Wybrzeże nie sprostało Chrobremu

Torus Wybrzeże Gdańsk

Łukasz Rogulski zdobył najwięcej bramek dla Wybrzeża w Głogowie, ale i po szóstym wyjazdowym meczu w tym sezonie gdańscy szczypiorniści pozostali bez punktu. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża ukończyli pierwszą rundę rozgrywek bez punktu zdobytego na wyjeździe. W 11. kolejce gdańszczanie ulegli Chrobremu w Głogowie 22:25 (10:10), a o niepowodzeniu zadecydowało siedem bramek straconych z rzędu od korzystnego wyniku 14:13 i aż osiem karnych minut w tym okresie. W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka rywalizację rewanżową w sezonie zasadniczym rozpoczną od derbowego spotkania we własnej hali z MMTS Kwidzyn.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak - Nilsson 1, Abram 5, Kornecki 2, Rogulski 7, Sulej 1, Rakowski 1, Kondratiuk 1, Jasowicz, Mogielnicki 3, Adamski 1, Prymlewicz, Papaj

Beniaminek PGNiG Superligi przed wyprawą do Głogowa miał na koncie pięć wyjazdowych porażek. Jednak ostatnia przegrana, 22:25 w Kielcach i dzielna postawa przeciwko mistrzom Polski, pozwalała mieć nadzieje, że lada mecz zła passa poza Gdańskim dobiegnie końca.

WYBRZEŻE POSTAWIŁO SIĘ MISTRZOM

Przeciwko Chrobremu Wybrzeże nie mogło zagrać w pełnym składzie, gdyż Marcin Lijewski dostał zgodę na występy w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Jednak i rywale mieli swoje kłopoty. Trzy ostatnie mecze ligowe przegrali, a w tabeli byli lepsi od beniaminka zaledwie o 2 punkty.

SPRAWDŹ, JAK WIEDZIE SIĘ MARCINOWI LIJEWSKIEMU W DRUŻYNIE MISTRZA IRANU

Gdańszczanie do gry wyszli w bojowych nastrojach. Rejestr bramkowy otworzył Patryk Abram, a po dwóch akcjach z rzędu Łukasza Rogulskiego zrobiło się 3:0. 2-3 bramki przewagi gdańszczanie utrzymywali aż do 25. minucie, gdy były jeszcze 10:7.

Dopiero feralna końcówka pierwszej połowy i trzy bramki stracone z rzędu sprawiły, że Wybrzeże na przerwę zeszło tylko z remisem 10:10. Gospodarzy do walki poderwał Marek Świtała. Przed przerwą zdobył 6 bramek, a od razu po zmianie stron dorzucił kolejną.

PRZECZYTAJ, KTÓRY PIŁKARZ RĘCZNY WYBRZEŻA JEST TAK SPRAWNY JAK BRUCE LEE?

Przerwa w grze nie ostudziła bowiem animuszu miejscowych. Po zmianie stron to Chrobry zdobył dwie bramki z rzędu, po raz pierwszy tego dnia obejmując prowadzenie 12:10.

Między 33. a 39. minutą Wybrzeżu udało się zdobyć cztery bramki, na które miejscowi odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Po bramce Krzysztofa Mogielnickiego było 14:13 dla gości.

Wybrzeże mecz przegrało między 39. a 48. minutą, gdy straciło siedem bramek z rzędu! W tym okresie gdańszczanie nie radzili sobie z grą w osłabieniu. Najpierw na ławkę kar trafił Dawid Nillson, po chwili Mogielnicki, a potem jeszcze podwójne wykluczenie za niesportowe zachowanie sędziowie wlepili Piotrowi Papajowi.

Wynik 14:20 nie załamał jeszcze zupełnie Wybrzeża. Goście rzucili się w pościg. W 57. minucie Abram zdołał zdobyć kontraktową bramkę na 22:23. Niestety, do końca spotkania rosło już tylko konto po stronie zdobyczy miejscowych.

Wyniki 11 kolejki:

• Chrobry Głogów - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:22 (10:10)
  • Nielba Wągrowiec - Górnik Zabrze 27:34 (12:16)
  • Zagłębie Lubin - Vive Tauron Kielce 25:48 (14:28)
  • Gaz-System Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 29:37 (17:19)
  • Śląsk Wrocław - PGE Stal Mielec 17:27 (9:12)
  • Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 31:29 (14:14)

Opinie (14)

22.03 (nd) godz.16:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 0:0 mecz odwołany Zagłębie Lubin
14.03 (sob) godz.17:00 MMTS Kwidzyn 0:0 mecz odwołany TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
06.03 (pt) godz.18:00 Grupa Azoty Tarnów 31:34 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
03.03 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 19:32 Orlen Wisła Płock LIVE!
22.02 (sob) godz.20:30 Energa MKS Kalisz 26:23 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
11.02 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 17:27 PGE Vive Kielce LIVE!

.

• Sezon zakończono po 24. kolejce rundy zasadniczej ze względu pandemię koronawirusa i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce. Mistrzem Polski zostało PGE Vive Kielce, żadna z drużyn nie spada.