• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Transfery w IV i V lidze. Który klub z Trójmiasta najbardziej się wzmocnił?

Damian Konwent
3 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 10:21 (4 marca 2022)
Adam Duda to wychowanek Lechii Gdańsk, który w ekstraklasie strzelił 5 goli w 26 meczach. Wiosną zagra w IV-ligowej Gedanii. Adam Duda to wychowanek Lechii Gdańsk, który w ekstraklasie strzelił 5 goli w 26 meczach. Wiosną zagra w IV-ligowej Gedanii.

5 marca do gry wracają najniższe ligi piłkarskie. Na boiskach zobaczyć będzie można zespoły m.in. z IV i V ligi. Przed startem rundy wiosennej przyjrzeliśmy się transferom, które dokonały trójmiejskie zespoły. Jednym z ciekawszych ruchów wydaje się Adam Duda który zamienił AS Pomorze na Gedanię, która walczy o III ligę. Wrażenie robić może również liczba roszad w Ogniwie Sopot, które rozważało wycofanie się z rozgrywek.Aktualizacja, 4.03.2022, godz. 10:22

W piątek do rozgrywek IV ligi jako zawodnik rezerw Lechii Gdańsk zgłoszony został Oliver Zaręba. Urodzony 7 lipca 2003 pomocnik to podopieczny agencji menadżerskiej Fabryka Futbolu.

Karierę zaczynał w Spójni Białe Błota. Następnie grał jeszcze w młodzieżowych zespołach: Polonii Bydgoszcz, Zawiszy Bydgoszcz, CWZS Bydgoszcz. W 2018 roku trafił do Lecha Poznań, ale debiutu w seniorskiej drużynie nie zaliczył, ani pierwszej, ani drugiej. Minionej jesieni rozegrał za to dwa mecze w Centralnej Lidze Juniorów.


Który klub najbardziej zyskał na zimowych transferach?

IV LIGAJAGUAR GDAŃSK - 1. miejsce przed rundą wiosenną

Przyszli: Kacper Bladowski, Michał Brejwo (obaj powrót z wypożyczeń), Łukasz Swacha, Maciej Gaszka
Odszedł: Adam Prusarczyk

- W przerwie zimowej nie doszło do dużych zawirowań w naszym zespole. Dołączyło czterech zawodników, a odszedł jedynie Adam Prusarczyk. Jako wzmocnienie możemy potraktować fakt, że przez pół roku będzie z nami grał jeszcze Daniel Mikołajewski. Niewykluczone, że dojdzie do nas jeszcze kilku ukraińskich zawodników, w tym młodzieżowy reprezentant naszego wschodniego sąsiada. Natomiast nie wiemy co z Jarkiem Kuźniarskim, który trzy tygodnie temu doznał kontuzji kolana. Mamy nadzieję, że jak najszybciej wróci do zdrowia. Podtrzymujemy deklarację o chęci awansu do III ligi. Pokazaliśmy to w sparingach, gdzie w większości z nich zdecydowanie wygrywaliśmy - mówi Paweł Pagieła, trener Jaguara.

AS Roma odłożyła transfer 15-letniego piłkarza Jaguara Gdańsk do lata. Poznaj szczegółyGEDANIA - 2. miejsce przed rundą wiosenną

Przyszli: Adam Duda, Bartosz Śmietanko, Jakub Kowalewski
Odeszli: -

- Przeprowadziliśmy wartościowe transfery, więc uważam, że jesteśmy gotowi, żeby walczyć o III ligę. Mieliśmy jeszcze rezerwy i potrzebowaliśmy świeżej krwi. Solidnie przeprowadziliśmy okres przygotowawczy. Byliśmy też na 6-dniowym obozie w Giżycku z niemalże całą kadrą. Wykonaliśmy tam kawał dobrej roboty, więc mamy nadzieję, że to przełoży się na punkty w lidze. Wiemy, że możliwości zawodników mogą rosnąć poprzez trening, dlatego też obraliśmy taką drogę. Znamy nasz cel i trzymamy się obranego kierunku - mówi Krystian Ryczkowski, trener Gedanii.
ARKA II GDYNIA - 5. miejsce przed rundą wiosenną

