Stypendium premiera dla Magdaleny Tokarskiej

Kryst.
27 listopada 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Magdalena Tokarska, tenisistka Sopockiego Klubu Tenisowego, po raz drugi z rzędu otrzymała stypendium premiera rządu RP. Uroczystość odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Wcześniej jeszcze nikt nie został wyróżniony w podobny sposób dwukrotnie.

17-letnia uczenica trzeciej i czwartej klasy Sopockiej Akademii Tenisowej (zalicza dwie klasy w ciągu jednego roku) będzie otrzymywać 236 złotych netto miesięcznie. Suma nie powala na kolana, ale - jak twierdzi podopieczna szkoleniowca Stawrosa Wawżosa - nie suma jest tu najważniejsza. - Najważniejszy jest sam fakt otrzymania takiego stypendium. Wiele starań, bym została nagrodzona dołożył Andrzej Szczepański, dyrektor akademii, któremu chciałabym bardzo podziękować - mówi zawodniczka.

Podobnego zdania są także rodzice utalentowanej tenisistki, którzy w całości finansują jej karierę. - Poświęcają się dla mnie. To wyróżnienie dało im wiele satysfakcji - zauważa Tokarska.

Tokarska została doceniona za wyróżniające wyniki w nauce i sporcie. A miniony rok dla sopocianki był bardzo udany. Nastolatka kolejno zajęła pierwsze miejsce w mistrzostwach regionu seniorek (luty), została drużynową mistrzynią Polski seniorek (marzec), drużynową wicemistrzynią kraju juniorek (marzec), triumfatorką mistrzostw regionu juniorek (maj), złotą medalistką w deblu oraz brązową w singlu i mikście MP do lat 21 (sierpień), srebrną medalistką MP do lat 18 (wrzesień). W międzynarodowych turniejach błysnęła w Idea Prokom Open w Sopocie, gdzie w turnieju deblowym przebiła się przez eliminacje, w Prokom Open w Gdyni potrafiła pokonać Czeszkę Janę Twarożkovą, nr 1 zawodów (460. miejsce na świecie), a na turnieju ITF w Mińsku doszła do ćwierćfinału. - Sporo tego. Jestem przekonana, że to dopiero początek. Nie mam zamiaru jednak zaniedbywać nauki. Dla mnie to bardzo ważna część życia - twierdzi stypendystka.