Słaby i słabszy

6 czerwca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk na 7. miejscu w ekstralidze. Grzegorz Buczek zakończył karierę
Rugbiści Arki bez względu na wyniki ostatniej kolejki rundy zasadniczej zagrają w ligowym finale. Gdynianie co najmniej srebrne medale zapewnili sobie po zwycięstwie w zaległym meczu z Lechią w Gdańsku 14:0 (9:0). Punkty zdobyli: Stanisław Krieczun 9 i Mariusz Motyl 5. Przegrana dla gospodarzy oznaczać zapewne będzie konieczność gry o brąz w Warszawie. Janusz Urbanowicz skwitował mecz krótko: "słaby ograł jeszcze słabszego"

LECHIA: Wojtkuński (55 Plich), Kwiatkowski, Witoszyński - Sienkiewicz, Doroszkiewicz (41 Płonka) - Minadze, Jastrząb, Więciorek - Lenartowicz - Fedde (72 Hedesz), Baraniak, Aszwetia, Kasperek, Piszczek - Czubinidze.

ARKA: Bartkowiak (62 Ruszkiewicz), Wojaczek, Kałduński - Skindel, Andrzejczuk - Jeliński (62 Garkawyj), Dąbrowski, Nowak (75 Raszpunda) - Szostek - Krieczun, Madejewski, Szwichtenberg, Korbolewski, Motyl, Simiankowski.

Sędzia: Żórawski (Łódź). Żółte kartki: Więciorek, Fedde (Lechia), Bartkowiak (Arka). Widzów: 500.

Arka miała przewagę zwłaszcza przed przerwą. - Gdyby nasi kopacze byli bardziej skuteczni, wygralibyśmy wyżej - przyznał Maciej Stachura. Szkoleniowiec Arki aż złapał się za głowę, gdy Waldemar Szwichtenberg z najbliższej odległości spudłował z karnego. Temu też zawodników, wśród kilkunastu wykopów piłki po karnych w aut, zdarzyła się też taka piłka, która zamiast z boku opuściła boisko poza linią końcową, co oznaczało młyn dla rywali z miejsca kopu. Ale mylił się też Stanisław Krieczun. Co prawda po jego dwóch karnych oraz trafieniu z dropa Arka w 17. minucie objęła prowadzenie 9:0, ale dwa inne karne i podwyższenie w drugiej połowie były przestrzelone.

Panowie, budzimy się czy "podkręcić grę" - tego typu okrzykami była mobilizowana Lechia z boksu trenerów, ale na niewiele się to zdało. Rezerwoiw Arki paradowali zaś w koszulkach z nadrukiem Wiara naszą siłą". Co prawda w drugiej połowie gospodarze przeszli do zdecydowanego ataku, ale przez blisko dziesięć minut, mimo sześciu piłek z boku w bezpośrednim polu punktowym rywali, nie zdołali żadnego punktu. Gdańszczanie rezygnowali z pewnych zdobyczy z karnych na rzecz gry w maulach. - Ten element wykonujemy zazwyczaj doskonale, ale dziś nie potrafiliśmy się nawet prawidłowo w nim związać. Może za bardzo chcieliśmy wygrać - przyznał Stanisław Więciorek. - Teraz można się zastanawiać, czy nie lepiej było kopać na słupy. Jednak już przed meczem to ja ustalałem taktykę, że próbować będziemy szukać przyłożeń, a karne rozgrywać będzie poprzez wykopy w auty - dodał trener Urbanowicz.

Lechia nie wykorzystała okresu przewagi, gdy żółtą kartkę za zawalanie młyna otrzymał Daniel Bartkowiak. Potem były dwa dziesięciominutowe wykluczenia gdańszczan (Więciorek i Tomasz Fedde) i gra 15 na 13 Arki, ale również bez punktu. Ten drugi zawodnik mógł z powodzeniem zostać wyrzucony z boiska, gdyż uderzył Krieczuna bez piłki. I to był właściwie jedyny zgrzyt tego dnia. Wcześniej i później na boisku i na trybunach był spokój. Policja ograniczyła się do kilku zaledwie patroli, nie było w ogóle jednostek w czarnych uniformach, białych hełmach i z tarczami, znanych z meczów piłkarskich o podwyższonym ryzyku.