Przyszli: Krystian Faltyński (powrót z wypożyczenia), Bartosz Pietrzykowski
Odszedł: Oskar Ryk (wypożyczenie)

- Oprócz powyższych roszad rotujemy zawodnikami między drugim zespołem a drużyną z Centralnej Ligi Juniorów. Liczę, że sporym wzmocnieniem będzie Bartek Pietrzykowski z Ełku, który będzie grał w środku pomocy. Chcemy jak najlepiej grać w każdym meczu i mamy nadzieję, że za tym pójdą wyniki. Cały czas stawiamy na szkolenie. Chcemy przygotować jak najwięcej zawodników do gry w pierwszym zespole, aby drużyna mogła na tym skorzystać - mówi Maciej Cieślik, trener Arki II.

Przypomnij sobie, jak wyglądał piłkarski ranking Trójmiasta po rundzie jesiennejLECHIA II GDAŃSK - 9. miejsce przed rundą wiosenną

Przyszli: Olivier Zaręba, Omran Haydary, Wołodymir Karyton, Bartosz Brzęk, Miłosz Kurzydłowski, Bartosz Borkowski
Odeszli: -

- Zimą nikt nie odszedł z zespołu. Dołączyło za to czterech nowych zawodników, więc można powiedzieć, że kadra jest wzmocniona. Jednak to nie wszystko, bo dopinamy jeszcze jeden transfer. Cały czas za priorytet uznajemy szkolenie. Akademia pracuje, żeby zasilać pierwszy zespół, ale też przygotować zawodników do ewentualnej sprzedaży do innych klubów. Będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w IV lidze. Myślę, że Lechii Gdańsk nie przystoi być w połowie tabeli. To jest piłka seniorska, więc uczymy chłopaków, żeby brali odpowiedzialność za wynik i za swoje działania na boisku. A co z tego wyjdzie, to przekonamy się na koniec rundy - mówi Tomasz Byszko, trener Lechii II.

V LIGABAŁTYK II GDYNIA - 1. miejsce przed rundą wiosenną

Przyszli: -
Odszedł: Patryk Mróz

- Na dobrą sprawę nie dołączył do nas żaden nowy zawodnik. Naszymi wzmocnieniami są gracze pierwszego zespołu, którzy mogą z nami zagrać, jeśli jest taka możliwość. Młodzież, która trenuje w drugim zespole musi się jeszcze dużo uczyć, a patrząc na kolegów z III ligi, jest to najlepsza nauka. To, że jesteśmy na pierwszym miejscu to właśnie zasługa posiłków z drużyny Roberta Reiwera, a wcześniej Grzegorza Nicińskiego. Zobaczymy jak będą układały się nasze w mecze wiosennej i w zależności od tego dostosujemy nasze cele. Jest zielone światło, więc trzymamy kciuki, żeby czasem pierwsza drużyna nie "zrobiła" IV ligi, bo nas zablokują - kończy z uśmiechem na twarzy Filip Żemojtel, asystent Roberta Jędrzejczaka w Bałtyku II.

Sprawdź, jak szybko biegają sędziowie piłkarscy?GEDANIA II - 7. miejsce przed rundą wiosenną

Przyszli: -
Odeszli: Jakub Kowalewski, Mikołaj Przekwas, Bartłomiej Pawluczuk, Dawid Stasiuk, Patryk Galant

- Zmiana na plus to na pewno awans Jakuba Kowalewskiego do pierwszego zespołu. Taka rotacja między naszymi drużynami będzie następowała co pół roku, co jeszcze bardziej ma zmobilizować chłopaków do pracy. Wiosną chcemy grać dużo odważniej, wyżej odbierać piłkę, tworzyć więcej sytuacji, bronić ryzykownie tak żeby nauczyli się odpowiedzialności i gry 1x1. Wiemy, że utrzymanie nie jest pewne, ale wierzymy w swój pomysł, który mam nadzieję przyniesie wyniki - mówi Paweł Szajrych, trener Gedanii II.
AS POMORZE - 9. miejsce przed rundą wiosenną

