Torus Wybrzeże Gdańsk - Energa MKS Kalisz 28:28. Piłkarze ręczni strzelali karne

Torus Wybrzeże Gdańsk

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk przegrali pierwszym meczu u siebie w tym sezonie po rzutach karnych. Na zdjęciu Kelian Janikowski. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał u siebie z Energą MKS Kalisz 2:4 w rzutach karnych i w 2. kolejce PGNiG Superligi musiał zadowolić się jednym punktem. Po 60 minut gry było 28:28 (16:12), a gospodarze nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu, który mieli jeszcze na minutę przed końcem.

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Wróbel 9, Janikowski 5, Jachlewski 5, Leśniak 2, Adamczyk 2, Powarzyński 1, Gądek 1, Filipowicz 1, Kosmala 1, Pieczonka 1, Woźniak, Gavidia, Sulej, Papaj

Energa: Zakreta, Krekora - Kus 5, Krepa 5, M.Pilitowski 3, Szpera 3, Góralski 3, Kacper Adamski 2, Kamyszek 2, Makowiejew 2, K.Pilitowski 1, Misiejuk 1, Drej 1

Pierwszy w tym sezonie mecz gdańskich szczypiornistów w hali AWFiS przybyło obejrzeć około 300 kibiców. Od początku spotkania mieli powody do zadowolenia, bo podopieczni Krzysztofa Kisiela po 10 minutach gry prowadzili z Energą MKS już 7:3 po bramce Mateusza Jachlewskiego.

Do przerwy gospodarze obronili przewagę 4 bramek, ale po zmianie stron przyjezdni wzięli się za odrabianie strat. Szło im to powoli, ale skutecznie. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu po 24 doprowadził Kacper Adamski.

Franco Gavidia. Pierwszy Argentyńczyk w PGNiG Superlidze

Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry przyniosły ogromne emocje. Na minutę przed końcem najskuteczniejszy tego dnia Mateusz Wróbel odzyskał prowadzenie 28:27. O czas poprosił trener Paweł Rusek, a ponownie na remis rzucił Piotr Krępa.

Tym samym goście przysłowiowym rzutem na taśmę doprowadzili do rzutów karnych. W nich już w pierwszej serii rzut Jachlewskiego obronił Mikołaj Krekora. Chwilę później Łukasz Zakreta nie dał się pokonać Wróblowi.

Celne rzuty Piotra PapajaMateusz Kosmali nie wystarczyły. Wygraną 4:2 w pojedynku na rzuty z 7. metra przypieczętował dla gości marek Szpera. Gdańszczanom został pierwszy punkt do tabeli PGNiG Superligi i spory niedosyt.

14 MMTS Kwidzyn 2 0 0 0 2 54:70 0

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.

Tabela wprowadzona: 2020-09-13

Wyniki 2 kolejki:

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Energa MKS Kalisz 28:28 (16:12), karne 2:4
  • Chrobry Głogów - Gwardia Opole 31:35 (17:18)
  • Łomża Vive Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 37:22 (23:10)
  • Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 27:18 (12:10)
  • Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 42:27 (19:12)
  • Stal Mielec - Grupa Azoty Tarnów 29:30 (17:17)
  • Piotrkowianin - Zagłębie Lubin 32:32 (15:17), karne 3:2

Opinie (37)

• Kelian szacun. Zacznij obstawiać totka.

• 8 2

• (2)

I znowu tragedia. Nawet nie będę się pastwił nad leżącymi.
    Pozdrowienia dla Przezbynia, Plecaczka i menadżera dekady, bo koń jaki jest każdy widzi. Nawet niewidomy

• 17 1

• (1)

Ja chyba nie ogarniam. Kto to Plecaczek?

• 4 1

• Ten, co nosi plecak z przodu, a nie z tyłu :)

• 4 0

• (6)

Ostatnia akcja to prawdziwa perełka, ozdoba meczu. Nie ma jak to 5 sekund przed końcem dostać piłkę i czekać na końcowy gwizdek. Miejsca do ataku po prawej było nadto, tym bardziej że Kalisz mocno zszedł do środka. Mogło nie wyjść ale trzeba chociaż spróbować szarpnąć wyjść na pozycję, a nie poddać się bez walki jak cielę. To prawe skrzydło to prawdziwy dramat. Odrębna sprawa, to brak reakcji trenera gdy Kalisz łapał oddech i doszedł na jedną. Dlaczego jeden czas dziś poszedł do kosza? Dlatego, że drugi został wzięty w 55, 04 ! Tak, tak, to nie pomyłka. Dlatego zabrakło nam ruchu z wzięciem czasu w ostatnich 6 sekundach po wyrównaniu Kalisza. No, a można było spokojnie ustawić tę ostatnią akcję. Dzięki treneiro.

