Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 3:1. Rzut karny w 1. minucie pokrzyżował plany

dak.
14 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia podniosła się po stracie szybkiego gola z rzutu karnego, ale tylko na chwilę. Piłkarzom często brakowało pomysłu na kreowanie akcji pod polem karnym Sandecji Nowy Sącz. Arka Gdynia podniosła się po stracie szybkiego gola z rzutu karnego, ale tylko na chwilę. Piłkarzom często brakowało pomysłu na kreowanie akcji pod polem karnym Sandecji Nowy Sącz.

Arka Gdynia przegrała w Niepołomicach z Sandecją Nowy Sącz 1:3 (1:2) w meczu 17. kolejki Fortuna I Ligi. Plany żółto-niebieskich zostały pokrzyżowane już w 33. sekundzie, gdy sędzia podyktował rzut karny po faulu Harisa Memicia. Wyrównał Michał Bednarski, ale jeszcze w pierwszej połowie gospodarze znów objęli prowadzenie. Decydującą bramkę w 85. minucie po strzale nie do obrony zdobył Sebastian Rudol. Rywale kończyli spotkanie w osłabieniu, po tym jak w końcówce dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Maciej Małkowski.

Wolny

Rezerwowi: 12 Tokarz, 4 Osyra, 8 Małkowski, 16 Walski, 22 Prochownik, 23 Zych, 33 Kasprzak, 46 Wawszczyk, 99 Salamon

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 18 Sasin, 31 Tomal, 14 Valcarce, 8 Marcus, 7 Deja, 20 Gordillo, 39 Rosołek
  • 77' 7 Janicki Zmiany 8 Małkowski
  • 77' 9 Szczepanek Zmiany 23 Zych
  • 64' 37 Stępień Zmiany 39 Rosołek
  • 76' 36 Bednarski Zmiany 7 Deja
  • 82' 9 Siemaszko Zmiany 8 Marcus
  • 3' Sovsić (karny)
  • 36' Wolny
  • 85' Rudol
  • 20' Bednarski
  • 9' Janicki
  • 88' Małkowski
  • 89' Małkowski
  • 87' 15 Kasperkiewicz

Arka Gdynia chce kontynuować zwycięską passę. W poprzedniej kolejce pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0.

Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Przeczytaj relację live

Zwycięstwo zapewnił Hubert Adamczyk, który od początku sezonu strzelił już w sumie 6 goli i zanotował 7 asyst. Gra nie tylko efektywnie, ale i efektownie. Dlatego o opinię, czy jest najbardziej widowiskowym graczem Fortuna I Ligi zapytaliśmy Filipa Burkhardta, który dla Arki grał w latach 2009-2011.

Hubert Adamczyk zachwyca. Najefektowniejszy piłkarz w I lidze?

Tamto spotkanie sprawiło, że Arka Gdynia została liderem tabeli wszech czasów zaplecza ekstraklasy.

Arka Gdynia liderem tabeli wszech czasów zaplecza ekstraklasy

Coraz pewniejszym punktem Arki jest Sebastian Milewski, po którym nie widać już śladu kontuzji.

Sebastian Milewski: Chciałbym być liderem Arki Gdynia. Przeczytaj wywiad

Mecz z Sandecją Nowy Sącz będzie dla Arki pierwszym z trzech z rzędu, który zagrają na wyjeździe. Następnie zmierzą się jeszcze z Zagłębiem Sosnowiec i Chrobrym Głogów.

- To ważny moment sezonu. Dobrze byłoby zdobyć 9 punktów. Uważam, że wszystko zależy od nas - mówił przed pojedynkiem Sebastian Milewski.

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia, czyli wstęp do wyjazdowej serii. Przeczytaj zapowiedź

Dlatego też dla niektórych to ostatni dzwonek w tym roku, aby zmienić swoje notowania, gdyż w przeciwnym wypadku będą typowani do odejścia już zimą.

