Trafione roszady w składzie

31 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Gedania Żukowo wygrała pierwszego seta w rozgrywkach PlusLigi Kobiet, a potem miała szansę nawet na drugiego, gdyż prowadziła 20:19. Niespodziewanie najlepiej punktującą w naszej drużynie była Małgorzata Lizińczyk, a bardzo dobrą zmianę dała Joanna Kocemba. Jednak na inauguracyjną zdobycz punktową przyjdzie podopiecznym Pawła Kramka jeszcze poczekać, gdyż o pierwszej i ostatniej partii w ich wykonaniu we Wrocławiu lepiej zapomnieć. Impel Gwardia pokonał gedanistki 3:1 (25:15, 19:25, 25:21, 25:10)

.

GWARDIA: Wołosz 2, Czerwińska 6, Sobolska 12, Czypiruk 8, Barańska 17, Efimienko 14, Krzos (libero) oraz Owczynnikowa 2, Jagiełło, Szafraniec.

GEDANIA: Jeromin 5, Kurnikowska 3, Łozowska 4, Lizińczyk 12, Plebanek 9, Szymańska 6, Siwka (libero) oraz Sachmacińska 3, Pasznik, Kocemba 5.

Gospodynie przystąpiły do gry bez swojej najlepszej siatkarki Katarzyny Mroczkowskiej. Niestety, w inauguracyjnym secie gedanistki nie potrafiły wykorzystać tej absencji. Nasza drużyna zaczęła wyraźnie tracić dystans od 4:6. Po pierwszej przerwie technicznej miejscowe zdobyły trzy punkty z rzędu (na 11:5), a na drugą schodziły przy wyniku 16:10.

W tym secie przyjezdne pogrążyła przede wszystkim fatalna skuteczność w ataku. Małgorzata Plebanek nie potrafiła skończyć żadnego z siedmiu, a Aleksandra Szymańska z sześciu zbić. Łączna skuteczność w ataku wynosiła wówczas zaledwie 19 procent! Natomiast gwardzistki doskonale radziły sobie z grą przez środek siatki. Zuzanna Efimienko i Dominika Sobolska zdobyły w tym secie 10 punktów.

W drugim secie trudno było spodziewać się przełomu. Gwardia rozpoczęła od 4:1, a potem poprawiła na 10:5. I dopiero wówczas gedanistki ruszyły do walki. Ich łupem padło sześć kolejnych akcji. Przełom nastąpił przy zagrywce Plebanek. Potem Małgosia przełamała się i w ataku, a dzielnie sekundowały jej Małgorzata Lizińczyk i wprowadzona z ławki przy 5:10 Joanna Kocemba. Natomiast Małgorzata Jeromin nie tylko dobrze rozgrywała, ale także punktowała blokami.

Od 10:10 do 15:15 trwało istne przeciąganie liny. Wreszcie Gedanii udało się przełamać rywalki i odskoczyć na 20:16. Pierwsza piłka setowa była dla naszej drużyny przy już 24:18. Partię, pierwszą w tym sezonie, udało się wygrać za drugim podejściem.

- Już w pierwszym secie dziewczyny wiedziały co mają grać, ale brakowało im pewności. Szkoda, że po wygraniu drugiej partii nie udało nam się pójść za ciosem i wygrać też trzeciego seta. W końcówce powinniśmy odejść na dwa punkty, ale na naszą niekorzyść pomylili się sędziowie. Potem gwardzistki konsekwentnie zagrywały na Plebanek, która była w pierwszej linii i nie mieliśmy komu zaatakować - relacjonuje trener Kramek.

W trzecim secie gedanistki znów oddały początek, gdyż przegrywały 3:8. Jednak kapitalnie zagrały się między pierwszą a drugą przerwą techniczną, osiągając przewagę 16:15. Potem było jeszcze 20:19 dla gedanistek i wspomniana akcja nieuznana na nasze konto, choć Plebanek atakowała po bloku. Gwardia zdobyła trzy punkty z rzędu, a od 22:21 nie przegrała już żadnej akcji.

- Trudno oceniać mecz, w którym można było wygrać dużo więcej, a skończyło się sromotną przegraną w czwartym secie. Stało się tak dlatego, gdyż nasze siatkarki najwyraźniej uznały, że to jest ich dzień. Zabrały na dużej fantazji zupełnie zapominając o konsekwencji w taktyce - dodaje szkoleniowiec gedanistek, którego podopieczne ostatnią odsłonę meczu rozpoczęły od 1:7.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:
GCB Centrostal Bydgoszcz - Muszynianka Fakro Muszyna 1:3 (25:22, 18:25, 22:25, 19:25); Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Budowlani Organika Łódź 2:3 (25:13, 23:25, 22:25, 25:22, 8:15); MKS Dąbrowa Górnicza - Stal Mielec 3:0 (25:18, 25:19, 25:19); PTPS Piła - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (13:25, 25:22, 20:25, 13:25).

