Sensacja w Gdańsku!

1 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze ręczni AZS AWFiS Gdańsk rozbili na własnym parkiecie mistrzów Polski i aktualnych liderów ekstraklasy 37:29 (16:13)! Mecz z Wisłą Płock z uwagi na występ rywali w Lidze Mistrzów rozgrywany jest w hali przy ul. Górskiego awansem z szóstej kolejki. To pierwsza porażka w tym sezonie "nafciarzy".

AZS AWFiS: Zimakowski, Sokołowski - Chrapkowski 4, Ćwikliński 5, Fogler 3, Pilch 6, Wysokiński 1, Masiak 9, Kostrzewa 7, Ringwelski 2, Sulej.

WISŁA: Wichary, Witkowski - Kwiatkowski 4, Niedzielski 5, Paluch 3, Kuptel 1, Świerad, Zołoteńko 6, Matysik 5, Rumniak 2, Pronin, Malesa 3.

Sędziowie: L.Sołodko (Warszawa), A.Sołodko (Legionowo).

Zaczęło się zgodnie z planem. W ciągu inauguracyjnych pięciu minut na trzy trafienia gości solową akcją odpowiedział tylko Marcin Pilch, a Damian Kostrzewa jeszcze z karnego rzucił w poprzeczkę.

Nową wiarę w akademików wlał Piotr Chrapkowski oraz zmiana ustawienia w defensywie. Z obroną 3-3 płocczanom szło jak po grudzie. Z kolei gdański rozgrywający w ciągu minuty oddał dwa celne rzuty, a po chwili od niego rozpoczęła się kontra na pierwsze prowadzenie gospodarzy. Od miejscowego olbrzyma jak od ściany odbił się Artur Niedzielski. Sędziowie puścili grę, choć skrzydłowy upadł na parkiet, a piłkę do siatki rywali wrzucił Michał Wysokiński. Mało tego, w 11. minucie Łukasz Masiak podwyższył na 5:3.

Bogdan Kowalczyk nie widział innego wyjścia, jak w 13. minucie poprosić o przerwę. Pomogło, ale tylko na kilka minut. Wisła po szybkich kontrach, głównie podczas osłabienia akademików (kara Wysokiński) objęła prowadzenie 8:6.

Potem aż do przerwy w ataku był AZS AWFiS. Doskonale w bramce spisywał się Mateusz Zimakowski. W ataku ciężar zdobywania bramek rozkładał się na skrzydłowych Pilcha i Pawła Ćwiklińskiego oraz rozgrywającego Łukasza Masiaka. W 23. minucie tego oporu nie wytrzymał nawet olimpijczyk z Pekinu. Marcin Wichary odesłany został na ławkę.

W 25. minucie gospodarze prowadzili już 14:10. Była szansa nawet na pięciobramkową przewagę na przerwę, ale dwóch idealnych akcji nie wykorzystał Kamil Ringwelski. Nie pomylił się za to Michał Matysik, który ustalił wynik pierwszej połowy.

Na początku drugiej połowy gospodarze mieli szanse, aby wyraźnie odskoczyć. Przez blisko cztery minuty rywale grali w osłabieniu (kary Rafał Kuptek, Niedzielski). Szkoda, że skończyło się jedynie przestrzelonym karnym Pilcha i golem w osłabieniu Tomasza Malesy.

Wówczas gdańszczanie przerzucili ciężar akcji do pierwsze linii. Udane akcja Ćwiklińskiego, Ringwelskiego, Pilcha i Kostrzewy w 39. minucie wyprowadziły AZS AWFiS do wyniku 22:16! Na kwadrans przed końcem nadal wynik korzystny dla gospodarzy - 26:21.

