Tam grać nie potrafią

29 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

GKS w pełni udał się rewanż za mecz z pierwszej rundy. 22 sierpnia w Gdyni Arka wygrał aw takich samych rozmiarach (3:2). GKS w pełni udał się rewanż za mecz z pierwszej rundy. 22 sierpnia w Gdyni Arka wygrał aw takich samych rozmiarach (3:2).
Miało być odbicie w II lidze, ale w Katowicach ono nie nastąpiło. Potwierdziła się przypadłość z jesieni. Po przegranych w Gliwicach i Jastrzębiu Arka nie poradziła sobie także przy ul. Bukowej. Żółto-niebiescy ulegli GKS 2:3 (2:2). Oba gole dla gości strzelił Marcin Wachowicz. To niepowodzenie zrzuciło żółto-niebieskich na szóste miejsce w tabeli.

Bramki: Wijas 9, Mikulenas 17, Kaliciak 52 - Wachowicz 19, 35.

GKS: Gorczyca - Krysiński, Markowski, Prasnal, Mielnik - Jaromin, Wijas, Iwan (90 Górski), Plewnia - Mikulenas (89 Gielza), Kaliciak (84 Sadowski).

ARKA: Bledzewski - Sokołowski, Szyndrowski, Sobieraj, Baster - Ława (79 Bazler), Mazurkiewicz (46 Niciński), Moskalewicz - Karwan, Chmiest, Wachowicz (79 Nawrocik).

Sędzia: Karkut(Warszawa). Żółte kartki: Jaromin, Wijas (obaj GKS). Widzów: 9 000, w tym ok. 900 Arki.

Jesienią na Śląsku Arka dwukrotnie przegrała, tracąc pięć goli, a na swoim koncie zapisując tylko jedną bramkę, po trafieniu... samobójczym. Mecz w Katowicach toczył się przy stale padającym deszczu. Były nawet odgłosy burzy. Dla żółto-niebieskich pojedynek zaczął się fatalnie. Już w 9. minucie po akcji Krzysztofa Kaliciaka i Łukasza Wijasa 23-letni pomocnik, syn byłego reprezentanta Polski otworzył wynik spotkania. To pierwszy gol Wijasa w tym sezonie!

W 17. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem z obrońcami Arki poradził sobie rutynowany Grażvydas Mikulenas. 35-letni Litwin wygrał biegowy pojedynek z defensorami żółto-niebieskich, poszedł do prostopadłego podania i wygrał pojedynek sam na sam z Andrzejem Bledzewskim.

Po tych ciosach Arka szybko wróciła do gry. Już dwie minuty później akcję zainicjował Bartosz Karwan, były piłkarz "Gieksy". Skrzydłowy znalazł w polu karnym Tomasza Mazurkiewicza, którego strzał trafił w poprzeczkę. Z dobitką zdążył Wachowicz, który wiosną po raz pierwszy zagrał w podstawowym składzie. Co ciekawe "Wachu", podobnie jak w meczu z Podbeskidziem, posłał piłkę do siatki głową, choć już po potyczce z bielszczanami mówił, że to niezwykle rzadko mu się zdarza.

Po stracie gola katowicka defensywa straciła pewność i zaczęła popełniać coraz więcej błędów. W 35. minucie do takiego niedokładnego podania doszedł Wachowicz i po raz dziewiątym w tym sezonie w II lidze wpisał się na listę strzelców. Tym samym w klubowej klasyfikacji zrównał się z Olgierdem Moskalewiczem. Ale najważniejsze było to, że mecz rozpoczynał się jakby od nowa, bo remis został dogoniony.

Szkoda, że jeszcze przed przerwą Karwan nie wykorzystał co najmniej jednej z dwóch dobrych sytuacji. W obu przypadkach jego strzały bronił Jacek Gorczyca. Od razu po zmianie stron Wojciech Stawowy dokonał znanej już z tej rundy zmiany. W rolę defensywnego pomocnika wcielił się Moskalewicz, dzięki czemu można było zastąpił Mazurkiewicza Grzegorzem Nicińskim. Niestety, wzmocnienie ofensywy, potem jeszcze wymiana skrzydłowych, w tym po raz pierwszy wiosną wprowadzenie do gry Damiana Nawrocika, nie dały gola. Co gorsza właściwie w drugiej połowie Arka nie miała stuprocentowej okazji na bramkę. Gdynianie próbowali strzelać z dystansu albo wrzucać piłkę w pole karne, ale katowiczanie byli czujni.

Mecz rozstrzygnął się w 52. minucie. Obrońcy żółto-niebieskich pozwolili przyjąć Kaliciakowi podanie Huberta Jaromina na siódmym metrze od bramki oraz odwrócić mu się i oddać strzał! Piłka wpada w "długi róg" Bledzewskiego.

Potem jeszcze gospodarze mieli dwie doskonałe sytuacje na poprawienie rezultatu. W 83. minucie Mikulenas w pojedynku sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka. Natomiast po godzinie gry Bledzewski z trudem na korner sparował piłkę po groźnym uderzeniu Piotra Plewni.

GKS w pełni udał się rewanż za mecz z pierwszej rundy. 22 sierpnia w Gdyni Arka wygrał w takich samych rozmiarach (3:2).

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Stawowy powiedział m.in.: "GKS był dziś tę jedną bramkę lepszy. Był to mecz walki zdeterminowanych zespołów. W tych warunkach nie było miejsca na finezyjną piłkę, a trzeba było prostymi środkami przedostawać się pod bramkę przeciwnika. Spotkanie nie ułożyło nam się, ale gdy doszliśmy na 2:2 wydawało się, że przejmiemy inicjatywę. Niestety, znów straciliśmy gola, a gdy próbowaliśmy wyrównać, to nadzieliśmy się na parę groźnych kontr."

Pozostałe mecze 23. kolejki: Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 2:1 (0:0), Motor Lublin - Odra Opole 1:1 (0:0), Kmita Zabierzów - Tur Turek 2:0 (0:0), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock 4:0 (2:0), Śląsk Wrocław - ŁKS Łomża 3:0 (1:0), Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:1), Pelikan Łowicz - Piast Gliwice 0:0, Warta Poznań - GKS Jastrzębie 3:0 (2:0).

[tabela]

Opinie (286) ponad 50 zablokowanych

• na kolana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

śledziki- co jest przelew znowu nie doszedł- Rychu postaraj się bo spadną do 3 ligi!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Jaceku M, Draganie, Wąsie, Samławski i sekretarko

WRÓÓÓÓÓÓÓÓĆCIE !!!!!!!! Bo jak nie kupim , to spadniem z ligi !!!!

• 0 0

• druzyna z perspektywa

zostania w 2 lidze to miejsce ich miejsce. to tak jak reprezentacja dostala lanie od jankiesow. w pilke trzeba grac a nie kombinowac.jestescie super ze swoim trenerem. trener slaby druzyna nie gra lenieeeeeeeeee.