Szczypiorniści Arki Gdynia przegrali końcówkę meczu z Chrobrym Głogów

Arka Gdynia - ręczna m.

Anderson da Silva był najskuteczniejszy w zespole Spójnie podczas meczu z Chrobrym. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Arki Gdynia przegrali we własnej hali z Chrobrym Głogów 21:25 (11:11) w meczu 11. kolejki PGNiG Superligi. Żółto-niebiescy zawalili ostatnie 4 minuty starcia, w których ulegli 1:4. Tym samym pozostaną na ostatniej pozycji w tabeli co najmniej do następnej serii spotkań.

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski - Da Silva 5, Ćwikliński 4, Janikowski 4, Rychlewski 4, Jamioł 3, Kamyszek 1, Czaja, Jasowicz, Lisiewicz, Przysiek, Souza, Wolski

Chrobry: Kapela, Stachera - Babicz 5, Sadowski 4, Bartczak 3, Biegaj 3, Klinger 3, Wawrzyniak 2, Krzysztofik 1, Kubała 1, Makowiejew 1, Rydz 1, Tylutki 1, Czapla, Orpik, Warmijak

W NIEDZIELĘ SWÓJ MECZ ZAGRA ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK. PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ STARCIA

Szczypiorniści Arki wcześniejszy mecz w Gdyni wspominali bardzo dobrze. Odnieśli w nim pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując Energa MKS Kalisz. Spotkanie odbywało się jednak w hali Gdyńskiego Centrum Sportu. Tym razem, Chrobrego Głogów żółto-niebiescy podejmowali w Gdynia Arenie. W tabeli ligowej rywal nie był jednak o wiele lepszy od drużyny z Kalisza, więc gdynianie liczyli na kolejną wygraną.

Drużyna Dawida Nilssona weszła jednak bardzo słabo w meczu i po 6 minutach gry przegrywała 0:4. W kolejnej minucie gdynianie w końcu rzucili pierwszą bramkę, a jej autorem był Paweł Ćwikliński. Chrobry szybko odpowiedział następnym trafieniem, ale po nim Arka w końcu wzmocniła defensywę. Na serię bramkową zapracowali trafieniami Anderson da Silva oraz kolejnymi dwoma Ćwikliński (4:5).

Gościom udawało się utrzymywać prowadzenie do 24. min. Potężny, celny rzut Roberta Kamyszka oraz skuteczna próba da Silvy dały remis 9:9. A za chwilę dobitka Rafała Rychlewskiego dała Arce pierwsze w meczu prowadzenie 10:9. Chrobry rzucił jednak dwie bramki z rzędu, lecz połowę zamknął kolejnym trafieniem Da Silva i na przerwę drużyny schodziły przy remisie 11:11.

Start drugiej połowy nie był efektowny, ale lepiej odnaleźli się w nim gdynianie. W 39. min. gdy do bramki trafił Rafał Jamioł Arka prowadziła 14:12. Chrobry nie miał jednak problemu z doprowadzeniem do kolejnego remisu. Następnie skuteczność pokazali Kelian Janikowski oraz Rychlewski (17:15), lecz i tym razem nie trzeba było długo czekać na ruch gości i w 44. min. było 17:17.

Chwilę później ładną akcję zakończył trafieniem Jamioł, niestety dla jego drużyny, na 10 min. przed końcem meczu Chrobry wrócił na prowadzenie (18:19). Mało tego, 4 min. później było 21:19 dla przyjezdnych. I choć do bramki trafił także Janikowski (19:20), a później również Da Silva (20:21), to po bramce tego drugiego Chrobry dołożył jeszcze trzy trafienia (20:24). Do końca meczu pozostawały niespełna 2 min. więc trudno było wierzyć, że Arka da rade odrobić stratę. Do tego 2-minutową karę otrzymał Mariusz Czaja i to zamknęło sprawę zwycięzcy spotkania.