Skołowane

15 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Od przegranej rozpoczęły rywalizację w półfinale play off piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS. Gdańszczanki uległy na wyjeździe SPR Lublin 30:35. Akademiczki nie dotrzymały kroku rywalkom, gdy te zagrały na dwa koła oraz przydzieliły "plastra" Darii Bołtromiuk, a czerwoną kartkę otrzymała Justyna Łabul. Drugi mecz odbędzie się w środę w Gdańsku, a ewentualnie trzeci w niedzielę, w Lublinie. Do finału awansuje ta drużyna, która odniesie dwa zwycięstwa.

DABLEX: Sadowska - Chudzik, Sabajtis, Stachowska 7, Musiał 2, Serwa, Łabul 3, Bołtromiuk 8, Wilamowska 10.

Po pierwszej remisowej połowie, drugą lepiej rozpoczęły akademiczki. Gdańszczanki wyszły na prowadzenie 18:16. Niestety, następnie karę otrzymała Bołtromiuk, Magdalena Chemicz odbiła kilka piłek, a jej koleżanki nie pomyliły się w kontratakach. Trzy kolejne bramki zdobyły lublinianki. Jeszcze Lucyna Wilamowska doprowadziła do remisu 19:19, ale później brylował już SPR.

Od wyniku 21:20 trafiły Małgorzata Rola, Katarzyna Duran i dwukrotnie Małgorzata Majerek. Na kwadrans przed końcem Jerzy Ciepliński poprosił o przerwę. Jego uwagi na chwilę pomogły. Po akcjach Łabul i Anny Musiał straty zostały sprowadzone do 23:26. Niestety, celnym rzutem odpowiedziała Duran, a łabul dostała trzecią karę, równoznaczną z czerwoną kartką. W końcówce miejscowe dużą piłek zagrały na pierwszą linię, w której brylowały kołowe Monika Marzec i Ewa Damięcka.

W drugiej parze półfinałowej Interferie Zagłębie Lubin wygrało z Piorcovią Piotrków Tryb. 29:27 (14:15).

Opinie (7)

• Nic straconego!!!

W środe bęzie dobrze!!!A wszystko zakończy się w sobote w Lublinie i o złoto zagrają Gdańszczanki.Na banka!!!

• 0 0

• Gratulacje dla Lucyny - po raz pierwszy zdobyła 10 bramek w meczu ligowym, szkoda tylko, że akurat przegranym.

• 0 0

• mec

• 0 0

• mecz

czy ktoś się orientuje o której jutro jest meczyk ???

• 0 0

• Inny portal podaje godzinę 18'00

• 0 0

• Dziś w Panoramie Sport na TVP3 Daria Bołtromiuk, zapraszając kibiców na mecz, powiedziała, że początek jest o 17:00.