Siedem medali gdyńskiego kung fu. Dominator Murszewski

Rafał Sumowski
23 czerwca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
  • Maksymilian Murszewski (z lewej) tak jak przed rokiem, zdominował mistrzostwa Polski juniorów.

Pięć złotych medali w kategorii juniorów przywiózł Maksymilian Murszewski z rozegranych w Warszawie mistrzostw Polski w wushu, czyli chińskich sztuk walki. Reprezentant gdyńskiego Shaolin Kung Fu zwyciężył w walkach, formach ręcznych północnych i południowych, z bronią długą oraz z mieczem. Brąz w walkach seniorów zdobyli jego klubowi koledzy Piotr Piątkowski i Jędrzej Charłampowicz.

PRZECZYTAJ O MAKSYMILIANIE MURSZEWSKIM W NASZYM CYKLU SPORT TALENT

W stolicy podczas dwudniowego turnieju rywalizowało 225 zawodników z 25 klubów. Maksymilian Murszewski tak jak w ubiegłym roku, zdominował rywalizację juniorów w wieku od 15 do 17 lat. Zawodnik Shaolin Kung Fu triumfował w formach ręcznych północnych i południowych, z bronią długą oraz z mieczem, a do tego także w walkach w kategorii do 70 kg, w których startuje dopiero drugi rok.

Z medalami wrócili jego koledzy z gdyńskiej sekcji. Piotr Piątkowski startował w konkurencji walk seniorów do 90 kg, Jędrzej Charłampowicz do 75 kg. Obaj zdobyli brąz. Piąte miejsce zajął Jakub Dziecielski, który rywalizował w konkurencji form kategorii wiekowej od 11 do 14 lat.

- Zawody podsumowujące kolejny intensywny sezon treningowy uważam za udane. Moi zawodnicy zdobyli nowe doświadczenie, a Maksymilian po raz kolejny potwierdził swój kunszt i wyszkolenie pozostając najbardziej wszechstronnym zawodnikiem wushu w Polsce. Zdobyte doświadczenie przyda się ponieważ w przyszłym roku odbędą się kolejne mistrzostwa Europy wushu, na którym mam nadzieję nas nie zabraknie - mówi trener Krzysztof Brzozowski.
PRZECZYTAJ O UBIEGŁOROCZNYCH SUKCESACH GDYŃSKIEJ SEKCJI

Shaolin Kung Fu w Gdyni założone zostało przez Krzysztofa Brzozowskiego, na co dzień pracownika Uniwersytetu Gdańskiego, dra nauk chemicznych. Brzozowski sztukami walki zajmuje się od 1991 roku. W wushu szkolił się pod okiem najlepszych ekspertów: Sławomira Pawłowskiego, mnichów Shi Su Gang, Shi De Qiang, Shi De Qi, Shi Xing Shen, Shi De Hong oraz u trenera kadry narodowej Chin w sanda Wang Lining. W 2009 roku w Warszawie wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy, a w 2010 w Chinach sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata.

Sekcja zaprasza na treningi dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół nr 9 w Gdyni przy ul. Chylońskiej 227. Zapisy i informacje na ich temat pod numerem telefonu 608-707-362 oraz na stronie internetowej.