W 73. minucie rajdem z własnej połowy na pole 22 metrów gdynian popisał się Piotr Piszczek. Niewiele brakowało, aby skrzydłowy Lechii przedarłby się aż do przyłożenia, gdyż piłka uciekła Łukaszowi Szostkowi, ale błąd grającego w tym meczu na pozycji łącznika młyna zawodnika, naprawił Motyl. To właśnie też Mariusz ustalił końcowy rezultat. Na dwie minuty przed końcem przejął "jajo" na środku boiska i szybkim sprintem ze slalomem zaniósł je na pole punktowe rywali. Lechia jeszcze zaatakowała, ale znów jej młyn został powstrzymany 2-3 metry od celu.

- Zabrakło konsekwencji w grze oraz realizacji założeń taktycznych. Zbyt dużo popełniliśmy prostych błędów. Arka grała dziś słabo, a my... dużo słabiej. Wszystko wskazuje na to, że straciliśmy szanse na organizację meczu o brąz o siebie. Jednak bez względu na to, gdzie przyjdzie grać z Folcem, chcemy bić się o podium - oceniał Urbanowicz.- Piękne rugby można grać na... plaży. Dzisiaj najważniejsze były punkty. Dużo było walki i gry obronnej. Dla kibiców to rzeczywiście momentami mogło być nudne - dodał Stachura.

Czołówka tabeli:

1. Blachy Pruszyński Łódź 17 16 1 0 883-139 50
2. Arka Gdynia 17 14 1 2 606-166 46
3. Folc AZS AWF Warszawa 17 12 1 4 532-196 42
4. Lechia Gdańsk 17 12 0 5 398-243 41

Nie zapomnę jak rok temu byl mecz Arka- Ogniwo , kolo pola punktowego arki leżał jakiś zawodnik.
    Wszyscy kibice arki zaczeli krzyczec ,,ała ała ała..... " ; ,,Wstawaj wstawaj uju nie udawaj " .

Hehe i wstał .... i okazalo sie ze to byl zawodnik Arki.. myslalem ze padne z beki.
    Załosne...

• 0 0

• Do MARKA
    czy to ałałaaaaaa to jakaś aluzja?

• 0 0

• tralllala

ja pamietam czasy kiedy jezdzili na ogniwo i kibicowali nam zajarani cali marcin marcin b marcin baraniak ole!!! albo chlopak z witomina!!! pamietacie!!?albo potem kiedy sam chodzilem pomagac darkowi uczyc ich podan itd osoby takie jak jacek lis ucho mialy duzy wplyw na to ze tamtejsze chlopaki zaczely garnac sie do rugby co jest dobre potem byl kuba sz jemu tak naprawde zawdzieczacie chyba najwiecej a jak sie z nim rozstaliscie?
    no moze opowiecie ludziom o tym?! dostal w leb od bezkarkowcow na meczu rugby w obecnosci elity 3miejskich zawodnikow!jestescie zalosni.

• 0 0

• Trójmiasto = progres

Lechia w zeszłym sezonie była 5 teraz moze byc 3 , Arka z 4 conajmniej na 2. Jest postęp i trzeba się cieszyć!

• 0 0

• lechia

Powinni znaleźć kogoś kto zajmie sie grą ofensywną a nie pasywną.Dlaczego zawodnicy ataku lECHII MIMO DUŻEGO POTENCJAŁU NIE SĄ WYKOŻYSTYWANI I NALEŻYCIE USTAWIENI,
    Odpowiedź która się nasuwa - Urbanowicz i Płonka nie znają się na ataku i grze ofensywnej całej drużyny. Od lat niezmienna taktyka, mol lub głowa w dół.