• 17 0

• Królestwo za powtórkę! (5)

Chłopie, jakbyś spojrzał dobrze, to w ostatniej akcji Kalisz robi ofensywny faul na prawym skrzydle i Krępa łapie piłkę i dobija. Prawda jest taka, że sędziowie nas okradli, bo gwizdali przez większość meczu nie najgorzej, a w kluczowej akcji nie wiem, gdzie mieli oczy. Druga sprawa jest taka, że trener Kalisza Strząbała nagminnie łamał przepisy. Skakał po tych trybunach i cały czas instruował swojego kumpla że sztabu. Powinni się przyjrzeć, czy się nie komunikowali w niedozwolony sposób, bo za to zdaje się jest walkower! Siedziałem po przeciwnej stronie, ale tam szło na grubo. Wybrzeże powinno zachować więcej zimnej krwi w końcówce, a nie pędzić na hurra na bramkę Kalisza. Poszanować piłkę, nawet ryzykując grę pod presją czasu. W poprzednich latach Kalisz ich łupił bez mydła, a teraz prawie wygrali. Ciekawi mnie, kiedy będzie ten Brazylijczyk gotowy, bo brakuje lewej ręki. Kamil póki co jeszcze niepewny po kontuzji, ale fajnie, że już wrócił. Trzon jest dobry: Chmieliński, Siwy, Wróbel, Kelian, Gądek i Papaj dają radę. Czekamy aż reszta dorówna do ich poziomu. Zasmuca mnie Gavidia. Nie wiem, o co chodzi z nim. W pierwszym czerwona, teraz kilka minut bez ładu i składu. Miał być przekotem w obronie, a jest przekocurem na ławie... Hajs w błoto widzę. Zobaczymy, jak dalej będzie. Teraz Szczecin i Piotrków. Jak zagrają bez punktów, to wtedy można przestać się łudzić, że coś z tego będzie.

• 5 5

• (4)

Patrzmy na swoją gre, a nie przeciwnika. Mieliśmy jeszcze tyle czasu, żeby rozegrać szybki środek i dorzucic tę 1 bramke ale tu trzeba mieć pomysł i odwagę na taką akcję. Pomogłby nam na pewno czas ale został zmarnowany przez gapiostwo. No i najważniejsze, że gdybyśmy trafili sam na sam do pustej, to te wszystkie rozważania były by całkiem miłe, bo by sie toczyły w cieniu radości z 3 pkt. Nie zgodze sie też co do zwalniania gry. Nie w takim meczu i nie z takim przeciwnikiem, ktory momentami wymieniał 2 obrona/atak. Cała liga przyspieszyla mocno gre, sama gra jest dużo szybsza i jesli chcemy sie liczyć, to musimy tak grać. Na koniec zapamietaj sobie, że sedziowie nie okradają. Nigdy i nikogo. Tak bedzie lepiej.

• 5 0

• (3)

A pro po sędziów. Może to nie jest świadome złodziejstwo , ale ewidentne pozbawienie zespołu punktów w wyniku niewybaczalnego błędu . Podobno ta para sędziów zaliczana jest do czołówki sędziów w Polsce. Jeżeli tak to nie może robić takich gaf , a było ich więcej.

• 2 2

• (1)

Jak zwalaaz winę na sędziów to dajesz sobie usprawiedliwienie.
            Szukaj błędów u siebie to może drugi raz ich nie popełnisz

• 7 0

• Jaki błąd popełnił obrońca w ostatniej akcji Kalisza. Został staranowany przez Szperę. i tu pomyłka sędziów jest ewidentna . Rozmawiałem z przedstawicielem MKS i przyznał że ta akcja to faul ofensywny.

