• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 9:3. Hokeistki o krok od finału

Damian Konwent
25 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 22:17 (26 lutego 2022)
Hokeistki Stoczniowca Gdańsk ostatnie złoto zdobyły w 2015 roku. Od tego momentu złoto trafia do Polonii Bytom. Hokeistki Stoczniowca Gdańsk ostatnie złoto zdobyły w 2015 roku. Od tego momentu złoto trafia do Polonii Bytom.

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk pokonały w hali Olivia Unię Oświęcim 9:3 (2:1, 6:2, 1:0) w pierwszym półfinałowym meczu fazy play-off. Taki wynik to doskonała zaliczka przed rewanżem, który 5 marca zostanie rozegrany na wyjeździe. Godzina jest jeszcze w trakcie ustalania. Przypomnijmy, że rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.Aktualizacja, 26.02.2022, godz. 22:17

Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 9:3 (2:1, 6:2, 1:0)
Bramki:

1:0 Renata Tokarska as. Tatiana Onyszczenko 6:00
2:0 Dominika Korkuz 14:17
3:1 Kamila Wieczorek, as. Aleksandra Langer 19:56
4:1 Alicja Siejka, as. Maja Brzezińska - Dominika Korkuz 20:33
5:1 Tatiana Onyszczenko, as. Natalia Kamińska - Dominika Korkuz 26:54
6:1 Natalia Kamińska, as. Dominika Korkuz - Maja Brzezińska 30:38
7:1 Maja Brzezińska 32:17
8:1 Maja Brzezińska, as. Katarzyna Kasprzycka - Natalia Kamińska 34:40
9:1 Maja Brzezińska, as. Dominika Korkuz - Katarzyna Kasprzycka 37:08
9:2 Karolina Makuch, as. Kamila Wieczorek 39:07
9:3 Alicja Kopciara, as. Aleksandra Langer 39:34

STOCZNIOWIEC: Kosińska-Horzelska - Korkuz, Kamińska, Brzezińska, Kasprzycka, Siejka - Tokarska, Banaś, Łapińska, Onyszczenko, Łąpieś - Berecka, Sencerz, Jaskulska

PLHK. Wszystkie wyniki, terminarze, statystykiStoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim

  • mecz nr 2, 5 marca, Oświęcim
  • ew. mecz nr 3, 12 marca, Gdańsk


Wynik drugiego półfinału:
Kozice Poznań - Polonia Bytom 1:8 (0:1, 0:3, 1:4)

Damian Konwent: W wielkim stylu awansowaliście do półfinału. Dwa zwycięstwa 12:0 i 12:0 z Cracovią to pokaz siły i najważniejszymi meczami w sezonie?

Zenon Obłoński: Wiadomo, że Cracovia czy zespołu z dolnej części tabeli nie są za mocne. Tak naprawdę 12:0 to najniższy wymiar kary, bo w pierwszym spotkaniu oddaliśmy 74 strzały, a przeciwnik 6. Natomiast w rewanżu strzelaliśmy 86 razy, a rywalki - 10. Cracovia broniła się przez cały czas, murowała, a więc przez taki autobus czasami trudno się przebić.

Przeczytaj o przedsezonowych celach hokeistek Stoczniowca GdańskW sobotę zagracie pierwszy półfinał z Unią Oświęcim. W rundzie zasadniczej wygrywaliście z nią 17:1 i 8:2. Czy awans do finału możemy traktować jako formalność?

Dawno z nimi nie graliśmy. Na przestrzeni całego sezonu różnie się prezentowały, ale myślę, że powinniśmy awansować. Na pewno musimy być w pełnym gazie od samego początku.

W odróżnieniu od ćwierćfinałów, nie będziecie grali dzień po dniu i to na dwóch końcach Polski, tylko z tygodniową przerwą. To ułatwienie czy wręcz przeciwnie?

