nad nim na obręczy po niesamowitym wsadzie. Ożywiona publiczność tylko na to czekała, kwitując obie akcje rzęsistymi brawami. W walce podkoszowej nie do zatrzymania był Daniel Byzdra.

Ostatnią kwartę celnym rzutem rozpoczął Bogdan, powiększając przewagę gospodarzy do 20 punktów (77:57). Gdańszczanie grali ładną, przyjemną dla oka koszykówkę. Byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrali.

Trener naszych akademików, Ryszard Czerwicki, po meczu powiedział nam: Graliśmy w nieco silniejszym składzie i Politechnika musiała uznać naszą wyższość. Byliśmy skuteczniejsi w szybkim ataku, bardzo dobrą formę zaprezentował Daniel Byzdra. Występował z nami dzisiaj reprezentant Polski Szymon Szewczyk, który wniósł sporo radości do gry. Jeśli gra dalej będzie tak wyglądała, to pójdzie nam w lidze zdecydowanie łatwiej.

W barwach AZS AWF wystąpili: Malczyk 23(2 razy za 3), Byzdra 18, Potulski 17, Bogdan 12, Szewczyk 10, Prus 9(1), Przewoźniak 3(1), Dekański 2, Bieniek 1, Bednarski 0.