Wisła rzuciła się do odrabiania strat. Doskonale rzucali z połówek rozegrania Michał Zołoteńko i Michał Matysik. Natomiast po stronie miejscowych było szczęście. Na 30:26 piłka wpadła do siatki po tym jak Robert Fogler rzucił w poprzeczkę i w... plecy bramkarza. Natomiast w 51. minucie nerwowo nie wytrzymał Tomasz Malesa. Zawodnik Wisły za wcześnie wszedł na parkiet do zmiany i otrzymał dwie minuty kary. W przewadze AZS AWFiS odzyskał wigor.

Na siedem minut przed ostatnim gwizdkiem odskoczył na 33:27, a w 55. minucie po efektownej kontrze Kostrzewy było już 35:28! Na tym jednak ambitny skrzydłowy nie poprzestał. Notował przechwyty i rzucał kolejne gole. Ostatnie akcje gospodarze rozgrywali przy wtórze braw publiczności. Tego w Gdańsku dano nie było! Brawa dla podopiecznych Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego!

Pozostałe wyniki 6. kolejki: PMKS Focus Park-Kiper Piotrków - AZS AWF Gorzów 30:28 (15:17), Zagłębie Lubin - Vive Kielce 31:31 (13:13), Reflex Miedź-96 Legnica - MMTS Kwidzyn 27:23 (15:13), Azoty Puławy - OKPR Traveland-Społem Olsztyn 32:34 (16:19), SPR AMD Chrobry Głogów - SPR BRW Stal Mielec 33:32 (19:19).

• (12)

A ilu jest kibicow ??? Pewnie nie wiecej jak 100 sztuk. I komu to potrzebne. Zlikwodowac te druzyne w cholere!

• 0 1

• do zbynia

jestes wielki i boski królu klawiatury...spadaj na mecz piłki noznej

• 0 0

• (3)

A byłeś na meczu? Chyba nie, bo teraz wielu żałuje. Na następnym będą tłumy. Brawo chłopaki!

• 0 0

• (2)

hahaha, tlumy beda na pewno, ale w niedziele jak swoj pierwszy mecz zagra druzyna siatkowki, Trefl. Na te dziady od pilki recznej chodzi garstka osob, gdzie 80% publiki stanowia rodziny zawodnikow. Tak wiec sie nie osmieszaj gosciu.

• 0 0

• A więc nie byłeś na meczu, to pewne. Mama nie puściła?

• 0 0

• Otóż te "dziady" pokonały wysoko mistrza Polski. Z całym szacunkiem dla Trefla, czy byłby w stanie odprawić teraz w takim samym stylu (czyli 3:0 w setach) Skrę Bełchatów?

• 0 0

• do zbynia (1)

jestem typowym przedstawicielem naszego społeczenstwa-chory z zawiści

• 0 0

• to wspolczuje ci ze jestes chory z zawisci, to na prawde przykre, ale zastanow sie czy interenet to najlepsze miejsce do takich zwierzen ?

• 0 0

• (1)

ty zbynio masz jakiś problem ze sobą, jak Cie nie interesuje piłka ręczna to sie nie odzywaj

• 0 0

• pełen idjota z tego Zbyna...dodam tylko ze nie chodzę na piłkę ręczną ale miło jak czytam takie wiadomości...może wkrotce się wybire...Wielkie brawa dla chłopaków

• 0 0

• Jak oni mogą grać! Przecież w tej chwili leje deszcz! (1)

• Brawo

Zasłużone zwycięstwo aż miło było popatrzeć, Zbyniu w cholerę i kosmos, to Ciebie wysłać.Kibiców jak na środek tygodnia i porę, było sporo ( ok 500 )Gratulacje dla druzyny i trenerów.

• 0 0

• (1)

500 głów to super frekwencja, tyle to na V lige przychodzi na piłke

• 0 0

• Jak na AZS rzeczywiście super, bo średnio na meczu jest 100-200.
      A tak w ogóle - mecz rewelacja, ogromne brawa dla wszystkich bez wyjątku chłopaków :))). Oby tak jeszcze znaleźli się sponsorzy, to można by pomarzyć o czymś więcej niż utrzymanie czy środek tabeli...

