Piłkarki Checzy o krok od I ligi

13 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Checz Gdynia jest bliska tego by w przyszłym sezonie występować w I lidze. Jeśli w tych rozgrywkach utrzyma się Sztorm, może dojść do ligowych derbów. Checz Gdynia jest bliska tego by w przyszłym sezonie występować w I lidze. Jeśli w tych rozgrywkach utrzyma się Sztorm, może dojść do ligowych derbów.

Piłkarki nożne Checzy Gdynia pokonały na własnym boisku Victorię Sianów 4:3 (3:0) i są coraz bliżej awansu z II do I ligi. Przed powędrowaniem w przeciwnym kierunku bronić się muszą za to zawodniczki Sztormu Gdynia, który zremisował u siebie z Koziołkiem Poznań 1:1 (0:1).

Checz po efektownym zwycięstwie w rozegranym awansem meczu z GOSRiT Luzino nie pozwoliły sobie na zbyt duże rozluźnienie i sięgnęły po kolejną wygraną.

14 BRAMEK CHECZY W LUZINIE

Podopieczne Mateusza Bieszke prowadzenie w meczu z Victorią objęły jeszcze zanim upłynął kwadrans gry. W ciągu dwóch minut piłkę dwukrotnie posłała do siatki Martyna Zańko, a tuż przed przerwą na 3:0 podwyższyła pozyskana niedawno 15-letnia reprezentantka Polski, pozyskana ze Sztormu Gdynia Oliwia Siemińska.

Gdy wydawało się, że w meczu nie uświadczymy dramaturgii, niespodziewany zwrot akcji nastąpił po przerwie. Przyjezdnym od zmiany stron wystarczyły zaledwie cztery minuty by odrobić dwie bramki. Najpierw rzut karny wykorzystała Paulina Trzeciak, a chwilę później po błędzie gdyńskiej defensywy piłkę w siatce umieściła Marlena Kryściak. Niewiele brakowało a Victoria doprowadziłaby do remisu, ale z opresji uratowała gdynianki Zańko, która skompletowała hat-tricka.

W 58 minucie kontuzji doznała bramkarka Checzy, Malwina Ciesielska i trener Bieszke zmuszony był postawić między słupkami grającą w polu Dagmarę Murawiecką. Ta po blisko 10 minutach przegrała pojedynek sam na sam z Malwiną Grzelak i Victoria po raz kolejny zdobyła bramkę kontaktową, ale całości strat nie zdołała już odrobić.

Checz na dwa mecze przed końcem rozgrywek ma trzy punkty przewagi nad rezerwami KKP Bydgoszcz i jest na najlepszej drodze do awansu. Gdynianki w następnej kolejce będą pauzować, a następnie zagrają na wyjeździe w Tucholi oraz u siebie z GSS Grodzisk Wlkp.

Checz Gdynia - Victoria Sianów 4:3 (3:0)
Bramki dla Checzy: Zańko 12, 14, 67 Siemińska 42

CHECZ: Ciesielska (58 Misior) - Zegan, Pobłocka, Kopka - Mnich - Siemińska, Bruska (56 Murawiecka), Bańkowska, Zańko - Bartosik, Orłowska.

9. Pogoń II Women Szczecin 16 2 0 13 16:45 6

Sztorm Gdynia przeciwko Koziołkowi Poznań rozegrał najsłabszy mecz w tej rundzie. Klub jest o krok od strefy spadkowej, ale zapowiada wielką mobilizację. Sztorm Gdynia przeciwko Koziołkowi Poznań rozegrał najsłabszy mecz w tej rundzie. Klub jest o krok od strefy spadkowej, ale zapowiada wielką mobilizację.
W odwrotnej sytuacji jest drugi gdyński zespół - Sztorm. Podopieczne Krzysztofa WłasnegoRoberta Chałaszczyka wywalczyły zaledwie remis w spotkaniu z Koziołkiem Poznań, czyli bezpośrednim rywalem w walce o uniknięcie spadku.