Przyszedł: Patryk Mazurek
Odszedł: Adam Duda

- Zimą odszedł od nas najlepszy strzelec Adam Duda, więc to spore osłabienie. To zawodnik, który robił sporą różnicę na tym poziomie. Dołączył za to Patryk Mazurek oraz liczymy, że nasi młodzi zawodnicy zdążyli okrzepnąć i będą pełnili większą rolę w drużynie. V liga to nie najgorsze środowisko dla 15-17-latków. Piłka polega na tym, aby grać o najwyższe cele. Oczywiście my takie ambicje mamy i choć nie stawiamy sobie jasnego celu jako awans, to będziemy o niego walczyć, jeśli tylko taka okazja się pojawi - mówi Maciej Kostrzewa, trener AS Pomorze, a wcześniej kolega klubowy Dudy z Lechii Gdańsk. Razem byli m.in. wicemistrzami Polski juniorów.

Przypomnij sobie, co zmieniło się w piłce nożnej w SopocieOGNIWO SOPOT - 17. miejsce przed rundą wiosenną

Przyszli: Icaro Pereira-Santos, Sebastian Czajka (obaj trenerzy), Oliwier Bartkowiak, Tsimafei Hurenka, Kamil Kapitański, Rafał Podczarski, Andrii Rubets, Filip Śliżewski, Mateusz Zaborowski, Mateusz Patera, Jakub Śmigielski, Kamil Korecki, Maciej Karpiński, Maciej Frukasz, Szymon Walaszczyk, Jacek Kreft (powrót z wypożyczenia), Adrian Cybulski (powrót z wypożyczenia)
Odeszli: Jarosław Hulko (trener), Mariusz Bloch, Tomasz Błaszczykowski, Jacek Sobczyk, Przemysław Dębek, Łukasz Boroń, Paweł Jakubiak, Konrad Szydłowski, Mateusz Zanewycz, Maciej Szajerski, Maciej Ignatowicz, Michał Tomasikiewicz

- Mocno rozważaliśmy wycofanie się z rozgrywek. Zarówno brat i ja mamy coraz mniej czasu, a co za tym idzie mniej okazji na zdobywanie budżetu na normalne funkcjonowanie. Mobilizował nas natomiast fakt, że wycofanie się z rozgrywek oznaczałoby zniknięcie Sopotu z piłkarskiej mapy Polski, gdyż jesteśmy obecnie jedynym klubem stąd. W projekt włączył się też Sebastian Czajka, który wsparł nas od strony sportowej tworząc duet trenerski z pochodzącym z Brazylii Icaro Pereira-Santosem - mówi Sebastian Muziński, wiceprezes Ogniwa.

O co wiosną zagra AP Lotos Gdańsk w ekstralidze kobiet?NAJBLIŻSZE MECZE TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁÓW NIŻSZYCH KLAS ROZGRYWKOWYCH ORAZ CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW I W PIŁCE NOŻNEJ KOBIET

EKSTRALIGA KOBIET
AP LOTOS GDAŃSK - Czarni Sosnowiec, sobota, godz. 12, ul. Górskiego 1
TERMINARZ I TABELA EKSTRALIGI KOBIET

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW
U-18 ARKA GDYNIA - Cracovia, sobota, godz. 11, ul. Górskiego 10
TERMINARZ I TABELA CLJ

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
LECHIA GDAŃSK - Zawisza Bydgoszcz, sobota, godz. 12, ul. Jana z Kolna 18, Sopot
TERMINARZ I TABELA CLJ U-17