• 2 1

• Wystarczyło rzucić jeszcze jednego karnego, trafić w sytuacji sam na sam z pustą bramką, słupek ze skrzydła zamienić na bramkę, 2 poprzeczki zamienić na bramki i nikt by nie pisał o sędziach, bo i po co? Najpierw szukajmy winy u siebie, a jak to powyjaśniami to patrzmy na sędziów. Inna sprawa, że ostatnia akcja była Kalisza była z gatunku tych grubo krzywych tj. po pierwsze grali ją ponad minutę, od czasu sygnalizacji gry pasywnej minęło na pewno więcej niż 6 podań. Fakt, że w tym czasie chyba 2 razy rzucali i trafiali w blok ale to raczej chyba nie ma takiego znaczenia, żeby mogli zagrać więcej podań? Nie wiem? No i wreszcie wchodzący ze skrzydła Szpera na pewno popełnił faul w ataku podając wrzutką do Krępy. Pytanie co robili nasi w tym czasie tj. lewo skrzydłowy, że pozwolił na taką akcję i podanie oraz ten, który pilnował Krępę, że pozwolił mu w ogóle wyłapać to podanie. No ale to już pytanie nie do nas. Co do samych sędziów to robili błędy ale co z tego? Nawet gdyby one były rażące i karygodne, to co z tego? pamiętasz słynny mecz Kwidzyna z Płockiem kilka sezonów temu, gdzie zawodnik Kwidzyna (chyba Krieger) w ostatniej akcji meczu przy remisie blokował stojąc obiema stopami w polu na 4-5 metrze! Powtórki obnażyły tę sytuację i sędziego, który ewidentnie przyglądał się jej i nie odgwizdał karnego. Spowodowało to konieczność grania dogrywki, którą Płock na szczęście wygrał. Ciekawe co by było gdyby przegrał? Na pewno nikt by meczu nie powtarzał. Fakt, sędziowie zostali zawieszeni i odsunięci od sędziowania na tym poziomie ale mecz był zakończony. Powtórzę dobrze że skończył się w taki sposób, nie wiem co by było gdyby to była akcja na remis dla Płocka i sędzia by jej nie gwizdnął. Ogólnie ten mecz był wodotryskiem sędziowskich pomyłek, a filmik z kompilacją ich błędów trwa kilkanaście minut. Można go znaleźć w sieci.

• 5 1

• Ciężko się gra mając 1/2 składu na miarę Superligi, 1/4 ma poziomie 1-ligi i kolejną 1/4, która się boi lub nie wie jak. Smutne tym bardziej, że Kalisz obecnie to już nawet mniej niż ligowy średniak i mocno się osłabił w porównaniu do zeszłego sezonu. No i gdzie wyrywać punkty, jak nie u siebie?

• 11 2

• Żale (14)

Kozacy jak macie jaja to idźcie do klubu i to powiedzcie prosto w twarz temu Menago on tam jest codziennie .
    Pozdrawiam
    Kibic Wybrzeża

• 8 14

• Wolne żarty (2)

Czy to cokolwiek zmieni? W zeszłym sezonie mówiło się prosto w twarz w przerwie czy po meczu i co to dało? Teraz wszyscy schowani za maseczkami. Straciliśmy całe prawe skrzydło, które było mega mocnym punktem. Lewe też niby jest ale tak naprawdę to go nie widać, a my gramy niemal wszystko w środek i połówki. W pierwszej połowie prawe skrzydło szło ze 4-5 razy do kontry i ile dostało piłek?

• 10 0

• (1)

Czyli nie masz jaj

• 2 6

• Chcesz sprawdzić ale potem ja sprawdzam twoje? Bez pardonu.

• 6 1

• Popieram (10)

Ci wszyscy gawędziaże ludowi niech się w końcu ujawnią! Menago, Plecaczek, Przezbyniu - jak do nich coś masz jeden z drugim to przyjdź do Klubu i im to powiedz. Mordę sobie wycierać klepiąc w klawiaturę to wielu potrafi. Powtarzam: Klub jest otwarty. Przyjdź, powiedz co myślisz i gitara. Jak nie masz odwagi i czego akurat jestem pewien - pomysłu i wiedzy, to ciesz się że Menago to ogarnia, i że jest Wybrzeże w SL.

• 5 12

• Gawędziaże?

Piękna interpunkcja, ale ortografia....

• 9 0

• (7)

Z kolei ja jestem pewien, że nie masz pojęcia o tym sporcie, albo co gorsza jesteś związany (na) z klubem, bądź menadżerem. Nikt inny jak on kompletuje zespół już kolejny rok. I co?? Kto zatrudniał zwolnionych trenerów??
        Każdy sam sobie karę wybiera

• 12 1

• No ale właśnie zwolnienie Lijka, to był najpoważniejszy błąd ekipy, którego skutki odczuwamy do dziś. Lijek człowiek emocjonalnie przywiązany do miasta i klubu, całym sobą tu był. Może ktoś chce, żeby przypomnieć za co Lijek został zwolniony (bo to jest sztos... za wyniki!), tylko ciekawe gdzie było wtedy jego Wybrzeże, a gdzie jest dziś? Co do dzisiejszego meczu, to może ten kolega ma jednak rację i należy chwalić za przegranie wygranego (prawie) meczu? Może trzeba chwalić za zmułę z czasem, za odpuszczenie ostatniej akcji, za złotą malinę czyli rzut w poprzeczkę do pustaka? Kto wie może my jednak jesteśmy nie na czasie i za takie rzeczy dziś się chwali?