Arka Gdynia ma miesiąc grania w 2021 roku. Dla kogo to ostatni dzwonek? Sprawdź listę

Przypomnijmy, że dzisiejsze spotkanie rozgrywane jest na boisku w Niepołomicach.

Arka Gdynia nieco zaoszczędzi na wyjazdach, ale i tak przejedzie najwięcej

W Arce 4 zmiany w porównaniu do poprzedniego meczu. Na ławce rezerwowych m.in. Maciej Rosołek, który dopiero co dołączył do żółto-niebieskich po zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20.

Piłkarze Lechii i Arki w reprezentacjach. Sprawdź kto, gdzie i z kim rywalizował

Na ławce rezerwowych Sandecji m.in. Jakub Wawszczyk (Sandecja Nowy Sącz) , który dla Arki grał w latach 2014-2021.
Równocześnie prowadzimy relację live z meczu siatkarzy. Trefl Gdańsk podejmuje finalistę zwycięzcę Ligi Mistrzów Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja live

1'
Zaczynamy spotkanie
rzut karny
1'
Sędzia dyktuje rzut karny dla Sandecji. Memić faulował Wolnego
3'
[1:0] Sandecja Nowy Sącz STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sovsić. Kajzer wyczuł intencje strzelca, ale nie zdążył wyciągnąć się na tyle, by wybronić strzał
4'
Chmiel (Sandecja Nowy Sącz) fauluje Kaspierkiwicza
4'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego wprost do bramkarza
6'
Wolny strzelał przewrotką, ale piłka przeleciała nad poprzeczką
7'
Arka próbowała atakować lewą stroną, ale od własnej bramki zacznie Pietrzkiewicz (Sandecja Nowy Sącz)
8'
Janicki (Sandecja Nowy Sącz) strzelał po wrzutce Chmiela (Sandecja Nowy Sącz), ale piłkę zablokowali obrońcy
9'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (Sandecja Nowy Sącz) za faul na Siemaszce.
10'
Wysoki pressig Arki przynosi korzyść. Wznowią z linii bocznej
11'
Arka wywalczyła rzut rożny z prawej strony
12'
Bednarski (ARKA Gdynia) mocno uderzył zza pola karnego, ale jego strzał został zablokowany
12'
Bednarski (ARKA Gdynia) fauluje rywala. Gdyby sędzia nie przerwał akcji, Arka mogła być w dogodnej sytuacji
12'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybija na aut na wysokości własnego pola karnego
13'
Od bramki wznowi Kajzer (ARKA Gdynia) po uderzeniu rywala głową
14'
Bednarski (ARKA Gdynia) dośrodkował z lewej strony, ale piłkę łapie bramkarz
15'
Arka w natarciu. Stępień (ARKA Gdynia) wszedł w pole karne i zagrał płasko do kolegów, ale nikt nie dołożył nogi. Zmarnowana okazja
16'
Memić (ARKA Gdynia) fauluje rywala. Dobra pozycja do uderzenia na bramkę
17'
Janicki (Sandecja Nowy Sącz) obił mur i będzie rzut rożny
18'
Janicki (Sandecja Nowy Sącz) zablokowany przy próbie strzału zza pola karnego
19'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zagrał w "uliczkę" do Stępnia, ale akcja powstrzymana przez obrońców
19'
Hiszpański (ARKA Gdynia) faulowany przez rywala. Podnosi się też Czubak, który ucierpiał nieco wcześniej
20'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bednarski. Michał świetnie odnalazł się, po tym jak piłka odbijała się od zawodników w polu karnym
20'
Po 20 minutach gry Arka w większym posiadaniu piłki (62 proc.)
22'
Czekamy jeszcze na wideoweryfikację bramki.
23'
Długo to trwało, ale sędzia ostatecznie uznaje bramkę dla Arki.
24'
Obie drużyny bardzo intensywnie po wznowieniu gry
24'
Ależ parada Kajzera (ARKA Gdynia)! Bramkarz Arki wyciągnął się przy strzale Wolnego
25'
Piłka minęła wszystkich piłkarzy po dośrodkowaniu Sandecji z rzutu rożnego
27'
Arka teraz kombinacyjnie. Podanie Kasperkiewicza (ARKA Gdynia) do Bednarskiego (ARKA Gdynia) przeciął rywal. Przy piłce cały czas goście
