Sukces mimo kilkuminutowej drzemki

Marta
23 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Gdyńskie koszykarki odniosły czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo. Tym razem pokonały na wyjeździe Artego Bydgoszcz 78:53 (14:11, 15:19, 27:14, 22:9). Ekipa Lotosu poprawiła sobie tym samym humor po porażce na Węgrzech, ale w trakcie meczu znów nie ustrzegła się poważnych przestojów.

ARTEGO: Mowlik 16, Koc 9, Jimenez 8, Kułaga 3, Szott 2 - Mrozińska 9, Górzyńska-Szymczak 2, Kuras 2, Szybała 2, Palacz 0, Faleńczyk 0.

LOTOS: Żurowska 13, Knezević 11, Jalcova 9, Henry 7, Ziętara 2 - Robert 13, Plumbi 9, Ajanović 8, Anderson 6, Bandyk 0, Kaczmarska 0.

Podopieczne Javiera Forta Puente, głównie za sprawą skutecznej gry Adrijany Knezević prowadziły w 4 minucie gry 7:4. Po punktach Geraldine Robert było już 9:3, wówczas jednak gospodynie poderwała do walki Elżbieta Mowlik, która w ciągu kilkudziesięciu sekund zdobyła 5 punktów i Artego zbliżyło się na odległość 1 punktu (9:8). Za chwilę po kolejnej "trójce" Mowlik było 12:11 dla Lotosu, wynik pierwszej kwarty w ostatnich sekundach ustaliła Natalia Plumbi.

W drugiej kwarcie nastąpił wspomniany już przestój gdyńskich koszykarek, które kompletnie zatraciły skuteczność. Tymczasem, gospodynie, które zwietrzyły szansę na odwrócenie losów rywalizacji błyskawicznie wyrównały i wyszły na wyraźniejsze prowadzenie. Pierwszą połowę drugiej kwarty Lotos przegrał aż 2:13.

W 17 minucie meczu było 24:18 i dopiero później gdynianki zaczęły znów częściej trafiać do kosza ich "przebudzenie" poskutkowało tym, że do przerwy było tylko 30:29 dla Artego. Po przerwie gdynianki nie ustawały w pogoni za zespołem z Bydgoszczy. Grały znów szybciej i skuteczniej. Po wyjściu na prowadzenie kontrolowały przebieg spotkania. W 27 minucie było 54:41 dla gości zaś po 30 minutach Lotos wygrywał 56:44.

Ostatnią kwartę gdynianki rozpoczęły od serii 8:0 i 13:3 po 5 z rzędu punktach Plumbi. W połowie ostatniej odsłony było 69:47 dla Lotosu. Ostatecznie gdynianki odniosły bardzo wyraźne zwycięstwo 78:53.

Tabela wprowadzona: 2011-10-24
Pozostałe wyniki 5 kolejki ekstraklasy koszykarek: Tęcza Leszno - Widzew Łódź 58:55 (11:15, 21:15, 16:13, 10:12), ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 57:39 (9:9, 20:4, 13:12, 15:14), Matizol Lider Pruszków - INEA AZS Poznań 65:38 (19:8, 14:13, 14:5, 18:12), ŁKS Siemens AGD Łódź - Energa Toruń 86:84 (23:25, 26:15, 14:28, 23:16), MUKS Poznań - Wisła Can-Pack Kraków 52:88 (14:31, 11:15, 13:29, 14:13), Odra Brzeg - CCC Polkowice 46:71 (14:18, 5:21, 7:14, 20:18).