Opinie (25) 2 zablokowane

• Wow !! (12)

No to rzeczywiscie jest sie czym chwalic. I wygrany set po 13 meczach. Szczyt dumy. A radosc taka jakby co najmniej mistrzostwo Polski zdobyly. Zenada i wstyd mimo wszystko. Co to ma byc ??? To jest dorobek ?? I wyhrany set w 13 meczach ? Smiech na sali

• 21 14

• (5)

zważ na sytuację w jakiej jest Gedania.Kasy brak zawodniczki młodziutkie bez ogrania takim składem nie da się wygrywać w Plus Lidze.Nawet zespoły z dołu tabeli przed Gedanią mają w składach więcej doświadczonych siatkarek

• 7 3

• (4)

przestan juz gadac w kolko o mlodych zawodniczkach nieogranych. s r a m juz tym. plebanek, siwka, sachmacinska i jeromin nie sa mlode i niech ciagna gre, a jak nie daja rady to trudno. to skoro jest taki sklad to trzeba bylo sie wycofac z rozgrywek a nie robic z siebie posmiewisko na cala polske i szczycic sie I wygranym setem po 13 meczach. i skonczie juz w koncu z tym tlumaczeniem ze sa mlode i nieograne i "wymyslcie" cos innego bo to jest nudne. a moze trener d u p a i nic nie potrafi. bo taki kramek to moze sobie juniorki w II lidze trenowac a nie ekstraklase gdzie po I nie ma zadnego doswiadczenia a po II rowniez i rzemiosla siatkarskiego zbyt duzo nie zaczerpnal

• 5 6

• (2)

która z wyzej wymienionych jest ograna w LSK?

• 1 1

• (1)

plebanek - nawet nie zlicze ile wystepow ma w ekstraklasie, siwka - nie musze przypominac ze reprezentantka Polski, sachmacinska - chociazby eks Piast Szczecin, Jeromin - moze nie w LSK, ale sporo grala w I lidze. wiec widac ze malo sie znasz i malo sie interesujesz

• 2 3

• piast nie był w LSK, a między 1ligą a Lsk jest ogromna róznica, Siwka powołana do szerokeij kadry na jakies towarzyskie turnieje i to kilka dobrych lat temu

• 0 2

• najlepiej się wycofać i nie próbować, świetne założenie

• 2 3

• początek wygranych (4)

No nareszczcie wygrany a podobno była szansa na drugi.
      Mam nadzieje że dziewczyny się w końcu przełamią i wygrają pierwszy mecz w tym sezonie. To wszystko było w ich głowach i psychice ja uważam że nasze siatkarki potrafią grać w siatkówkę.
      Życzę wygranych meczów z Białystokiem i z Mielcem.
      Trzymam kciuki.

• 7 3

• (3)

jakich wygranych z mielcem i bialymstokiem ??? Czlowieku co ty wygadujesz. nie bedzie zadnego zwyciestwa z tymi druzynami. co z tego ze bialystok i mielec sa o 1 i 2 miejsca wyzej. ale to przepasc miedzy nimi a gedania. nie jestes optymista tylko naiwnym czlowiekiem bo wierzysz w gadki trenera i prezesa ze w koncu wygraja. a co maja mowic na potrzeby mediow ??? ze nie wygraja nic ??? musza mowic ze cos wygraja, choc sam kramek mowil ze tym skladem i taka gra to srodek tabeli I ligi, a i pewnie tam by mialy problemy, bo I piatka zespolow I ligi spokojnie by ta gedanie ograla, co juz i tak turnieje przedsezonowe pokazaly

• 5 5

• do nie umiejącego czytać (2)

Człowieku czytaj ze zrozumieniem to co napisałem!
          ja napisałem że życzę zwycięstw Gedanistkom w ww meczach a czy wygrają zależy od nich. ja jestem kibicem Gedanii i kibicuje dziewczynom i życzę im żeby wygrały i utrzymały się w plus lidze ale jak będzie tego nie wiem. Ty zakładasz ze napewno przegrają szkoda czy ty jesteś kibicem Gedanii czy Białegostoku lub Mielca?
          Trzymam kciuki za Gedanistki i liczę na niespodziankę 6 lutego z Białystokiem.
          Pozdrawiam dziewczyny i będę na tym meczu kibicował czego i tobie życzę.
          I żebyś się mylił ze swoim pesymizmem!

• 4 2

• Ja jestem realista a nie pesymista. Zadnych niespodzianek nie bedzie

• 0 4

• Do kibica Gedanii

Gość nie jest pesymistą lecz realistą,Ty zaś niepoprawnym optymistą.

• 3 4

• czlowieku chyba ty jestes marginesem spolecznym

skoro tak zgorzkniale krytykujesz innych

• 8 9

• do hraba (6)

gdybyś interesował się siatkówką albo sportem ogólnier, a nie tylko sianiem fermentu
    to wiedziałbyś że w poprzednim sezonie piłka ręczna AZS AWF Warszawa przegrał wszystkie mecze w lidze a było ich chyba 32!!!!!

rok temu siatkarze TREFLA 16 kolejnych przegranych i spadek z PLS

to kilka przykładów z brzegu wzietych!!!

• 4 1

• Gedania z setem

lepszy rydz niż nic,jak na żukowo to fajnie,jeszcze wygrają ze dwa sety to będzie święto,a prezes będzie miał fuchę konserwatora hali sportowej w Żukowie,
      ciężko na to pracuje,amen

• 2 0

• (4)

ale oni nie plakali i nie powtarzali w kolko ze maja mlode zawodniczki czy mlodych zawodnikow, nieogranych, niedoswiadczonych. Tylko ze Trefl pokazaywal duzo duzo duzo duzo wyzszy sportowo potencjal niz ta cala Gedania

• 1 2

• hahah jaki duzo wyzszy poziom jak polecial z ligi z hukiem (3)