IV liga
GEDANIA - Jantar Ustka, sobota, godz. 11, al. Hallera 201
Anioły Garczegorze - ARKA II GDYNIA, sobota, godz. 12
LECHIA II GDAŃSK - Borowiak Czersk, niedziela, godz. 11, ul. Traugutta 29
Gryf Słupsk - JAGUAR GDAŃSK, niedziela, godz. 11
TERMINARZ I TABELA IV LIGI

V liga
OGNIWO SOPOT - KS Chwaszczyno, sobota, godz. 13, ul. 23 Marca 95
GKS Kolbudy - AS POMORZE GDAŃSK, sobota, godz. 14
BAŁTYK II GDYNIA - GEDANIA II, sobota, godz. 15:30, ul. Górskiego 10
TERMINARZ I TABELA V LIGI

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

1 marca 2024, godz. 20:30
HIT
20% GKS Tychy
34% REMIS
46% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 23 45 65.2%
2 Sławek Surkont 24 44 62.5%
3 HENRYK GAJEWSKI 24 43 58.3%
4 STEFAN SANDACH 24 42 58.3%
5 Artur Wielkopolski 22 41 63.6%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 21 12 4 5 36:21 40
2 GKS Tychy 21 13 1 7 28:22 40
3 Motor Lublin 21 12 2 7 29:25 38
4 Lechia Gdańsk 21 11 5 5 31:18 38
5 Wisła Kraków 21 9 7 5 40:24 34
6 Odra Opole 21 10 4 7 24:20 34
7 Górnik Łęczna 21 8 10 3 21:18 34
8 Wisła Płock 21 9 6 6 30:28 33
9 Miedź Legnica 21 8 8 5 30:22 32
10 GKS Katowice 21 8 6 7 31:24 30
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 21 7 7 7 34:28 28
12 Znicz Pruszków 21 8 2 11 16:24 26
13 Stal Rzeszów 21 6 5 10 28:36 23
14 Resovia 21 6 4 11 22:36 22
15 Chrobry Głogów 21 6 4 11 20:34 22
16 Polonia Warszawa 21 5 4 12 25:33 19
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 21 3 8 10 17:31 17
18 Zagłębie Sosnowiec 21 2 5 14 14:32 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 21 kolejki

 • Znicz Pruszków - LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:1)
 • ARKA GDYNIA - Stal Rzeszów 5:1 (2:1)
 • Miedź Legnica - Polonia Warszawa 2:1 (0:1)
 • Wisła Kraków - GKS Tychy 0:1 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 1:2 (0:1)
 • Wisła Płock - GKS Katowice 2:1 (1:1)
 • Motor Lublin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
 • Resovia - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
 • Chrobry Głogów - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
 • Mecz zaległy z 17. kolejki
 • Podbeskidzie - Motor 1:2 (1:2)
 • Mecz zaległy z 18. kolejki
 • Katowice - Miedź 2:0 (2:0)

Ostatnie wyniki Arki

91% ARKA Gdynia
5% REMIS
4% Stal Rzeszów
Polonia Warszawa
17 lutego 2024, godz. 17:30
13% Polonia Warszawa
21% REMIS
66% ARKA Gdynia

Najbliższy mecz Lechii

97% LECHIA Gdańsk
2% REMIS
1% Resovia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 22 44 63.6%
2 Miś Beżuś 22 42 63.6%
3 Mirosław P. 22 40 59.1%
4 Roman Perz 21 40 57.1%
5 Rafał Kowalczyk 22 39 59.1%

Ostatnie wyniki Lechii

25 lutego 2024, godz. 15:00
6% Znicz Pruszków
10% REMIS
84% LECHIA Gdańsk
81% LECHIA Gdańsk
11% REMIS
8% Wisła Płock

