Mad Dogs lepsi od Dragons w derbach hokeja

22 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Mad Dogs Sopot (niebieskie stroje) dwukrotnie ograli gdańskich Dragons w Hali Olivia. Mad Dogs Sopot (niebieskie stroje) dwukrotnie ograli gdańskich Dragons w Hali Olivia.

Hokeiści Mad Dogs Sopot dwukrotnie pokonali w Hali Olivia MH Automatykę Dragons podczas ostatnich tegorocznych meczów w II lidze. "Psiaki" awansowały dzięki temu na pozycję wicelidera, której będą bronić w styczniu.

Obydwa derbowe pojedynki w gdańskiej hali obserwowało po około 100 kibiców. W przeciwieństwie do dwumeczu kończącego pierwszą połowę sezonu zasadniczego, w którym jedno spotkanie wygrali Mad Dogs, a jedno Dragons, tym razem dwukrotnie triumfowali sopocianie.

DRAGONS I MAD DOGS PODZIELILI SIĘ ZWYCIĘSTWAMI

W pierwszym z ostatnich pojedynków w tym roku wynik otworzyli Dragons, ale to nominalni goście wygrali pierwszą tercję odpowiadając dwiema bramkami. W drugiej partii sopocki zespół zdominował grę aplikując rywalom pięć trafień z rzędu, co zapewniło mu pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania.

Gdańszczanie zdołali nieco zmniejszyć dystans przed rozpoczęciem ostatniej tercji po bramkach Michała RuszkowskiegoTomasza Ziółkowskiego. W 49 minucie krążek do siatki skierował jednak po raz trzeci w tym meczu Adam Wróbel. Ostatnie 10 minut Dragons wygrali 2:0, ale na odrobienie strat było już za późno.

MH Automatyka Dragons - Mad Dogs Sopot 5:8 (1:2, 2:5, 2:1)
DRAGONS: Kardasiński, Jasiński; Purzyński, Szumera, Michałkiewicz, Paruszewski, Ziółkowski, Tutaj, Kasperski, Adrian Wróbel, Lipiński, Ruszkowski, Dzięgiel, Pawłowski, Kulczyk

MAD DOGS: Simaniuksztys, Soliński; Dobrowolski, Heltman, Adam Wróbel, Marcin Okuniewski, Żołnowski, Brucki, Tyczyński, Przybyła, Śmigielski, Klein

5:8 Adrian Wróbel

Do rewanżu obydwie drużyny przystąpiły w nieco innych, szerszych składach. Tym razem Dragons wzmocnieni już m.in. Wojciechem Wryczą, trzykrotnie obejmowali prowadzenie na początku spotkania. Jeszcze na początku drugiej tercji na 3:2 trafił Ziółkowski, ale Mad Dogs odpowiedzieli serią pięciu bramek z rzędu.

Dragons zdołali się jednak zmobilizować szybciej niż w poprzednim starciu. Na niespełna 3 minuty przed końcem spotkania zdołali odrobić niemal całą stratę. Przy stanie 7:6 Mad Dogs zostali ukarani za nieprzepisową ilość zawodników na lodzie. Wykorzystali jednak wycofanie bramkarza przez dążących do remisu rywali - z tercji uciekł Michał Żołnowski, który ustalił wynik meczu strzałem do pustej bramki.

MH Automatyka Dragons - Mad Dogs Sopot 6:8 (2:2, 1:4, 3:2)
DRAGONS: Jasiński, Kardasiński; Purzyński, Kasperski, Michałkiewicz, Ziółkowski, Wrycza, Tutaj, Ruszkowski, Oppeln-Bronikowski, Adrian Wróbel, Drzewiecki, Szumera, Lipiński, Dzięgiel, Piaszczyński, Pawłowski, Wycichowski

MAD DOGS: Simaniuksztys, Waszkiewicz; Bartłomiej Wróbel, Adam Wróbel, Marcin Okuniewski, Libacki, Michał Okuniewski, Żołnowski, Brucki, Tyczyński, Przybyła, Kocemba, Śmigielski, Klein.

6:8 Michał Żołnowski

Mad Dogs awansowali na pozycję wicelidera grupy centralnej wyprzedzając mające jeden rozegrany mecz mniej ŁKH Łódź. II-ligowcy na lód wyjadą ponownie w nowym roku. W Hali Olivia zagoszczą 11 i 12 stycznia, gdy Mad Dogs gościli będą lidera rozgrywek Warsaw Capitals.