Seahawks Gdynia przegrali z Panthers Wrocław. Mistrz znów lepszy od wicemistrza

26 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Jakub Mazan był autorem jedynego przyłożenia dla Seahawks we Wrocławiu. Jakub Mazan był autorem jedynego przyłożenia dla Seahawks we Wrocławiu.

Futboliści amerykańscy Seahawks Gdynia ulegli na wyjeździe Panthers Wrocław 7:35 (0:14, 7:0, 0:14, 0:7). Dla Jastrzębi to druga porażka w tym sezonie i ponownie doznana z rąk mistrza Polski.

Punkty dla Seahawks: Mazan 6, Portalski 1

SEAHAWKS: Domagała, Bradley, Chudy, Portalski, Syposz, Henicz, Czarnecki, Mazan, Magrean, Muraszko, Przysowa, Soberski, Mazajło, Michoń, Pukalski, Ruczyński, Wojewódka, Kiedrowski, Piernicki, Krystecki, Cieślok, Peciak, Jarocki, Suchanowski, Nowicki, Grabarcztk, Rudnicki, Góralski, Witanowski, Banaś, Klechowicz, Radomski, Miotke, Rokiciński, Stachyra, Kajko, Trojanowski, Ankiewicz, Szubert, Gales

Obie drużyny to etatowi finaliści mistrzostw Polski. Jeszcze w ubiegłym roku Panthers zdobyli złoto pokonując Seahawks w finale rozgrywek Topligi. W nowym sezonie już pod szyldem Ligi Futbolu Amerykańskiego, wrocławianie wygrali w Gdyni w fazie zasadniczej 28:14. Górą byli także w sobotę, w rewanżu u siebie, na Stadionie Olimpijskim.

Hit kolejki rozpoczął się od wyrównanej gry. Seahawks byli bliscy objęcia prowadzenia, ale ich seria ofensywna została zatrzymana na pięć jardów przed polem punktowym gospodarzy. Bardzo trudne warunki wicemistrzowie Polski postawili Timothy'emu Morovickowi, który w pierwszej części meczu został dwukrotnie powalony na murawę przed linią wznowienia akcji.

Pantery potrafiły jednak wyjść z opresji i otworzyć wynik spotkania jeszcze przed zmianą stron. Autorem pierwszego przyłożenia został po 7-jardowym biegu był Bartosz Dziedzic. W drugiej kwarcie wrocławianie zdołali zadać swoim największym rywalom drugi cios. Po efektownej, 77-jardowej akcji podaniowej touchdown zanotował Wiktor Zięba. Po raz drugi celnie za jeden punkt podwyższył Dawid Pańczyszyn i Panthers prowadzili już 14:0.

Taki stan nie utrzymał się jednak do końca pierwszej połowy. Joseph Bradley wypatrzył w polu punktowym Jakuba Mazana i reprezentant Polski zaliczył kontaktowe przyłożenie. Kopnięciem podwyższył niezawodny Przemysław Portalski.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla gospodarzy. Atak Jastrzębi został szybko zatrzymany, między innymi za sprawą Szymona Adamczyka, a niedługo później po 16-jardowym biegu przyłożył Morovick. Seahawks w drugiej połowie nie byli już tak groźni, a do tego nie ustrzegli się błędów. Piłkę z rąk wypuścił Jan Domagała i Panthers dość szybko wrócili do ataku. Jeszcze w trzeciej kwarcie mistrzowie Polski zdołali powiększyć swoją przewagę za sprawą krótkiego biegu Mateusza Szeflera. Po kopnięciu Pańczyszyna, na tablicy pojawił się rezultat 28:7.

W ostatniej kwarcie Seahawks nie mieli nic do stracenia, co wiązało się z coraz częstszym podejmowaniem ryzyka. Niewiele ono dało, a Pantery mogły poprawić swoje indywidualne statystyki. Po stronie gości wyróżniał się Arkadiusz Cieślok, który w czwartej kwarcie powalił Morovicka. Przed końcem spotkania Panthers zdołali zapisać na swoim koncie jeszcze jedno przyłożenie.