28'
Stępień (ARKA Gdynia) zbyt mocno zagrał do Adamczyka (ARKA Gdynia). Gdyby zagrał lżej, ten mógłby stanąć przed dużą szansą
28'
Stępień (ARKA Gdynia) płasko w pole karne, ale piłka wybita poza linię boczną
29'
Adamczyk (ARKA Gdynia) faulowany przez Chmiela (Sandecja Nowy Sącz)
30'
Adamczyk (ARKA Gdynia) prostopadle do Stępnia, ale ten nie dobiegł do piłki. Od bramki wznowi Pietrzkiewicz (Sandecja Nowy Sącz)
30'
Arka przejęła inicjatywę po strzeleniu bramki. Większość akcji rozgrywana jest na połowie Sandecji
31'
Bednarski (ARKA Gdynia) źle zagrał do kolegi, ale będzie wznowienie z linii bocznej dla Arki
31'
Wolny fauluje Kaspierkiewicza
32'
Bednarski (ARKA Gdynia) przebiegł z piłką kilka metrów i zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale wprost w bramkarza
34'
Milewski (ARKA Gdynia) faulowany przez rywala na własnej połowie
36'
Janicki (Sandecja Nowy Sącz) zagrywał do Wolnego, ale napastnik nie zrozumiał intencji kolegi. Szybko wznowił Kajzer (ARKA Gdynia)
36'
[2:1] Sandecja Nowy Sącz STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolny. Szczepanek odegrał do napastnika po dośrodkowaniu, a ten mocno uderzył bez namysłu
38'
Sędzia potwierdza zdobycie bramki po analizie VAR
39'
Marcjanik (ARKA Gdynia) fauluje Wolnego
39'
Kolejna groźna akcja Sandecji. Piłka odbiła się od obrońcy po strzale rywala. Rzut rożny
40'
Bućko głową, ale niecelnie
41'
Siemaszko (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy lekarzy. Ucierpiał w starciu z obrońcami Sandecji
42'
Pietrzkiewicz (Sandecja Nowy Sącz) łapie piłkę po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
43'
Chmiel (Sandecja Nowy Sącz) zablokowany przy próbie strzału. Będzie wznowienie z linii bocznej
44'
Nic z tego nie wyniknęło. Z kontrą wychodzi Arka
45'
Arka zatrzymana w kontrataku, ale cały czas przy piłce
45'
Milewski (ARKA Gdynia) odbiera piłkę rywalowi, który mógłby wyjść sam na sam z Kajzerem (ARKA Gdynia)
45'
Sędzia dolicza 5 minut do pierwszej połowy meczu
45'+2
Milewski (ARKA Gdynia) faulowany na połowie rywala
45'+3
Siemaszko (ARKA Gdynia) uderzał po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia), ale strzał został zablokowany przez rywala
45'+3
Hiszpański (ARKA Gdynia) fauluje rywala przy próbie szybkiego ataku
45'+4
Kajzer (ARKA Gdynia) łapie piłkę po dośrodkowaniu rywala. Szybko wznowił akcję, ale sędzia przerywa akcję, bo na murawie leży Wolny
45'+5
Dośrodkowanie Siemaszko (ARKA Gdynia), ale piłkę wybijają obrońcy
45'+5
Rzut wolny dla Arki na połowie rywali. To chyba będzie ostatnia akcja
45'+6
Nieudane dośrodkowanie Adamczyka (ARKA Gdynia)
45'+6
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. SANDECJA NOWY SĄCZ - ARKA GDYNIA 2:1.
Z pewnością nie taki początek spotkania zakładali sobie piłkarze Arki, przeciwko którym sędzia podyktował rzut karny już w 40. sekundzie meczu. Ciężko im było się otrząsnąć, ale po wyrównującym golu Michała Bednarskiego (ARKA Gdynia) w 20. minucie ich gra znacznie się poprawiła. Jednak po dwóch kwadransach tempo znów opadło, na czym skorzystali gospodarze. Wrócili na prowadzenie w 36. minucie, przez co żółto-niebiescy ponownie muszą odrabiać starty. Na odwrócenie losów meczu mają jeszcze całą drugą połowę.
Przypominamy, że równocześnie prowadzimy relację live z meczu siatkarzy. W Ergo Arenie Trefl Gdańsk gra z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

