Skoda Auto Grand Prix MTB

10 czerwca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Trwa dobra passa Michała Bogdziewicza. Kolarz KS Lechia Gdańsk zajął szóste miejsce w kategorii elita w trzeciej eliminacji Skoda Auto Grand Prix MTB w kolarstwie górskim.

W kategorii elita wystartowało ponad dziewięćdziesięciu kolarzy. Zawodnicy rywalizowali na trasie długości 31,6 km. Dwugodzinne zmagania toczyły się w olbrzymim upale. Od startu prowadził Marek Galiński, który na mecie miał prawie dwie minuty przewagi nad Marcinem Karczyńskim i Ukrańcem Serhijem Rysenko. Na szóstej pozycji wyścig ukończył Bogdziewicz. Gdańszczanin po trzech edycjach zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji i do trzeciego zawodnika traci zaledwie trzy punkty.

Dobrze wypadli pozostali gdańszczanie. Katarzyna Laboń w kategorii juniorek młodszych była piąta, a po trzech edycjach jest szósta. W rywalizacji juniorów siódmy finiszował Mariusz Bielski, który po trzech wyścigach jest dziewiąty. Bliski zdobycia pierwszych punktów był Bartosz Banach, który ukończył zawody na dwudziestej drugiej pozycji.

Kolejne eliminacje odbędą się 14 czerwca w Świeradowie i 21 czerwca w Szczawnie.