Stoczniowcom przypominamy

Tomasz Łunkiewicz
23 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Trzy porażki i jedno zwycięstwo - to dorobek Stoczniowca po czterech spotkaniach Poskiej Ligi Hokeja. Gdańszczanie w trzech meczach stracili siedemnaście bramek, zdobywając dwanaście goli w czterech grach. W dwóch ostatnich spotkaniach podopieczni Mariana Pysza przegrywali drugie tercje 0:4. Tylko w Katowicach nie stracili bramki. W pozostałych krążek lądował w gdańskiej siatce przynajmniej po pięć razy.

- To, że przegrywamy drugie tercje to raczej przypadek niż jakaś prawidłowość - powiedział nam Henryk Zabrocki, drugi trener "stoczni". - Jest to jednak coś, nad czym trzeba się zastanowić. Musimy zawodnikom przypominać, że zbliża się druga tercja. Hokej to taka gra, w której jak wpadnie jedna, druga bramka, to już idzie. Musimy się otrząsnąć. Bardzo nam zależało na udanym starcie. Tym bardziej jest nam przykro. Od niedzieli rozpoczniemy serię spotkań na naszym lodzie. Postaramy się zrehabilitować za nieudany początek. Może drużyna w drugiej tercji jest trochę rozkojarzona... Słabo bronimy. Chodzi o cały zespół, nie tylko obrońców.

Przyczyn słabszej gry w drugiej tercji nie znają zawodnicy. - Trudno powiedzieć, dlaczego się tak dzieje - mówi Michał Smeja, obrońca pierwszej piątki. - W tym roku jest pięć drużyn, które będą walczyć o awans do play off. Wydaje się, że personalnie jesteśmy trochę słabsi. W konfrontacjach z tymi zespołami wyniki mogą być gorsze. Może z tyłu mamy niedociągnięcie w bramce? Paweł Jakubowski zastąpił Tomka Wawrzkiewicza. "Wacha" był bardziej doświadczony. Dla Pawła to pierwszy sezon, w którym jest pierwszym bramkarzem. Nie możemy od niego zbyt wiele wymagać. Tak się jakoś składa, że w drugiej tercji dostajemy bramki. Rozmawiamy o tym, ale nie wiemy, jaka jest tego przyczyna. Mamy również problemy ze skutecznością. Może częściowym wytłumaczeniem naszej słabszej postawy są ciągłe wyjazdy. Od ponad miesiąca jesteśmy w podróży i odczuwamy zmęczenie.

- Liczyliśmy na lepszy start
- przyznaje Robert Błażowski, obrońca trzeciej piątki. - Myślę o meczach w Toruniu i u siebie z Podhalem. Liczyliśmy na wygrane w tych spotkaniach. W Toruniu chyba nie wytrzymaliśmy napięcia. Na koncie mamy tylko wygraną z Katowicami. Z tą drużyną i Sanokiem nie możemy stracić punktów. Z nimi musimy wygrać wszystkie mecze. Sami nie wiemy, z jakiego powodu słabsze są w naszym wykonaniu drugie tercje. Przed sezonem graliśmy wiele sparingów i wszystko powinno być w porządku. Może wychodzą nam ciągłe rozjazdy? Większość drużyn nie musi daleko jeździć. A my tylko do Torunia mamy blisko.

W piątek Stoczniowiec czeka kolejne trudne zadanie. Biało-niebiescy wybierają się do Tych. W niedzielę "stocznia" rozpocznie serię pięciu gier na własnym lodzie. Gdańszczanie będą gościć Cracovię (godz. 17.00), Sanok (wtorek 18.00), Toruński KH (piątek 18.00), Katowice (niedz. 17.00), Unię (wtor. 18.00).
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (11)

• x

bilety po 5 zeta!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Znowu nieudany start!!!

HOKEJ TO NIE POKER, BIERZCIE SIE DO ROBOTY BO PRZESTANE CHODZIC NA MECZE. NA WSZYSTKO BRAKUJE KASY, A LODOWISKA WYNAJMUJE SIE JAKO OBIEKTY WYSTAWOWE I CO TU LICZYC NA LEPSZE WYNIKI. TROJMIASTO TO PRAWIE MILIONOWA METROPOLIA A NIE STAC JA NA UTRZYMANIE LODOWISKA PRZEZ CALY SEZON - STAC NA TO SLOWACJE, CZECHY, SZWECJE.... MY PRZY NICH TO JAK KENIA

• 0 0

• KGB

Bardzo dobre określenie padło kiedys od jednego zapaleńca tego sportu "KGB"-Kostecki, Gotalski, Bąk. Widze że stara gwardia cwaniaków trzyma się razem. Szczególnie pan Bąk załapał sie na fuche u swojego kolegi z sekcji hokejowej. "Bączek" jeszcze jak był dyrektorkiem w Lechii to juz sobie załatwiał tam prace, bo wiedział że smród koło d*** sie robi. Teraz smrodzi na hokeju. Bravo, długo stoczniowiec nie będzie sie liczył w kraju. To że zdobyli stoczniowcy w ostatnim czasie brąz i kilka razy czwarte miejsce zawdzięczaja ze poziom hokeja, równiez poziom organizacyjny klubów, zaniżył sie, natomiast Stoczniowiec stoi w miejscu od lat.

P.S. Ceny powinny być 5, 10, 15. Lepiej zapełnic całą hale niż jej 1/4, jak przyjdzie więcej ludzi to zawsze ktos kupi koszulke, szalik, lub coś do jedzenia, a klub ma z tego zyski.

• 0 0

• bilety

dlaczego u nas sa najdrozsze biletty w calej polsce ?? chcecie przyciagnac kibicow ?? to zjedzcie troche z cena, prawo rynku proste a tak trudne do wykonania ??

• 0 0

• A w zeszłym sezonie i 2 ,3,4 lata temu to nie musieli jeździć?Wszyscy przyjeżdzali do nich?Złej baletnicy....
    Po sprzedaniu podstawowych graczy nie ma co się tłumaczyć i ściemniać.Zajmiemy 6 miejsce w lidze i tyle.Na więcej Stoczniowca w tym sezonie nie stać.A kostecki powinien obniżyć ceny biletów żeby na hali zasiadało chociaż po 500-600 kibiców bo jak tak dalej pójdzie to wrócą stare czasy i 100 osób na meczu.

• 0 0

• BILETY W DÓŁ DO h*krótkiego członka*a !!!!!!!

Nie no bez przesady te 500-700 zawsze bedzie ale co to jest za ilość , nie rozumiem tego , jakby ceny były niższe to by przyszło 2 razy tyle ludzi a kasa ta sama ...

• 0 0

• Ceny BILETÓW

Za drogo!!!!!!!!!!! Panie Kostecki zrób coś z tym , ludzi nie stac wydawac taka kase za tą gre co wy reprezentujecie, wstyd!!!!!! obniżcie ceny biletów to chociaz bedziecie mieli kibiców !!!!

• 0 0

• !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

od niedzieli w olivi w ciagu dziesieciu dni bedzie piec meczy , kazdy 15 zł do tego bilet , jakies pifko , skad na to brać kase !!!! Człowieku opamietaj sie z tymi biletami , zeby choć poziom drużyny był fantastyczny .. a tu taka lipa