TPS Rumia - Piast 0:3

20 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Nie było niespodzianki w Rumi. Miejscowe TPS nie może jeszcze mierzyć się ze ścisłą czołówką serii B I ligi. Powinien więc solidnie okopać się w środku tabeli. W ostatnim meczu 2004 roku podopieczne Wiesława Dziury przegrały z Piastem Szczecin 0:3 (15:25, 22:25, 18:25).

TPS: Brodacka, Wrzochol, Lademan, Klinowska, Podgórniak, Kucypera oraz Hohn, Zygmuntowicz, Theis.

- Zdobywamy więcej punktów niż w poprzednich rozgrywkach, ale gdzieś zatraciliśmy tamten entuzjazm. Wtedy graliśmy bez kalkulacji, z każdym mogliśmy wygrać i przegrać. Teraz zaś widzę pewne kunktatorstwo. Dzisiaj nic, nie zrobiliśmy, by osiągnąć lepszy wynik. A realizacja założeń taktycznych na pewno na to pozwalała - mówił trener Dziura.

TPS miało ostrą zagrywką odrzucić rywalki od siatki. Stało się odwrotnie - gospodynie miały kłopoty z przyjęciem. Nawet gdy rozgrywały akcje, piłki były kierowane najczęściej na skrzydło. Te schematy pozwoliły szczeciniankom na ustawienie skutecznego bloku lub przygotowanie obrony i zdobycie punktu z kontrataku.

- W pierwszym i trzecim secie nie mieliśmy wiele do powiedzenia. Piast prowadził pewnie. Najbardziej żałuję zepsutej zagrywki w końcówce drugiego seta - dodaje szkoleniowiec miejscowych.

Przy 22:23 w drugiej partii Anna Podgórniak zagrała tak, jak wymagała tego sytuacja. Uderzyła piłkę zdecydowanie, z wyskoku, ale zamiast asa był kilkucentymetrowy aut.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
Olimpia Jawor - MMKS Dąbrowa Górnicza 3:2, Skra Bełchatów - Wisła Kraków 2:3, ChTPS Chodzież - AZS Białystok 0:3, Start Łódź - Politechnika Częstochowa 0:3, AZS Ostrowiec - Sokół Chorzów (zakończył się po zamknięciu tego wydania), SMS Sosnowiec - Legionovia (przełożony).

• No co jest, minuta ciszy ???

Na Piaście świat się nie kończy. Pierwsza runda ligi zakończona na miejscu o jakim nam się rok temu nie śniło. Pół siatkarskiej Polski IB czuje cykora przed przyjazdem do Rumi. Dziewczyny i trener zgrywają i ogrywają się pięknie. Nawet Serwik jakby mniej wku...ony. Zdrowych, spokojnych Świąt i samych 3:0 w Nowym Roku :)