Ślęza Wrocław - VBW Arka Gdynia 60:78 w ostatnim teście przed Euroligą koszykarek

dak.
25 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Alice Kunek zdobyła 18 punktów w meczu ze Ślęzą Wrocław. To najlepszy wynik w zespole VBW Arki Gdynia. Alice Kunek zdobyła 18 punktów w meczu ze Ślęzą Wrocław. To najlepszy wynik w zespole VBW Arki Gdynia.

VBW Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Ślęzę Wrocław 78:60 (19:18, 24:10, 28:13, 7:19) w 9. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. W 11-osobowej kadrze żółto-niebieskich szansę gry otrzymały wszystkie koszykarki. Dla podopiecznych Gundarsa Vetry był to ostatni test przed wylotem do Turcji, gdzie w dniach 1-4 grudnia zespół zagra trzy spotkania w Eurolidze kobiet.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - DGT AZS Politechnika Gdańska 80:73. Relacja, oceny

ŚLĘZA: Jones 17 (1x3), Sutton 12 (7 zb.), Dobrowolska 8, Jakubiuk 7, Dudasova 7 (1x3) oraz Tyszkiewicz 7 (1x3), Dedić 6, Puter 0

VBW ARKA: Kunek 18 (2x3), Miskiniene 12 (10 zb.), Balintova 10, Spanou 7, Kastanek 6 (2x3) oraz Greinacher 8, Podgórna 8 (2x3), Slamova 7 (1x3), Rembiszewska 2, Morawiec 0, Szymkiewicz 0

Spotkanie 9. kolejki pomiędzy VBW Arką Gdynia a Ślęzą Wrocław zostało rozegrane wcześniej niż pozostałe w weekend. Powodem jest niedzielny wylot żółto-niebieskich do tureckiego Stambułu, gdzie od 1 grudnia będą rywalizowały w Eurolidze.

Początek meczu był spokojny, ale z czasem do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki z Wrocławia, które po 4 minutach wygrywały 11:4. Nie trzeba było jednak długo czekać na zmianę prowadzącego, bo po rzucie Alice Kunek w 7. minucie było już 15:13. Ostatecznie 1. kwarta należała do gości (19:18).

W 2. partii przyjezdne włączyły jeszcze wyższy bieg. Wystarczyły zaledwie 4 minuty, by osiągnąć dwucyfrowy pułap. Najwyższa przewaga przed przerwą sięgnęła natomiast 17 punktów, ale po trafieniu Agaty Dobrowolskiej zmalała do 15 (28:43).

VBW Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 99:62. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Mecz został rozstrzygnięty jeszcze przed końcem 3. kwarty. Podopieczne Gundarsa Vetry rzuciły się do ataku zaraz po zmianie stron, a ich przewaga rosła w oczach. Na nieco 2 minuty przed końcem partii, przewaga sięgnęła już ponad 30 "oczek". Ostatnia część spotkania była już więc formalnością (66:35).

Widocznie gdyńskie koszykarki też to poczuły, bo wyraźnie spuściły z tonu. Co prawda od celnego rzutu zaczęła Sonja Greinacher, ale już później przyjezdne przyglądały się bardziej rywalkom, które pomniejszały rozmiary porażki. Różnica zatrzymała się ostatecznie na 18 punktach.

Skuteczność z gry żółto-niebieskich wyniosła 51 proc. z 60 rzutów. Natomiast celność zza łuku zatrzymała się na 30 proc. z 23 rzutów.

Wyniki 8 kolejki

• DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Energa Toruń 96:54 (29:13, 18:16, 24:14, 25:11)
  • Ślęza Wrocław - VBW ARKA GDYNIA 60:78 (18:19, 10:24, 13:28, 19:7)
  • GTK GDYNIA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:85 (11:23, 23:18, 23:25, 19:19)
  • CCC Polkowice - KS Basket 25 Bydgoszcz 100:77 (26:20, 29:24, 22:16, 23:17)
  • Enea AZS Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 56:62 (14:16, 10:17, 21:14, 11:15)

• (1)

Ciągle narzekacie,ciągle wam mało,te wasze komentarze to same popierdółki. Zajmijcie się zbieraniem śmieci w lesie,a nie komentowaniem basketu. Same trolle. Liczy się zwycięstwo i tym trzeba się cieszyć.

• 9 1

• Bo tacy są Polacy.Narod narzekaczy cebulakow Amalia kiedy rzucała 30,pkt to gawiedź chciała ją uświęcić Kiedy tylko 2 pkt to jakiś burak nazwał ją rebalia Chamstwo PiS owskie bierze górą

• 1 1

• (1)

We wtorek Euroliga. To będzie prawdziwy sprawdzian formy i umiejętności zespołu. Katar sobie poradzi, ale ławka? Liczę na wygraną.

• 3 0

• Jak nie, zmienić na katarską i mamy zespół na Europę.

• 0 0

• (3)

W 4 kwarcie Morawiec, Rembalia i Podgorna pokazały co potrafią.

• 4 10

• (2)

Jak zwykle, mocniejsza drużyna niż ostatnio i były problemy. Ile rzuciła królowa rzutów ostatniego meczu?

• 4 2

• (1)

Aż 2 punkty. Normalnie gwiazda

• 1 4

• Co wy piszecie?

Amalia wczoraj oddała 2 rzuty, z których jeden trafiła, więc trudno żeby rzuciła dużo punktów.
          Amalia ani nie wychodzi w pierwszej 5, ani nie jest rzutkiem co oddaje 20 rzutów w każdym meczu.
          Jak ma swój dzień że wszystko wpada to rzuca więcej.
          Dobrze że nie rzuca na siłę żeby zdobyć kilkanaście punktów kosztem wyniku żeby zadowolić hejterów.