Świetna seria gdyńskich koszykarzy

Marta
31 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Koszykarze Startu, pokonując na własnym parkiecie SKK Siedlce, odnieśli piąte zwycięstwo w szóstym spotkaniu na zapleczu ekstraklasy. Gdynianie wygrali pewnie 87:64 (26:18, 22:9, 21:15, 18:22), a ich sukces nie był ani na moment zagrożony. Nasza drużyna jest już wiceliderem I ligi z identyczną liczbą punktów jak przodownik tabeli.

START: Krauze 17, Kostrzewski 13, Lisewski 8, Wojdyła 8, Mordzak 7, - Andrzejewski 8, Śmigielski 7, Nowakowski 7, Malczyk 5, Szpyrka 4, Bach 3, Krajniewski 0.

SKK: Ratajczak 23, Sulima 14, Kowalczuk 6, Przybylski 3, Basiński 2 - Wójcicki 8, Nędzi 5, Warecki 2, Czyż 1, Chomka 0.

Gospodarze już w 5 minucie meczu prowadzili 13:4. Byli ekipą bardziej wyrównaną, skuteczniejszą i grającą bardziej zespołowo. Tym razem najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Aleksander Krauze, jednak jego dorobek powinien być wyższy gdyż gdyński obrońca trafiał tylko co drugi rzut z gry.

W szeregach drużyny z Siedlec wystąpili m.in. dwaj doskonale znani trójmiejskim kibicom koszykarze - Łukasz RatajczakPaweł Kowalczuk, którzy m.in. w przeszłości bronili barw Trefla Sopot. Ratajczak zresztą był najskuteczniejszym graczem nie tylko SKK ale i całego meczu, jednak nie miał on wsparcia w kolegach z drużyny, dość powiedzieć, że pozostała czwórka koszykarzy z wyjściowego składu gości zdobyła w sumie tylko 2 punkty więcej niż sam Ratajczak.

Po pierwszej kwarcie gdynianie prowadzili 26:18, w pierwszych minutach drugiej odsłony toczyła się walka kosz za kosz ale fragment pomiędzy 14 a 18 minutą gospodarze wygrali 11:0 i objęli prowadzenie 42:23. To był przełomowy fragment meczu, później już gospodarze całkowicie kontrolowali przebieg spotkania. Drugą część meczu wygrali 22:9 a po 20 minutach było 48:27.

Początek drugiej połowy stał pod znakiem popisów Mateusza Kostrzewskiego, który w ciągu niespełna 2 minut zdobył 7 punktów wyprowadzając gdynian na prowadzenie 57:27, później 2 "oczka" dołożył Adam Lisewski i Start wyszedł na prowadzenie 59:27 otwierając trzecią kwartę wynikiem 11:0.

W kolejnych minutach meczu zespołowi z Siedlec udało się wprawdzie odrobić kilka punktów, jednak dobrze dysponowani gdynianie nie pozwolili na znaczniejsze odrobienie strat, ostatecznie wygrali 87:64.

Pozostałe wyniki VI kolejki 1.Ligi koszykarzy: Start Lublin - Sudety Jelenia Góra 43:62 (15:7, 8:24, 10:16, 10:15), Sokół Łańcut - Sportino Inowrocław 65:46 (21:15, 14:11, 18:8 12:12), Znicz Basket Pruszków - MOSiR Krosno 65:56 (12:12, 18:12, 20:15, 15:17),
AZS Szczecin - AZS WSGK Kutno 79:66 (23:13, 20:16, 17:22, 19:15), MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 66:67 (10:14, 12:18, 17:17, 27:18).

Tabela 1.Ligi
(kolejno: Mecze, Zwycięstwa, Porażki, Bilans, Punkty)
15 Sportino Inowrocław 5 0 5 273:340 5

W następnej kolejce, 5 listopada, gdynianie gościć będą u ostatniego w tabeli Sportino Inowrocław.
Marta

Opinie (13)

• No i brawo

Kilka fajnych akcji było. Oby tak dalej.

• 14 3

• Start Gdynia (6)

Skąd ta drużyna wyskoczyła? Czy to model gdyński? Coś się kupi cos zamieni?

• 10 15

• Start Gdynia (4)

Oj będą zmiany będą. Pan Krauze na meczu i chyba nie z powodu występów syna. W przyszłym roku ostatni sezon APG w Gdyni a potem połączenie na nowo z Sopotem o którym po cichu się przebąkuje. W Gdyni robią już miejsce dla Startu

• 4 9

• "ostatni sezon APG w Gdyni a potem połączenie na nowo z Sopotem" (3)

Chyba cię Chrystus opuścił! Nikt w Sopocie nie chce ... ze śledziowa. Łapy precz od TREFLA!!!!!!!!!!!!

• 9 9

• Zapraszamy do Rzeszowa!!!!!!!!!!

• 7 6

• problem ... (1)

problem w tym że My w Gdyni też tego nie chcemy ale jeśli Rysiu zdecyduje ....

• 1 4

• Polska Liga Kupciecka

Jeżeli do tego dojdzie to gdyńsko-sopocka drużyna koszykówki będzie miała więcej fuzji niż Lechia i Arka razem wzięta.

• 6 0

• Przecież to APG II, który grał pod tym szyldem jeszcze w zeszłym sezonie.

Ale to jest właśnie model gdyński! Coś się kupi coś zamieni.

• 3 0

• info (1)

też słyszałem z naprawdę dobrych źródeł o ponownym łączeniu Gdyni z Sopotem tak aby wypełniać ERGO a Start już ma niemal pewną licencję na najwyższą klasę rozgrywkową i tym samym grę na Gdyńskim obiekcie. Kolejna ciekawostka to info że Rysiu chce kompletnie zrezygnować ze sponsoringu Arki. Myśle że będzie bardzo burzliwe wakacje wśród trójmiejskich kibiców sportu. Źródła bardzo ale to bardzo wiarygodne .

• 12 8

• aha

Toster ci to powiedział ?

• 1 0

• Sport XXI w.

Dla Pana Ryszarda jako donatora to tylko sentyment.Niestety przez tę formę reklamy niewiele zyskuje Jego biznes.Ale ma serce.I to się liczy i niech trwa.

• 8 6

• Bardzo ladny mecz

Gratulujemy, całej drużynie , świetny mecz, TAK trzymać chłopaki, aby za rok byc w PLK

• 19 0

• Ciekawe kiedy Kager Gdynia powróci do PLK. AAAAAAAAA nie!!!! Przecież Gdyni nie było stać na utrzymanie drużyny koszykówki. A teraz mają aż dwie.Chyba już wyczułem plan. Otóż będzie mała fuzyjka ArkiAPG i Startu. Potem część ArkiAPG trafi do Rzeszowa a Start Gdynia będzie mieć prawa do tytułowania się 23 krotnym Mistrzem Polski.