Atom Trefl awansował do półfinału Orlen Ligi

19 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Anna Podolec została MVP meczu w Łodzi, który zapewnił sopockim siatkarkom awans do półfinału Orlen Ligi. Anna Podolec została MVP meczu w Łodzi, który zapewnił sopockim siatkarkom awans do półfinału Orlen Ligi.

Siatkarki Atomu Trefla Sopot pokonały na wyjeździe Beef Master Budowlanych Łódź 3:0 (25:18, 25:18, 25:19) i awansowały do półfinału play-off Orlen Ligi. MVP meczu została Anna Podolec. Mistrzynie Polski rywalizację do trzech zwycięstw wygrały bez straty seta i w walce o finał zmierzą się z lepszą drużyną z pary Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS.

BUDOWLANI: Śliwa 3, Love 1, Pycia 5, Cabrera 9, Ściurka 1, Sikorska 2, Durajczyk (libero) oraz Nuszel 13, Grajber 1, Kwiatkowska 1

ATOM TREFL: Bełcik 3, Leys 7, Łukasik 10, Podolec 18, Molnar 8, Efimienko 10, Zenik (libero) oraz Gajewska, Radulović, Hill

Mistrzynie Polski po dwóch zwycięstwach, które bez straty seta odniosły w Trójmieście, wyraźnie nie miały ochoty zostawać w Łodzi do piątku. Sopocianki rozpoczęły mecz od prowadzenia 6:0. Znakomitą serię na otwarcie pojedynku przerwała dopiero zepsuta zagrywka Izabeli Bełcik.

Na pierwszą przerwę techniczną podopieczne Teuna Buijsa schodziły z przewagą 8:2. Chwilę później gospodynie zdobyły punkt po udanym ataku z lewej strony Tabitha Love, ale sopocianki odpłaciły im groźnymi piłkami ze strony Zuzanny Efimienko. Później dwukrotnie pomyliła się jednak Anna Podolec, a łodzianki zniwelowały straty do 4 punktów (10:14).

Znakomicie w bloku prezentowała się jednak Efimienko i przy stanie 14:20 o czas poprosił trener gospodyń Adam Grabowski. Zawodniczki Budowlanych zepsuły jednak w krótkim czasie dwie zagrywki, a "Atomówki" nie pozwoliły sobie na utratę przewagi. Już pierwszą piłkę setową przy stanie 24:18 wykończyła atakiem ze środka Justyna Łukasik.

Sopocianki pewnie wygrały pierwszą partię, choć identycznie jak rywalki, aż 7 punktów oddały po własnych błędach. Jeśli ta statystyka zaniepokoiła któregoś z grupy sopockich kibiców obecnych w Atlas Arenie to słusznie. W drugim secie dominacja Atomu Trefla nie była już taka oczywista.

Wprawdzie trójmiejskie siatkarki ponownie rozpoczęły partię udanie, od prowadzenia 5:1 po ataku Briżitki Molnar, ale chwilę później było już tylko 7:6. Gospodynie doprowadziły nawet do remisu po 11 i dopiero po bloku na Anicie Kwiatkowskiej pozwoliły sopociankom na prowadzenie więcej niż 1 punktem (16:14).

W końcu jednak Atom Trefl znów zaczął grać dokładniej i na nic zdały się kolejne przerwy na żądanie trenera Grabowskiego. Po tym jak końcówkami palców z drugiej linii na sam środek boiska przebiła Charlotte Leys, sopocianki miały piłkę setową. Ponownie wykorzystały ją za pierwszym razem, gdy skutecznie zablokowały Noris Cabrerę. Tym samym powtórzyły wynik z poprzedniej partii, choć jej przebieg był zupełnie inny.

Wynik trzeciego seta otworzyła Cabrera obijając blok swoich byłych klubowych koleżanek, ale sopocianki odpowiedziały serię 5 punktów z rzędu. Znakomicie dysponowana w ataku była Podolec, a Atom Trefl wypracował prowadzenie 12:4. Gospodynie w dużym stopniu za sprawą Cabrery zdołały jeszcze nawiązać walkę, a po autowym ataku Bełcik ich strata zmalała do 3 punktów (12:15).

Na drugą przerwę techniczną Atom Trefl opuszczał parkiet z przewagą 4 "oczek", po tym jak walkę na siatce wygrała Łukasik. Sopocianki na chwilę pozwoliły gospodyniom zbliżyć się na 2 punkty, ale po atakach Podolec i Bełcik odzyskały bezpieczną przewagę.

Przy stanie 17:22 jeszcze raz o przerwę poprosił trener gospodyń, ale mistrzynie Polski grały za szybko dla swoich rywalek - po bloku na Cabrerze sopocianki miały piłkę meczową. Tym razem nie rozstrzygnęły wyniku seta przy pierwszej okazji, ale już drugie podejście było udane. Błąd popełniła Cabrera i trójmiejski zespół mógł cieszyć się z przejścia łodzianek w ćwierćfinale bez straty seta.

W półfinale Atom Trefl zmierzy się z lepszym z pary Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS. W tej rywalizacji 2:0 prowadzą wrocławianki, które sprawę awansu spróbują rozstrzygnąć w niedzielę w Muszynie.

• 3 0

• przeszły łódz a co miały inne wyjście i bez przesadyzmu łódz to nie police moi panstwo o czym my tu rozmawiamy więcej realizmu.

• 0 0

• I TO NA TYLE ????

Będzie mi bardzo miło jak dziewczyny po takim rozregulowaniu przez trenera zdobędą choć walkę finałową. Myślę, że na tą chwile to wszystko. Szkoda mi ich, przy innym głównym trenerze byłaby szansa na walkę w meczu finałowym. Choc bedę trzymał kciuki bardzo mocno.

• 0 1

• ochrona

Kiedy nastepne mecze w ero arenie ???
    *teskni mi sie za wami "nasze zlotka polski" - nie mam kogo chronic od pol roku...

• 0 0

• (1)

Brawo ! Teraz tylko półfinał i wybijemy z głowy pewniakom z Polic mistrza polski.