Na Narodowym Stadionie Rugby jako pierwsze gola zdobyły przyjezdne, które do bramki trafiły już w trzeciej minucie spotkania. Stawka pojedynku najwyraźniej sparaliżowała poczynania "Sztormówek", które przez cały mecz praktycznie nie były w stanie stworzyć sobie okazji do wyrównania.

Przez większą część spotkania oba zespoły skupiły się na walce w środku pola, a gdyńska drużyna rozgrywała najsłabsze spotkanie w tej rundzie. Jeden, bardzo ważny punkt zapewniła gospodyniom Kinga Bużan zdobywając gola na pięć minut przed końcowym gwizdkiem.

Aktualnie Sztorm ma dwa punkty przewagi nad Koziołkiem. Poznaniankom cofnięto walkowera na ich korzyść z derbowego meczu 12. kolejki przeciwko Polonii, której zawodniczki miały nie posiadać ważnych kart zdrowia. PZPN nakazał powtórzenie spotkania.

- Kontuzje i kartki dają nam się we znaki, ale absolutnie nie wyobrażamy sobie spadku. Mamy za sobą naradę z udziałem wszystkich szkoleniowców i w klubie panuje ogromna mobilizacja. Dziewczyny w każdym kolejnym meczu będą grały na 120 procent - mówi Grzegorz Lewicki, trener kadry Pomorza U-13 oraz juniorek młodszych w gdyńskim klubie.

Sztorm Gdynia - Koziołek Poznań 1:1 (0:1)
Bramka dla Sztormu: K.Bużan 85

SZTORM: Lublewska - A.Bużan, Marczak, Pranga, Ramotowska (60 Rabiega) - K.Bużan, Stasiulewicz, Plotzka (55 Bizewska), Rucińska - Pielowska, Cichosz (86 Wierzbicka).

• smiech na sali (7)

sztorm mial super druzyne przed sezonem, gdzie sa te zawodniczki ktore chcialy grac w piłke?? widac zle prowadzenie klubu przez PANA PREZESA WLASNEGO. Moze czas miec troche szacunku do zawodniczek by te dalej chcialy grac w sztormie?bo jak widac juz mlode zawodniczki wola wybierac checz.

• 3 5

• (1)

popieram i powodzenia zycze!

• 2 1

• a może czas przestać tyle pić i jeździć bez prawka Panie Prezesie Własny!

• 4 1

• Bzdura !! (4)

Niespodziewane kontuzje,praca,nauka plus praca i normalna sytuacja ,w której zawodniczki kończą przygodę z piłką --oto przyczyny słabszej dyspozycji Sztormu. Jasne ??

• 0 1

• (3)

zawodniczki tym bardziej mlode nie koncza przygody z pilka od tak, a praca szkola itp sa w kazdym klubie a jednak te kluby sobie radza

• 3 1

• znawca (2)

żeby sobie radzić ''fachowcu'' -- to trza mieć m.in. tzw. kasę . Skąd w checzy tyle zazdrości ? Choroba niespełnionych piłkarskich snów ?

• 0 1

• (1)

zeby miec" kase" trzeba umiec szukac sponsorów a nie czekac az sam sie znajdzie !

• 0 1

• siu

Ooooooo !! macie sponsora ,od kiedy ? naumieliście się szukać ....

• 0 0

• Suuuper

Gratki dla dziewczyn :)

• 1 1

• kibic Arki

Zapraszamy napaloną Checz do 1 ligi ! W meczach ligowych zawsze dostaniecie baty !!

• 0 4

• nie mów HOP zanim......

Zawodniczkom Checzy ( mało sympatyczna trzeba dodać niestety ) z poważniejszym przeciwnikiem umiejętności i sił starcza na ....30 min.

• 0 1

• powolny koniec

sztorm powoli się kończy podobno szykują się kolejne odejścia z klubu

• 1 1

• gol (1)

no.....na pewno przejda do checzy.""powolny koniec ''' to macie od 40-tu lat.