• 0 0

• Dużo w tym racji co napisał Kibic Rugby...Warto by lechisci tę opienię uważnie przeczytali. Wszyscy!!! Zawodnicy, trenerzy, działacze i kibice. Niech śiądą i pomyslą co zrobic by Lechia znów walczyła o najwyzsze cele.

• 0 0

• J.P.SANATORIUM

BRAWO ARECZKA..SZKODA TYLKO ZE NIE MA JUZ SP.OLEJA...POZDRO

• 0 0

• Dobra robota!

Faktycznie wskazać mistrza mozna łatwiej gdyz łódz prezentuke sie najlepiej zarówno pod wzgledem motorycznym jak i taktyki. Arka ostatmi mecz z lechia zagrala prawie spacerkiem dlatego trudno bedzie ocenic w jakiej jest formie. Trenerzy odrobili jednak zadanie domowe i potrafili zaskoczyc lechie. Nieporadnosc ze strony zawodnikow lechii byla az nadto irytujaca. Najwyrazniej zawodnicy zarowno lodzi jak i arki trenuja bo chca, maja jakies aspiracje sportowe lechii natomiast trenuja bo nie majua nic ciekawego do robienia a przy okazji spluynie jakies grosz do kieszeni. Duet trenerski tez sie nie popisal gdyz to ich posuniecia sprawily ze druzyna walila glowa w mur. tylko szkoda ze nikt przez 80 minut nie potrafil na to zareagowac. Jako wieloletni zawodnik oraz kibic trojmiejskich druzyn staram sie obiektywnie patrzec na ich forme i mozliwosci, lecz z przykroscia stwierdzam ze powoli rownaja w dol. Sa tylko chwilowe przebudzenia na pojedyncze mecze. Jedno moge napisac o ile Arka jeszcze istnieje to prawdziwej Lechii juz nie ma. Ostatni mecz pokazal jak duzo im brakuje do odbudowy swojego wizerunku poczawszy od zwolnienia czlowieka orkiestry - Janka U ( moze jako II trener )oraz trenera ataku Marka P. Dlaczego lechia nie potrafi wyszkolic od 4 lat kopacza na srednim poziomie, wiekszosc meczy o najwyzsze lokaty wygrywa sie w ostatnich latach tym elementem gry. Urbanowicz pomimo swojego zaparcia i profesjonalnego podejscia do obowiazkow oraz zycia nie bedzie w stanie wszystkiego przewidziec. W rugby zawsze liczylo sie zloto i to jest jedyny cel jako nalezy sobie postawic a kazdy inny medal to tylko na osłode dla sponsorow tak samo jak puchar. Tu potrzeba czlowieka z zewnatrz ktory bedzie potrafil na nowo ustawic druzyne i ustawic odpowiednio wysoko poprzeczke Oraz fachowca a nie rzemieslnika z wiedza trenerska ktory ustali rygor wagi i wynikow motorycznych na zawodnikow. Teraz sie nie gra sila tylko glowa i technika.

• 0 0

• Posnania-Perła Budowlani 76:6 (43:6)

Posnania-Perła Budowlani 76:6 (43:6)

• 0 0

• Do boju ARKOWCY Do boju ARKOWCY marsz marsz marsz do BOJU MARSZ

ZWYCIĘSTWO CZEKA NAS !!!!TYLKO ARKA GDYNIA!!!

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 16 2 0 14 167:412 -52
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.

W trakcie rozgrywek zmieniły nazwy:
Lechia Gdańsk na Drew Pal 2 Lechia Gdańsk
Budowlani Commercecon Łódź na Budowlani WizjaMed Łódź
Orkan Sochaczew na Orlen Orkan Sochaczew

Wyniki 18 kolejki

• Orlen Orkan Sochaczew - Life Style Catering Rugby Club ARKA GDYNIA (niedziela, godz. 15:30)
  • OGNIWO SOPOT - Awenta Pogoń Siedlce 16:22 (9:12)
  • Edach Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 20:14 (12:7)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Budowlani WizjaMed Łódź 0:25 (walkower)
  • Pauzuje: DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK