Sunreef Yachts Politechnika Gdańska walczyła w Gorzowie, ale nie utrzymała tempa

Politechnika Gdańska

Maegan Conwright ponownie pokazała, że dobrze odnajduje się EBLK.
Maegan Conwright ponownie pokazała, że dobrze odnajduje się EBLK. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe z InwestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 75:89 (19:23, 23:22, 15:22, 18:22). Przyjezdne były w grze do połowy czwartej kwarty. Wówczas górę wzięło wyrachowanie i chłodne głowy rywalek. Kolejny świetny mecz ma za sobą Maegan Conwright, która zdobyła 30 punktów.

ARKA GDYNIA ROZBIŁA WIDZEW ŁÓDŹ I MA NAJLEPSZY BILANS W LIDZE. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU, OCEŃ KOSZYKARKI I TRENERA

InwestInTheWest Enea: Linskens 24 (1x3, 12 zb.), Papova 16 (1x3), Zoll-Norman 15 (6 zb., 11 as.), Atkins 7 (1x3), Stelmach 3 (1x3) oraz Jaskaite 17 (1x3), Prezelj 7 (1x3), Dźwigalska 0 (6 zb.), Rytsikowa 0, Trzeciak 0

SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA: Conwright 30 (1x3, 7 as.), Koc 13 (1x3, 8 zb.), Clarke 11 (9 zb.), Pyka 5 (1x3), Holopainen 5 (8 zb.) oraz Bujniak 4, Duszkiewicz 4, Strzelczyk 3, Stawicka 0, Ostrowska 0

Po bardzo dobrym meczu z Ostrovią, w którym Sunreef Yachts Politechnika Gdańska wygrała 74:40, beniaminek musiał czekać dwa tygodnie na kolejne spotkanie. A wyszedł na boisku na trudnym terenie w Gorzowie Wielkopolskim.

W pierwszych 5 minutach 4 pkt dla przyjezdnych zdobyła Tiffany Clarke. Były to jedyne trafienia dla jej zespołu, dlatego też Politechnika przegrywała 4:16. Następnie do punktowania dołączyły także Martyna Koc oraz Maegan Conwright i zrobiło się nieco lepiej (16:10). I choć rywalki ponownie odskoczyły (21:12), to Conwright, Sylwia Bujniak oraz Clarke znowu zmniejszyły stratę (21:17).

Cztery punkty do odrobienia gdańszczanki miały także na starcie drugiej kwarty (23:19). Jako pierwsza punkty w tej części gry zdobyła Conwright. Amerykanka aż do przerwy nie robiła sobie nic z defensywy zespołu z Gorzowa. Łącznie trafiła w tej części starcia pięć rzutów za dwa punkty, jedną trójkę oraz trzy rzuty osobiste, co złożyło się na 16 pkt. Jej koleżankom udało się dołożyć 7 pkt i zmniejszyć stratę do rywalek o punkty (45:42).

Conwright rozpoczęła od celnego wolnego trzecią kwartę, po niej trafiła Koc i mieliśmy już remis 45:45. Gorzowianki odpowiedziały szybko 4 pkt (49:45) i od tego momentu nie pozwoliły gdańszczankom doprowadzić chociażby do remisu. Choć Politechnika była kilka razy punkt za rywalkami, to te zawsze im odskakiwały. W 28. min po trafieniu Marianny Duszkiewicz było 58:57. Od tego momentu, do końca kwarty Politechnika nie zdobyła już punktów. Gorzowianki zaliczyły za to serię 9:0 i zamknęły ją wynikiem 67:57.

Na stracie czwartej kwarty gdańszczanki utrzymały rywalki przez 3 min bez punktów. Same, za sprawą Koc oraz Conwright, zdobyły ich 5, więc przegrywały 62:67. Jeszcze lepiej było w połowie tej części gry, kiedy kolejne punkty dołożyła Conwrigh (71:67). Laura Juskaite odpowiedziała jednak 5 pkt i wyhamowała pogoń przyjezdnych (76:67). Jak się później okazało, była to decydująca część spotkania. Politechnika nie podniosła się po tym ciosie, a na koniec Juskaite dobiła ją kolejną serią, tym razem 4 pkt (89:75).

Wyniki 13 kolejki:

• ARKA GDYNIA - Widzew Łódź 100:78 (24:27, 23:14, 34:16, 19:21)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 89:75 (23:19, 22:23, 22:15, 22:18)
  • Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 72:68 (26:10, 14:28, 14:12, 18:18)
  • PGE MKK Siedlce - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 82:72 (25:9, 27:12, 8:26, 22:25)
  • Wisła CanPack Kraków - Enea AZS Poznań 89:66 (20:12, 24:24, 16:14, 29:16)
  • Ślęza Wrocław - Energa Toruń 65:78 (11:18, 20:17, 20:23, 14:20)

10.02 (nd) godz.18:00 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska typuj CCC Polkowice
12.01 (sob) godz.18:00 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska 58:74 Wisła CanPack Kraków
06.01 (nd) godz.18:00 InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 89:75 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska