Basket ograł Widzew w Gdynia Arenie

23 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Katarzynie Dydek i jej drużynie udało się zatrzymać ofensywę Widzewa w drugiej połowie i odnieść pierwsze w sezonie zwycięstwo. Katarzynie Dydek i jej drużynie udało się zatrzymać ofensywę Widzewa w drugiej połowie i odnieść pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Koszykarki Basketu odniosły pierwszą wygraną w sezonie. W Gdynia Arenie pokonały Widzew Łódź 82:79 (20:22, 18:24, 23:15, 21:18). Niezbędna do sukcesu okazała się nie do końca zdrowa Agnieszka Bibrzycka. Skrzydłowa zdobyła 27 punktów i została najskuteczniejszą koszykarką spotkania. Do tego triple-double dołożyła Jelena Skerović. Takie osiągnięcie nie zdarza się często w TBLK.

BASKET: Johnson 23 punkty (1x3, 11 zb.), Skerović 11 (2x3, 12 zb., 10 as.), Podgórna 9, Troina 3, M. Bibrzycka 0 oraz A. Bibrzycka 27 (1x3, 5 zb.), Kotnis 6 (10 zb.), Jakubiuk 3, Suknarowska 0, Ossowska 0, Marcinkowska 0

Widzew: Urbaniak 24 (6x3), Robinson 16 (7 zb., 9 as.), Adamowicz 15 (3x3), Brumermane 4 (13 zb.), Kenig 2 oraz Kaja 7 (1x3), Bandyk 4, Niedzielska 4, Wajler 3 (1x3)

Poprawa ataku i utrzymanie obrony na dobrym poziomie. A przede wszystkim gra o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Takie cele stawiała trener Katarzyna Dydek przed środową inauguracją sezonu Tauron Basket Ligi Kobiet w Gdynia Arenie.

Problem stanowiła jednak wciąż niewyleczona kontuzja liderki i kapitan zespołu, Agnieszki Bibrzyckiej. Skrzydłowa zapowiadała, że pomimo braku normalnych treningów w ostatnich trzech tygodniach weźmie udział w rozgrzewce, a później zobaczy, czy będzie potrzebna drużynie.

Okazała się niezbędna na boisku już w 4. minucie gry. Po dwóch celnych rzutach za trzy Marty Urbaniak, która w przeszłości grała w gdyńskiej drużynie, Widzew prowadził 9:2. Ta koszykarka okazała się liderką przyjezdnych w pierwszej połowie. Była w niej świetnie dysponowana. Trafiła wszystkie pięć rzutów zza linii 6,75 m oraz 3/3 za dwa punkty. Łącznie dało to 21 punktów.

W Baskecie w miarę możliwości starała się gonić ją Bibrzycka. Ta także zakończyła pierwszą połowę ze 100-proc. skutecznością rzutów z gry i z 14 punktami. Podwiązane bandażem kolano nie pozwalało jej jednak przebywać na boisku bez przerwy. Na szczęście gdynianki nieco poprawiły obronę i rywalki nie były w stanie już tak łatwo zdobywać punkty, jak na początku meczu.

Niestety skuteczność w ataku nie była mocną bronią Paris Johnson oraz Tatiany Troiny. Obie miały czyste pozycje do rzutów, ale nie mogły się wstrzelić. Dlatego do przerwy gdynianki przegrywały 38:46.

Ataki napędzane przez Jelenę Skerović, a kończone przez Johnson oraz kolejne punkty Bibrzyckiej i w trzeciej kwarcie Basket zaczął zbliżać się do rywalek. Po dwóch wolnych Amerykanki objął w 26. min. prowadzenie 57:55. A kwarta zakończyła się przy remisie 61:61

Johnson rozkręciła się na dobre i w 35. min. miała już 20 punktów. Punkt więcej miała wówczas Bibrzycka. I właśnie te koszykarki dowodziły atakiem Basketu. A kiedy musiały odpocząć na ławce rezerwowych, wtedy inicjatywę odzyskiwał Widzew.