Najbliższy mecz Gedanii

21% GEDANIA 1922 Gdańsk
15% REMIS
64% Świt Skolwin

Tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Świt Skolwin 18 13 4 1 38:10 43
2 Elana Toruń 18 11 5 2 31:12 38
3 Zawisza Bydgoszcz 18 9 4 5 37:20 31
4 Unia Swarzędz 18 9 3 6 34:31 30
5 Vineta Wolin 17 9 3 5 28:28 30
6 Pogoń II Szczecin 18 9 2 7 42:31 29
7 Cartusia Kartuzy 18 8 4 6 41:24 28
8 Pogoń Nowe Skalmierzyce 18 8 4 6 33:27 28
9 Gedania 1922 Gdańsk 18 9 1 8 34:33 28
10 Polonia Środa Wielkopolska 18 8 4 6 29:28 28
11 Noteć Czarnków 17 8 2 7 41:33 26
12 Błękitni Stargard 18 7 3 8 32:33 24
13 Flota Świnoujście 18 7 2 9 24:32 23
14 Sokół Kleczew 18 6 4 8 28:34 22
15 Stolem Gniewino 17 4 3 10 18:37 15
16 Unia Solec Kujawski 17 3 1 13 24:47 10
17 KP Starogard Gdański 18 2 4 12 24:50 10
18 Wikęd Luzino 18 3 1 14 24:52 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.

Wyniki 19 kolejki

 • GEDANIA 1922 GDAŃSK - Świt Skolwin (piątek, godz. 13:30)
 • piątek
 • Wikęd Luzino - Vineta Wolin
 • sobota
 • Pogoń II Szczecin - Sokół Kleczew
 • Unia Solec Kujawski - Błękitni Stargard
 • Flota Świnoujście - Stolem Gniewino
 • Noteć Czarnków - Polonia Środa Wielkopolska
 • Unia Swarzędz - Pogoń Nowe Skalmierzyce
 • Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz
 • niedziela
 • Cartusia Kartuzy - KP Starogard Gdański

Ostatnie wyniki Gedanii

Polonia Środa Wielkopolska
25 listopada 2023, godz. 12:00
57% Polonia Środa Wielkopolska
21% REMIS
22% GEDANIA 1922 Gdańsk
18 listopada 2023, godz. 12:00
65% Vineta Wolin
17% REMIS
18% GEDANIA 1922 Gdańsk

Tabela

Piłka nożna - IV liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Jaguar Gdańsk 17 14 1 2 54:17 43
2 Gryf Słupsk 17 12 2 3 44:24 38
3 Bałtyk Gdynia 17 11 2 4 33:17 35
4 Grom Nowy Staw 17 10 3 4 39:25 33
5 Pomezania Malbork 17 8 6 3 40:21 30
6 Pogoń Lębork 17 8 5 4 41:28 29
7 Anioły Garczegorze 17 8 3 6 34:31 27
8 Gryf Wejherowo 17 9 0 8 36:27 27
9 Radunia II Stężyca 17 7 4 6 31:27 25
10 Powiśle Dzierzgoń 17 6 6 5 23:24 24
11 Chojniczanka II Chojnice 17 7 2 8 32:36 23
12 Supra Kwidzyn 17 5 5 7 22:34 20
13 Sparta Sycewice 17 3 7 7 26:38 16
14 Gedania II Gdańsk 17 5 0 12 23:47 15
15 MKS Władysławowo 17 3 4 10 20:37 13
16 Start Miastko 17 3 3 11 24:46 12
17 Arka II Gdynia 17 2 4 11 23:35 10
18 GKS Kolbudy 17 2 3 12 14:45 9

Wyniki 17 kolejki

 • Radunia II Stężyca - GEDANIA 1922 II GDAŃSK 2:0 (1:0)
 • ENERGA BAŁTYK GDYNIA - Sparta Sycewice 1:1 (0:0)
 • Start Miastko - JAGUAR GDAŃSK 1:4 (1:3)
 • GKS Kolbudy - ARKA II GDYNIA 4:0
 • Gryf Wejherowo - MKS Władysławowo 0:1
 • Energa Gryf Słupsk - Supra Kwidzyn 4:0
 • Pogoń Lębork - Powiśle Dzierzgoń 5:1
 • Anioły Garczegorze - Pomezania Malbork 1:1
 • Chojniczanka II Chojnice - Grom Nowy Staw 0:6

Relacje LIVE

Najczęściej czytane