Całe szczęście, że nie musimy grać dzień po dniu. Nie wiem kto to ustalał, ale chyba myślał, że w kobiecej ekstraklasie grają jedynie z południa Polski. Prawda jest taka, że po pierwszym meczu wyjechaliśmy z Krakowa o godzinie 24, więc do domu wróciliśmy przed 7, a następny mecz graliśmy o godzinie 16. Tygodniowa przerwa to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

Stoczniowiec Gdańsk. Skład na sezon 2021/22 w PHLK:
Bramkarki: Agata Kosińska-Horzelska, Natalia Kwiatkowska
Obrończynie: Dominika Korkuz, Renata Tokarska, Natalia Kamińska, Maja Banaś, Julia Grzelak
Napastniczki: Tetiana Onyszczenko, Katarzyna Ksprzycka, Julia Łapińska, Magdalena Łąpieś, Maja Brzezińska, Alicja Siejka, Olga Jaskulska, Anna Sencerz


Kibice zastanawiają się, czy to właśnie będzie ten sezon, bo mimo, że wy i Polonia Bytom zdominowaliście ligę, to jednak rywalki częściej sięgały po złoto.

W trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich ktoś powiedział, że pewne rzeczy się nie zmienią: podatki oraz finał, w którym grają Stany Zjednoczone i Kanada. Ja bym dodał jeszcze finał pomiędzy Stoczniowcem Gdańsk i Polonią Bytom. Oczywiście mówię to z przymrużeniem oka, ale naprawdę chcielibyśmy wygrać. W rundzie zasadniczej dwukrotnie przegrywaliśmy z Polonią, ale to były bardzo wyrównane spotkania. Przegraliśmy dopiero w końcówkach. Hokeistki z Bytomia są bardziej doświadczone, więc w meczach na styku są bardziej opanowane i odporne na stres.

Polska Liga Hokeja Kobiet. Statystyki, wyniki, terminarzeJak wygląda sytuacja kadrowa?

Wszystkie dziewczyny trenują i są gotowe. Agata Kosińska ćwiczy w Sosnowcu i jest w gazie. Kasia Kasprzycka też się wykurowała, także w gotowości czekamy na mecz. Myślę, że dziewczynom zależy jeszcze bardziej niż mi. Ja jestem tu od kilku miesięcy, a one biją się z Polonią od kilku lat. Staram się jak mogę, żeby im pomóc, bo jestem sternikiem. Jednak reszta zależy od nich.

Najlepszym strzelcem jest Ukrainka Tatiana Onyszczenko. Nie obawia się pan, że sytuacja w jej kraju może wpłynąć na jej dyspozycję?

Tatiana trenuje normalnie. Do tej pory prezentowała się świetnie, ale po wybuchu wojny czeka mnie z nią jeszcze rozmowa. Ma rodzinę w Ukrainie, więc zapewne ta sytuacja będzie siedziała z tyłu głowy. Jest profesjonalistką, ale na pewno może liczyć zarówno na mnie jak i zespół.

Stoczniowiec Gdańsk. Hokeiści zakończyli sezon na ostatnim miejscu w 1. Lidze. Przeczytaj co do powiedzenia miał trener Rafał CychowskiMedale hokeistek GKS Stoczniowca w ostatnich latach:


2021 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom, rozegrano tylko jeden mecz, drugi odwołano ze względu na pandemię
2020 - srebro, finał z Polonią Bytom nie odbył się ze względu na pandemię, decydowała runda zasadnicza
2019 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom
2018 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom
2017 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom
2016 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom
2015 - złoto, wygrany finał z Unią Oświęcim


Czy możemy stwierdzić, że to silniejszy Stoczniowiec niż w latach poprzednich?

Nie chciałbym tego oceniać w ten sposób, bo w zespole jestem od tego sezonu. Na pewno w ciągu 10 lat, czyli czasu kiedy ostatnio trenowałem dziewczyny, to muszę przyznać, że obecnie jest zdecydowanie wyższy poziom wyszkolenia. To dlatego, że zawodniczki wcześniej uczą się grać, dzięki czemu technicznie są lepsze.

Wyniki 17:0, 20:0 w rundzie zasadniczej mówią same za siebie. Faktycznie ta liga jest aż tak zdominowana przez dwa zespoły?

Chyba dzieje się tak, że w pozostałych drużynach jest dużo młodych dziewczyn. Są dobre, ale dopiero zaczynają i potrzebują trochę czasu. GKS Tychy czy Unia Oświęcim prezentują się dobrze. Miłym zaskoczeniem były Kozice Poznań, które czeka fajna przyszłość. Jednak dysproporcja jest widoczna. Tak naprawdę wolałbym grać i nawet przegrać 10 razy z Polonią Bytom, niż wygrywać różnicą kilkunastu bramek. Jednak rywalki też chcą grać i nie można odmówić im rywalizacji.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane