Silne ręce

7 listopada 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Sześć medali zdobyła reprezentacja Polski w mistrzostwa świata w armwrestlingu. W Manchasterze drugie miejsce w kategorii do 70 kg juniorek zdobyła Aleksandra Lewandowska z Gdyni. Na ręce siłowało się przez cztery dni w Anglii aż 550 atletów z 40 krajów.

Polska wystawiła 19-osobową ekipę. W gronie seniorów na podium udało się przebić jedynie Sławomirowi Głowackiemu. Zawodnik z Inowrocławia w rywalizacji na prawą rękę w wadze powyżej 110 kilogramów zdobył srebro.

Pozostałe polskie miejsca na podium były udziałem juniorów. Poza Lewandowską drugie miejsca zdobyli: Dawid Groch (Nisko) i Izabela Chudycka, a trzecie - Milena Snoch (obie Koszalin) i jeszcze raz Chudycka. O pechu zaś może mówić duet gdynian. Chrystian Rieger wśród juniorów do 70 kg i Walentyna Zaklicka w rywalizacji seniorek do 55 kg znaleźli się tuż poza podium, kończąc zawody z czwartymi lokatami.