Skutchan po raz setny

29 listopada 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Wrócił Roman Skutchan, którego zabrakło w Toruniu i to on właśnie zdobył setną bramkę w bieżacym sezonie dla naszego zespołu. Szkoda, że do Krakowa nie pojechał kontuzjowany Bartłomiej Wróbel. Bez kapitana hokeiści Energi Stoczniowiec przegrali z Cracovią 3:5 (0:2, 0:2, 3:1). Drugie miejsce w tabeli coraz bardziej oddala się od gdańszczan, a rywale za plecami coraz mocniej naciskają. Po wznowieniu rozgrywek podopieczni Henryka Zabrockiego przegrali trzy mecze z czterech i w ciągu niespełna dwóch tygodni wzbogacili konto zaledwie o dwa punkty. Może lepiej pójdzie w najbliższy piątek. 1 grudnia w "Olivii" stawi się GKS Tychy.

Bramki: 1:0 Grzegorz Pasiut (14), 2:0 Zbigniew Podlipni (15), 3:0 Daniel Laszkiewicz (23), 4:0 Michał Pinc (26), 4:1 Konstantin Riabenko (42), 4:2 Roman Skutchan (48), 4:3 Łukasz Zachariasz (50), 5:3 Marian Csorich (60).

STOCZNIOWIEC: Soliński (26 Odrobny) - Rompkowski, Skrzypkowski; Rzeszutko, Zachariasz, Jurasek - Riabenko,Leśniak; Skutchan, Hurtaj, Kostecki - Benasiewicz, Smeja; Urbanowicz, Słodczyk, Jankowski - Poziomkowski.

Tym razem było odwrotnie niż dwa dni temu w Toruniu, choć skończyło się tak samo, czyli stratą kompletu punktów. W Krakowie to Stoczniowiec gonił wynik. W drugiej tercji gdańszczanie przegrywali już 0:4, a drugiego gola stracili nawet grając w liczebnej przewadze. Który to już raz w tym sezonie?! Po czwartej bramce gdański szkoleniowiec wymienił bramkarza. W ciągu ośmiu minut ostatniej części gry "Stocznia" doszła na 3:4. Nasza drużyna została dobita w ostatniej sekundzie, ostatniej minuty (!), zresztą przez eksgdańszczanina, gdy postawiła wszystko na szalę, aby wywalczyć remis. W dodatku i tak wątpłe siły gości osłabił Maciej Urbanowicz. Napastnik dostał karę meczu w 31. minucie za atak na Patryka Wajdę. Krakowski 18-latek odbił się od bandy, a następnie z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala. Dla skrzydłowego trzeciego ataku "Stoczni" to już druga ta kara. Tym samym będzie musiał przymusowo pauzować w piątek, gdy do Gdańska przyjedzie lider z Tychów.

Pozostałe wyniki o miejsca 1-6: TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń - GKS Tychy 2:1 (1:0, 1:0, 0:1), Wojas Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 5:1 (2:1, 1:0, 2:0); o miejsca 7-10: Unia Oświęcim - MUKS Naprzód Janów 6:3 (4:0, 0:1, 2:2), KTH Krynica - KH Sanok 3:2 (0:2, 0:0, 2:0, 1:0) po dogrywce.

• Piątek

Mecz w piątek nie o 18 a o 19.15 ze wzgledu na transmisje w TVP Sport, którego nikt nie ma :P A do tego jeszcze Urbanowicz nie zagra bo to jego druga kara meczu w sezonie (pierwsza w meczu z Sanokiem) i musi jeden mecz pauzowac. Czyli nie wiem czy ustukamy trzy piatki. Bo Drzewiecki raczej jeszcze nie zagra.

• 0 0

• o ktorej mecz ?????????????

czy ktos moze napisac o ktorej dokladnie jest mecz w piatek bo sa dwie wersje o 18.00 i o 19.15. Mam nadzieje ze zla passa zostanie w piatek przerwana.

• 0 0

• mecz

19.15 na 100%

• 0 0

• Dzieki za informacje co do godziny meczu. To bylo do przewidzenia ze bez wzmocnien 100cznia wkoncu opadnie z sil.Praktycznie wszystkie druzyny sie wzmocnily, tylko u nas po staremu. Panie prezesie moze czas pomyslec o wzmocnieniach a nie oslabieniach w postaci syna-statysty

• 0 0

• Zawsze do tej pory jak była transmisja był blamaż.Jeszcze teraz te kontuzje,kary.Jestem pełen obaw.

• 0 0

• No Stocznia naprzód, naprzód!!!! Liczymy na Was!!!

• 0 0

• sos

Stocznia bardzo ambitnie goniła wynik ale na dwie piątki ! Ale tak nie można na dłuższą metę grać !Panowie z zarządu - najwyższy czas wzmocnic drużynę bo na chwilę obecną to macie dwie dobre piątki do grania !Motywacja finansowa dla tych co nadstawiaja kości a nie cięcia finansowe !!!Urbanowiczowi i Odrobnemu woda sodowa uderzyła do głowy !Dajcie mu jeszcze parę nagród za najlepszego czy na to zaslużyl czy nie !