Dwa wolne Bibrzyckiej oraz odważne wejście pod kosz Kamili Podgórnej zakończone 3-punktową akcję sprawiły, że na 4 min. przed końcem Basket prowadził 74:70. Trójkę rzuciła kolejna kolejne z byłych gdynianek, Julia Adamowicz, ale niespodziewanie tym samym odpowiedziała Johnson (77:73). A wygraną zapewniły pewnie wykonane dwa rzuty wolne na 10 sekund przed końcem przez Bibrzycką (82:79).

- Zagrałam dobry mecz, ale nie byłoby mojego dorobku punktowego bez Jeleny. Taka zawodniczka w drużynie jest nieoceniona. Rozdawała świetne podania, po których nie wypadało nie zdobywać punktów - mówi Bibrzycka.
- Jak nigdy mi się to nie zdarza, to w przerwie spotkania krzyczałam na koszykarki. Musiałyśmy coś zmienić w naszej grze. Marta Urbaniak dostała "plaster" w postaci mocnego, indywidualnego krycia i to poskutkowało - dodaje Dydek

Wyniki 2 kolejki

• BASKET GDYNIA - Widzew Łódź 82:79 (20:22, 18:24, 23:15, 21:18)
  • Ślęza Wrocław - MKK Siedlce 74:61 (20:23, 15:20, 16:9, 23:9)
  • Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 72:55 (21:19, 14:14, 19:6, 18:16)
  • Energa Toruń - MKS Polkowice 67:75 (26:13, 12:26, 19:28, 10:8)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 68:48 (16:17, 11:15, 23:11, 18:5)
  • Wisła Can-Pack Kraków - MUKS Poznań 66:52 (19:11, 14:15, 17:9, 16:17)

• 2 8

• Agnieszka, Jelena i Paris pokazały świetną grę i efektowną i efektywną (1)

Brawa dla Kamili za powstrzymanie Marty Urbaniak. Teraz seria meczy na wyjeżdzie
    i dopiero 10.10 ponowne emocje w Gdyni

• 18 2

• Rozpamiętywanie tej tragedii z poprzedniego sezonu nic nie da.

Lepiej skupić się na bieżącym. Jeszcze i Ania swoją waleczność pokaże jak i pozostałe, które dzisiaj mniej grały. Takie mecze z walką i zwycięstwem są świetną zachętą dla kibiców no i sponsorów. A w każdym zespole w TBLK gra zawodniczka, która miała swoje chwile chwały na gdyńskim parkiecie. Teraz te aktualne są dla nas najważniejsze a o tamtych jak np Marcie ciepło można pomyśleć w kontekście kadry narodowej.

• 6 1

• Brawo! (2)

Ważne zwycięstwo - wzmocnienia + waleczna Biba to jest to!
    Ciekawostką jest dla mnie występ Julii Adamowicz - w Gdyni raczej tak nie błyszczała.

• 17 3

• wczoraj pisałeś że o utrzymanie gramy a dziś... (1)

witominianin = chorągiewka na wietrze

• 0 4

• o, jesteś!

Stęskniłem się za tobą, mój ulubiony trollu. Mam swojego sympatyka, szkoda że takiego o nie narzucającej się inteligencji, ale co zrobić... Jak żyć, Panie Premierze! :)

Moja wczorajsza wypowiedź nie stoi w sprzeczności z tą powyżej. Ale ty przecież brzydzisz się czytaniem ze zrozumieniem, więc nie ma do ciebie pretensji, że tego nie pojmujesz.

Pozdrawiam serdecznie! Miłego dnia, realny trollu.

• 1 2

• gratki

Biba,Skera,Paris i Kamila to one zadecydowały o zwycięstwie.Myślę że teraz może być tylko lepiej jeszcze jedna zagraniczna i będzie OK. Powodzenia

• 16 1

• kibic

julia Adamowicz nie dostawała szans grania w Gdyni natomiast Jakubiuk tam grała a teraz nie ,pasuje .albo nie pasuje do koncepcji trenera

• 1 5

• (4)

kolego dużo kibiców i wspaniała atmosfera to była na spójni ale skąd możesz o tym wiedzieć