46'
Zaczynamy drugą połowę
47'
Milewski (ARKA Gdynia) zagrał do Siemaszko (ARKA Gdynia), ale kompletnie nieudanie
48'
Milewski (ARKA Gdynia) faulowany na własnej połowie
49'
Czubak na pozycji spalonej
50'
Sandecja próbuje przedostać się pod pole karne Arki, ale piłkarze przerywają akcje
51'
Posiadanie piłki przez Arkę w ciągu 5 minut spadło z 62 do 55 proc.
53'
Siemaszko (ARKA Gdynia) przebiegł z piłką kilka metrów i mimo, że miał kilka okazji do uderzenia, to postanowił podać do Stępnia, co okazało się kompletnie złym pomysłem
55'
Leży na murawie Janicki (Sandecja Nowy Sącz). Mamy przerwę w grze
56'
Sandecja przed szansą. Dobra pozycja do strzału z rzutu wolnego
57'
Chmiel (Sandecja Nowy Sącz) uderzył w mur
58'
Siemaszko (ARKA Gdynia) niedokładnie do Czubaka. Piłkę łapie bramkarz
58'
Groźny faul Wolnego na Memiciu (ARKA Gdynia)
59'
Kajzer (ARKA Gdynia) łapie piłkę po centrostrzale Janickiego (Sandecja Nowy Sącz)
60'
Hiszpański (ARKA Gdynia) faulowany przez rywala na własnej połowie
62'
Maissa Fall (Sandecja Nowy Sącz) kończył akcję strzałem, ale piłka minęła prawy słupek Kajzera (ARKA Gdynia)
63'
Adamczyk (ARKA Gdynia) nie zrozumiał się z Hiszpańskim (ARKA Gdynia). Sandecja z własnej połowy
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Rosołek.
65'
Wolny zabrał piłkę obrońcy Arki i wszedł z piłką pole karne. Jednak źle podał do kolegi w decydującej fazie ackji
65'
Adamczyk (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
66'
Hiszpański (ARKA Gdynia) mocno uderzył zza pola karnego, ale wprost w bramkarza Sandecji
68'
Kontra Sandecji. 6 piłkarzy gospodarzy ruszyło za akcją. Najpierw uderzał Wolny, a poprawił jeszcze Janicki (Sandecja Nowy Sącz) i wywalczył korner
68'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) wybija piłkę po dośrodkowaniu
69'
Adamczyk (ARKA Gdynia) ładnie zagrał piłkę do Siemaszko (ARKA Gdynia) i będzie rzut rożny
69'
Bez zagrożenia po dośrodkowaniu
69'
Rzut wolny dla Arki. Dobra pozycja do dośrodkowania
70'
Piłka w siatce, ale nie ma bramki, bo faulowany był Pietrzkiewicz (Sandecja Nowy Sącz)
72'
Memić (ARKA Gdynia) bardzo źle zagrywa do Siemaszki (ARKA Gdynia)
73'
Chmiel (Sandecja Nowy Sącz) na raty strzelał na bramkę Kajzera (ARKA Gdynia), ale górą bramkarz Arki
74'
Po zmianie Arka gra z dwoma napastnikami. Adamczyk (ARKA Gdynia) zszedł na lewe, a Siemaszko (ARKA Gdynia) na prawe skrzydło
76'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Deja.
77'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janicki, w jego miejsce wchodzi Małkowski.
77'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szczepanek, w jego miejsce wchodzi Zych.
78'
Arka spokojnie wymienia podania na własnej połowie
79'
Posiadanie piłki: Sandecja 44 proc., Arka 56 proc.
80'
Będzie rzut rożny dla Sandecji
81'
