Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 0:3. Szybka rehabilitacja siatkarzy

dak.
24 listopada 2023, godz. 19:25
Opinie (8)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk wrócił na zwycięską ścieżkę. Trefl Gdańsk wrócił na zwycięską ścieżkę.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:16, 25:21, 36:34) w 8. kolejce PlusLigi. Siatkarze jak powiedzieli, tak zrobili. Rozprawili się z rywalem w trzech setach, szybko rehabilitując się za poprzednią porażkę z Projektem Warszawa.

Ślepsk: Sanchez 1 pkt, Stern 8, Stajer 7, Filipiak 15, Halaba 4, Gallego 8, Czunkiewicz (libero) oraz Firszt 5, Żakieta 1, Kaciczak, Buculjević

TREFL: Droszyński 2, Martinez 4, Urbanowicz 8, Sasak 24, Sawicki 22, Niemiec 6, Koykka (libero) oraz Nasevich, Zaleszczyk

Trefl Gdańsk do Suwałk pojechał podrażniony ostatnią porażką z Projektem Warszawa 0:3. Mikołaj Sawicki przed starciem mówił nam, że nie on i jego zespół nie czuli się gorszym zespołem, więc tym bardziej po przegranej w trzech setach ambicje ucierpiały. Jednocześnie przyjmujący przyznał, że grając na takim poziomie, w kolejnym spotkaniu jego zespół powinien wygrać za 3 punkty.

Mikołaj Sawicki paradoksalnie o meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki. Przeczytaj zapowiedź Mikołaj Sawicki paradoksalnie o meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki. Przeczytaj zapowiedź

I to się potwierdziło. Podopieczni Igora Juricicia pokonali Ślepsk Malow 3:0.

Chorwacki szkoleniowiec nie kombinował. Postawił na tę samą "szóstkę", co przed tygodniem. Początek był piorunujący. Zaczęło się od 7:1. Spory dystans goście utrzymywali przez całego pierwszego seta, dzięki czemu swobodnie wygrali go do 16.

Druga partia była już bardziej wyrównana, ale po chwili Trefl zdążył odskoczyć. Utrzymywał 2-3-punktową przewagę, a później jeszcze podkręcił tempo. Miejscowi zdołali obronić 3 piłki setowe, ale finalnie i tak zatrzymali się na 21. punkcie.

Zdecydowanie najciekawiej było w trzecim secie. Przez 20 minut toczyła się walka punkt za punkt, ale gdy doszło do decydującego momentu, to gdańszczanie byli bliżej wygranej. Jako pierwsi mieli piłkę meczową, ale jej nie wykorzystali. I wtedy się zaczęło. Drużyna z Suwałk nie chciała oddać zwycięstwa, sama nawet miała kilka piłek setowych, ale szalę na swoją korzyść finalnie przechylił Trefl. Tyle, że potrzebował do tego sporo czasu, bo spotkanie zakończyło się na wyniku 36:34.

Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa 0:3. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa 0:3. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Katami Ślepska okazali się: Kewin Sasak i Sawicki. Pierwszy zdobył 24, a drugi 22 pkt. Cała drużyna atakowała w sumie z 59-proc. skutecznością. Tylko 3 razy nadziali się na blok, sami blokując rywali 9-krotnie i fundując im 6 asów serwisowych.

Wyniki 8 kolejki

• Ślepsk Malow Suwałki - TREFL GDAŃSK 0:3 (16:25, 21:25, 34:36)
  • PGE GiEK Skra Bełchatów - Projekt Warszawa 3:1 (25:21, 21:25, 27:25, 25:23)
  • Jastrzębski Węgiel - KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Barkom Każany Lwów 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 15:25)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Bogdanka LUK Lublin 3:0 (25:19, 25:21, 29:27)
  • PSG Stal Nysa - Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 19:25, 25:22, 25:23)
  • Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia 1:3 (18:25, 32:30, 18:25, 19:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:16, 25:16)

• Rehabilitacja ? .... (1)

Uważam, że żadna rehabilitacja nie była potrzebna, bo mecz z Projektem wstydu nie przyniósł. Wręcz odwrotnie zawodnicy udowodnili, że mogą walczyć z najlepszymi zespołami PlusLigi jak równy z równym. Nie jakość sportowa ale głównie mentalna zadecydowała o porażce. Dzisiaj pierwsze dwa sety to dominacja Trefla, trzeci to chwilowe uśpienie i być może brak koncentracji i zgodnie z syndromem trzeciego seta zaczęły się kłopoty. W mojej subiektywnej ocenie zabrakło rotacji w składzie, reset dla jednego czy dwóch zawodników byłby wskazany, tym bardziej, że zmiennicy są równorzędnymi graczami. Najważniejsze, że dobrze się skończyło i są kolejne 3 pkt na koncie. Gratulacje gdańskie lwy !

• 25 0

• Zgadzam się

Też zwiększyłbym częstotliwości rotacji. Poza tym ws,ystko zgodnie z możliwościami tego teamu

• 2 0

• Brawo!

Dobrze się dzieje. Trzymać dalej taki kurs. I może trochę więcej odwagi trenera, jeżeli chodzi o zmiany. Ale naprawdę szczere gratulacje za wygrany mecz i cenne 3 punkty, szczególnie z takim przeciwnikiem..

• 11 0

• (2)

Juniorzy Trefla-z chłopakami wspierającymi niedawno seniorów-też dziś wygrali (3:1 w II Lidze) ️