• 12 0

• (5)

Mylisz się - nie jestem związany. Aly wydaje mi się ze jak jego nie będzie to zamiecione. Ale... kto wie

• 6 3

• (4)

A kim on tak naprawdę jest? To Plecaczek organizuje środki na klub. Jest szarą eminencją i nikim więcej. Każda osoba, która myślała samodzielnie i chciała coś zrobić, została odstrzelona. Tym się właśnie zajmuje

• 3 1

• (3)

Męczący/a już jesteś. Napisz krótko kto to jest i po temacie. Założę się o dwie skrzynki oranżady, że ten zostałaś przez niego odstrzelony/a i stąd to wieczne bleczenie. Ciekawie co by było gdybyśmy poznali jego opinię na ten temat. Podstawowa zasada brzmi: zawsze wysłuchaj drugiej strony zanim podejmiesz rozstrzygającą decyzję.

• 5 3

• (2)

Wzruszyłem się i zapłakałem PiSowskimi łzami

• 1 5

• (1)

No i sam sobie wystawiłeś świadectwo tym wpisem. Szkoda prądu na polemikę z tobą. Równaj do swoich.

• 5 1

• Zajmij się pracą nad pozyskiwaniem funduszy, od recenzji kiepskich widowisk jestem ja.
                Lojalność interesów to cecha grup przestępczych.
                Zaczekamy na zatrucie paprykarzem szczecińskim i napiszemy kolejną recenzję pracy Przezbynia Plecaczka menadżera dekady i ich "do czasu" wiernych akolitów

• 3 3

• Od kiedy to kibice są od chodzenia do klubu

Jak kibice "rozmawiają z zawodnikami albo działaczami" to prokuratura ma robotę

• 7 0

• Może coś o pozytywach? Bo tych pomimo porażki było bardzo dużo. (3)

Przede wszystkim postawa Pusi w bramce, no tu nawet ciężko naleźć sytuację, którą mógł jeszcze wyłapać. No ale może mógł bronić do końca? Kolejny plus to Mateusz Wróbel. Nie wszystkie weszło ale 9 bramek robi wrażenie. Pokazał dziś wszystko, No może poza biodrem. Choć szkoda karnego i 2 porzeczek. Jego współpraca Siwym wygląda bardzo dobrze. Na plus Bubu, rzucił 2 bramki i dobrze, że już wrócił. Na plus Filipowicz,choć krótko się pokazał ale widać, że ma potencjał. Ponownie dobry mecz Gądka, choć w najważniejszej akcji przydrobił. No i największy plus na koniec tj. postawa Jakuba Powarzyńskiego. Chłopak ma 19 lat, a pokazuje co znaczy wierzyć w siebie i nie mieć kompleksów. Jestem zbudowany jego postawą i tym jak idzie do przodu.

• 11 11

• Serio?

Nie żartuj gościu. Na siłé I po znajomości nie zostanie siè dobrym zawodnikiem...

• 4 5

• (1)

Jakub i kolega z bramki.Na tym etapie edukacji (3 klasa liceum) to superliga po układzie i tyle w temacie.Mają się przyglądać,siedzieć na ławce i czasem zrąbać parę akcji nic więcej,może za parę lat to zaprocentuje.Lepiej dla nich byłoby pograć w pierwszej lidze ten rok z dużą ilością minut na parkiecie.Ale superliga po znajomościach i bez umiejętności (na tym poziomie) to aż kłuje w oczy.

• 3 5

• a skąd ta pewność, że to po znajomości, a nie dlatego że ktoś ma po prostu talent?

• 0 0

• Ciekawy mecz

Oglądałem w transmisję, ciekawy mecz. Szkoda porażki.

• 4 4

• Świetny mecz do ogladania (1)

Emocje do ostatniej sekundy i karne, czego chcieć więcej?
    Jedyne czego zabrakło to farta bo mogło być na luzie plus 1

• 5 1

• Zabrakło 3 pkt.dla nas. Czyli najważniejszego.

05.12 (sob) TORUS WYBRZEŻE Gdańsk Orlen Wisła Płock
31.10 (sob) godz.12:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 21:36 bez publiczności Gwardia Opole
11.10 (nd) godz.16:45 Górnik Zabrze 38:21 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
19.09 (sob) godz.20:00 Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:26 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
12.09 (sob) godz.15:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 28:28 karne 2:4 Energa MKS Kalisz
06.09 (nd) godz.13:50 Łomża Vive Kielce 34:25 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

1 Łomża Vive Kielce 6 6 0 0 0 216:152 18
2 Azoty Puławy 4 4 0 0 0 141:102 12
3 Gwardia Opole 6 4 0 0 2 181:176 12
4 Sandra Spa Pogoń Szczecin 6 4 0 0 2 158:159 12