Siatkarze Trefla pokonali Jastrzębski Węgiel po tie-breaku

18 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Trefl Gdańsk

Artur Szalpuk (nr 12) został MVP spotkania w Jastrzębiu-Zdroju Artur Szalpuk (nr 12) został MVP spotkania w Jastrzębiu-Zdroju

Siatkarze Trefla Gdańsk mogli wrócić z Jastrzębia-Zdroju z trzema punktami, ale i dwa są dobrym wynikiem. W 5. kolejce PlusLigi podopieczni Andrei Anastasiego wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:2 (25:20, 23:25, 25:22, 27:29, 15:10). Była duża szansa, aby nie grać tie-breaka, ale w czwartej partii nie udało się wykorzystać żadnego z setballi. MVP został Artur Szalpuk, zdobywca 28 punktów.

JASTRZĘBSKI: Kampa 2 punkty, Quiroga 12, Sobala 5, Muzaj 33, Oliva 13, Kosok 8, Popiwczak (libero) oraz Lusztaku, Strzeżek, De Rocco 3, Gdowski (libero), Ernastowicz 1

TREFL: Sanders 2, Mika 13, Nowakowski 12, Schulz 15, Szalpuk 28, Grzyb 5, Olenderek (libero) oraz Gunter 1, Niemiec, Jakubiszak

PIOTR NOWAKOWSKI: WIĘCEJ Z LWA. PRZECZYTAJ WYWIAD ZE ŚRODOWYM TREFLA GDAŃSK

Siatkarze Trefla rozpoczęli z wielkim animuszem. Było widać, że wyszli na parkiet z zamiarem zmycia "plamy", jaką była porażka w ostatniej kolejce u siebie z GKS Katowice 0:3. Co prawda gospodarze prowadzili 3:1, ale Trefl osiągnął korzystny wynik na 8:4. Skutecznie atakował Artur Szalpuk, udane bloki stawiali Damian SchulzPiotr Nowakowski, a ten ostatni popisał się także skutecznym zbiciem.

Gdy pojawiły się aż cztery błędy, które kosztowały Jastrzębski stratę punktów, żółto-czarni odskoczyli na 11:5. Niestety, goście popsuli dwie zagrywki. Gdy do tego doszły dobre ataki siatkarzy z doświadczeniem w reprezentacji Polski: Macieja MuzajaGrzegorza Kosoka, miejscowi zbliżyli się na 14:16.

Ich impet osłabił zepsuty serwis Salvadora Hidalgo Olivy, a potem Jastrzębski zupełnie się pogubił. W końcówce popełnił jeszcze 6 niewymuszonych błędów, a łącznie w tej partii miał ich aż 12. Seta zakończyła zła zagrywka Muzaja.

KLĘSKA W ERGO ARENIE W MECZU Z GKS KATOWICE

O wiele bardziej skoncentrowali podopieczni Marka Lebedewa byli po zmianie stron. Rozpoczęli od 5:1. Jednak potem nastąpiła doskonała seria Trefla. Na konto gdańszczan powędrowało 5 punktów z rzędu. Znów dał o sobie znać blok, a tym razem punktowali w nim Szalpuk i Wojciech Grzyb. Z kolei Nowakowski przypomniał, że jego silną stroną są asy serwisowe. Ekipa Andrei Anastasiego grę kontrolowała aż do prowadzenia 18:14.

Wówczas nastąpiła zmiana ról i 5 punktów z rzędu powędrowało na stronę Jastrzębskiego. Skutecznie zbijał Muzaj, a punktowe bloki stawiał Wojciech Sobala. Ten duet też punktował od stanu 22:22, doprowadzając do piłek setowych. Pierwszą z nich obronił skutecznym atakiem Bradley Gunter, który na parkiet wszedł przy 18:19 w drugim secie. Niestety, w następnej akcji w ofensywie nie pomylił się Jason De Rocco Jason i w meczu mieliśmy remis 1:1.

Gdy po 10-minutowej przerwie drużyny wróciły na parkiet, powtórzył się niemal scenariusz z pierwszego seta. Jastrzębski rozpoczął od prowadzenia 3:0, ale przy 10:4 wynik był korzystny dla Trefla. Znów zespoły nie unikały błędów. Gdy popełniali je miejscowi, gdańszczanie odskoczyli na 18:12. Potem i im zaczęły przydarzać się pomyłki, co rywale skrzętnie wykorzystali, zbliżając się na 17:19, a nawet na 22:23, gdy na zagrywce pomylił się wprowadzony na zmianę zadaniową Patryk Niemiec.

Piłkę setową Treflowi podarował błędem w polu serwisowym Kosok, a grę w tej partii dobrym atakiem zakończył Mateusz Mika.

W kolejnej partii żółto-czarni mieli szansę, aby zakończyć mecz w czterech setach, a tym samym zainkasować 3 punkty. Żadna z drużyn w tej odsłonie nie uniknęła wahań formy. Trefl prowadził 14:10, by następnie przegrywać 16:20. Jednak do gdańszczanie jako pierwsi dobili się do setballi. Na 24:23 wyszli po błędzie w ataku Muzaja, a potem prowadzili jeszcze 25:24 i 26:25 po atakach Szalpuka. Niestety, w dwóch ostatnich akacjach błędy popełnili: Grzyb (na zagrywce) i Mika (w ataku).

W tie-breaku nie było już wątpliwości, kto bardziej zasłużył na 2 punkty. Trefl rozpoczął od 2:0 i szybko poprawił na 7:5. Gdańszczanie wykorzystali niemoc rywali, którzy do tego wyniku popełnili pięć punktowych błędów. Nieco walki oglądaliśmy, gdy Jastrzębski wyciągnął na 7:7, a potem było jeszcze 10:11. Wówczas zagrywkę zepsuł Muzaj, a trzy kolejne punkty już sami zdobyli goście. Blokiem popisał się Schulz, a dwa następne ataki skończył Szalpuk.

16 Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0 3 1:9 0
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2017-10-19

Wyniki 5 kolejki

• Jastrzębski Węgiel - TREFL GDAŃSK 2:3 (20:25, 25:23, 22:25, 29:27, 10:15)
  • Onico Warszawa - Espadon Szczecin 0:3 (24:26, 17:25, 23:25)
  • GKS Katowice - MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:23, 26:24)
  • Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:23, 25:17)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - Dafi Społem Kielce 3:0 (26:24, 25:21, 25:19)
  • Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 3:2 (18:25, 25:21, 25:23, 28:30, 15:12)
  • Cuprum Lubin - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (24:26, 25:18, 24:26, 20:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie (przełożony na 11.11)

Opinie (15) 6 zablokowanych

• (1)

Serio? Ja ostatnio czytałem komentarze znawców siatkówki, że Trefl już się skończył a tu 3-2 z Jastrzębiem.
    Brawo, brawo!

• 36 0

• Jeszcze się nie skończył

Ale się skończy za rok, jeśli dalej nie będzie sponsora, bo większość nowych siatkarzy ma kontrakty tylko na rok, a teraz zgodzili się grać za mniej