• 0 0

• (7)

Hahaha, 500 osob na meczu ??? To jakas kpina. Zobaczcie ile kibicow chodzi na koszykowke, czy siatkowke...ta cala pilka reczna to smiech na sali.

• 0 0

• (6)

ok tylko tak się składa że piłka ręczna nie jest tak znana jak siatkówka czy koszykówka a że tylko nieliczni potrafią docenić tę dyscyplinę to już inna sprawa

• 0 0

• (5)

Nie chodzi o to czy jest znana, tylko sek w tym ze sport ten nie jest dla kibicow atrakcyjny i dlatego na meczach hala swieci pustkami. Przeciez po sukcesach szczypiornistow powinien byc boom na pilke reczna, a tak sie nie stalo. Ludzie chca ogladac koszykowke i siatkowke, bo im sie podoba, a pilka reczna nie. I tyle. Najlepszym, dowoedem bedzie na to frekwencja na najblizszych meczach Trefla, gdzie ta sama hala bedzie pekala w szwach.

• 0 0

• (3)

A jak wytłumaczyć to, że kiedyś na derbach Wybrzeże-Spójnia hala pękała w szwach i niekoniecznie były tam tylko rodziny i znajomi zawodników? Poza tym siatkówka i koszykówka zostały po prostu o wiele sprawniej wypromowane niż ręczna - kiedyś i one były w dołku.

• 0 0

• (2)

Czym wytlumaczyc....? Nie wiem, ale np. tak samo "kiedys" ludzie chodzili 1-go maja na pochody, a obecnie jezdza w tym czasie na zakupy do Reala, bo akurat wolne w tym dniu wypada...co kogo obchodzi co bylo? Istotne jest to co teraz. A teraz zainteresowanie pilka reczna w wydaniu zarowno damskim jak i meskim jest sladowe.

• 0 1

• lepsza Ręczna niż sport dla prostaków typu kosz, siatka ,noga

• 0 0

• a ile pomiesci taka hala?

to ilka reczna wiec nie spodziewajmy sie, ze przyjdzie po kilka tysiecy ludzi... trenowalem kiedys pilke reczna ale bardzo krotko, jakos zajawki nie zlapalem wiec i na mecze nie chodze aczkolwiek wydaje mi sie, ze 1000-2000 osob na mecz rozgrywany w hali to maksimum, choc moge sie mylic oczywiscie; dlatego uwazam, ze jak bylo teraz 500 osob to chyba nie jest zly wynik, tymbardziej, jak pisal moj przedmowca pare postow wyzej to srodek tygodnia i nie za ciekawa godzina?

• 0 0

• bezdomnego trefla który co najwyżej będzie grał o utzymanie

• 0 0

• schowajcie się

zamiast sie cieszyc z jakiegos w koncu sukcesu to wiecznie narzekacie, kręci was jak coś sie nie uda-wtedy czujecie sie dobrze

• 0 0

• (1)

ni emacie racji ze piłka ręczna jest mniej widowiskowa niż siatka czy kosz, poprostu nasza liga stoi na nizszym poziomie niz te dyscypliny, brakuje gwiazd itd

• 0 0

• Brakuje przede wszystkim sprawnego zarzadzania ta dyscyplina. W ZPRP rzadza stare dziady nie majaca pojecia o nowoczesntym kierowaniu zwiazkiem sportowym. Gdyby te stare pierdziele odeszly do wszystkich diablow, a ich miejsca zajeli mlodzi, prezni menadzerowie, to moze znalezliby sie sponsorzy i pieniadze na te dyscypline. Wtedy Bielecki, Szmal, Lijewscy, Tkaczyk i inni nie musieli by grac u Niemca, bo dostawali by godziwe pieniadze w kraju i jakos ta dyscy[plina stanelaby na nogi. Ale poki co bedzie tak jak jest, czyli komuna i lesne dziady w zarzadzie, a co za tym idzie srednia 200 glow na meczu....