Arka w próbie szybkiej kontry, ale akcja została przerwana
81'
Rosołek (ARKA Gdynia) faulowany na połowie rywala. Dobra pozycja do dośrodkowania
81'
Obrońcy wybijają po dośrodkowaniu Dei, ale przy piłce Arka
81'
Kolejny rzut wolny dla Arki
82'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Marcus.
83'
Chmiel (Sandecja Nowy Sącz) minął Kajzera (ARKA Gdynia), ale kąt był zbyt ostry, by mógł trafić do bramki
83'
Aut Sandecji na wysokości pola karnego
84'
Rzut rożny dla Sandecji z prawej strony
85'
[3:1] Sandecja Nowy Sącz STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rudol. Pomocnik huknął zza pola karnego z podbitej piłki. Kajzer bez szans
87'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA Gdynia). Ta wyklucza go z występu w następnym meczu z Zagłębiem Sosnowiec.
88'
Żółtą kartką został ukarany Małkowski (Sandecja Nowy Sącz). Był faulowany, ale wdał się w dyskusje z arbitrem
żółta i czerwona
89'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Małkowski (Sandecja Nowy Sącz). Szybko kończy spotkanie piłkarz, który na boisku pojawił się w 77. minucie. Kartonik otrzymał, bo nie odsunął się od piłki przy wykonywaniu rzutu wolnego
90'
Sędzia doliczył 5 minut do drugiej połowy meczu
90'+1
Wolny strzela obok bramki Kajzera (ARKA Gdynia)
90'+2
Zych (Sandecja Nowy Sącz) fauluje Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
90'+4
Arka nie ma pomysłu na przedostanie się pod pole karne Sandecji
90'+5
Sandecja przerywa wszystkie próby ataków Arki
90'+5
KONIEC MECZU. SANDECJA NOWY SĄCZ - ARKA GDYNIA 3:1.
Arka Gdynia przez cały mecz częściej była w posiadaniu piłki (55 proc.), ale nie potrafiła tego wykorzystać. Żółto-niebieskim często brakowało pomysłu na rozegranie akcji pod polem karnym Sandecji Nowy Sącz. Rywale byli zdecydowanie konkretniejsi i na dobrą sprawę ich zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe. Szanse arkowców przekreślił piękny strzał Sebastiana Rudola (Sandecja Nowy Sącz). W ostatnich minutach ciężko było nawet wykorzystać przewagę jednego zawodnika po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Macieja Małkowskiego (Sandecja Nowy Sącz).

18 GKS 1962 Jastrzębie 17 2 6 9 15:31 12
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-11-18

Wyniki 17 kolejki

• Sandecja Nowy Sącz - ARKA GDYNIA 3:1 (2:1)
  • Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 0:2 (0:0)
  • Resovia - Odra Opole 3:3 (1:2)
  • ŁKS Łódź - GKS Katowice 1:0 (0:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź 4:0 (0:0)
  • GKS 1962 Jastrzębie - Skra Częstochowa 0:1 (0:1)
  • Miedź Legnica - Górnik Polkowice 3:1 (0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów (odwołany z powodu powołania zawodników do reprezentacji narodowych)
  • Korona Kielce - GKS Tychy (odwołany z powodu powołania zawodnika gospodarzy do reprezentacji narodowej)