Skoczne Pomorze

Tomasz Łunkiewicz
16 września 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
12 medali zdobyli w Białej Podlaskiej reprezentanci naszego województwa w młodzieżowych mistrzostwch Polski w lekkoatletyce. Troje pomorskich lekkoatletów stanęło na najwyższym stopniu podium. Złote medale zdobyli: Łukasz Chyła (SKLA Sopot, 100 m), Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk, rzut oszczepem) i Anna Rogowska (SKLA Sopot, skok o tyczce). Pomorzanie dużo lepiej wypadli w konkurencjach technicznych zdobywając w nich 9 z 12 medali. Pod znakiem dominacji Pomorzanek stał konkurs skoku o tyczce kobiet. Oprócz Rogowskiej na podium stanęły Róża Kasprzak (AZS AWFiS Gdańsk) i Joanna Piwowarska (KL Gdynia). W klasyfikacji drużynowej AZS AWFiS Gdańsk zajął piąte miejsce gromadząc 169 punktów.