Traveland Olsztyn - SMS Gdańsk 35:27

18 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Trzeci z koleimecz przegrali piłkarze ręczni SMS Gdańsk. Podopieczni Jana Prześlakiewicza ulegli w Olsztynie Travelandowi Jurandowi 27:35 (12:14). Ta porażka kosztowała licealistów spadek w tabeli aż na jedenaste miejsce.

SMS: Wróbel, Turowski - Adamczak 2, Zart 1, Masiak 3, Skierś, Zych, Ćwikliński, Mielczewski 3, Frąszczak 2, Jeżewski 10, Wysokiński 4, Popławski, Stankiewicz 2.

Pierwsza połowa nie wróżyła aż tak złego zakończenia. Gdańszczanie byli równorzędnym rywalem dla faworyzowanych gospodarzy. Pękli dopiero po 22 minutach. Od stanu 10:10 stracili trzy bramki z rzędu.

- To bardzo mocny fizycznie zespół. Brakuje nam warunków fizycznych. Po raz kolejnym w takim starciu chłopcy boją się podjąć walkę, głównie w obronie. Ponadto należy olsztynian pochwalić za dobrą grę drugiej linii - podkreśla Andrzej Lisiewicz, kierownik gdańskiej drużyny.

Goście próbowali podjąć rywalizację jeszcze na początku drugiej połowy. Trafienia Michała Stankiewicza i Michała Wysokińskiego doprowadziły do remisu 14:14. Niestety, ostatniego w tym dniu. Co prawda, Marek Rozporski i Maciej Wasilenko, absolwenci SMS, którzy grają teraz dla Travelanda, byli wyrozumiali dla swoich szkolnych kolegów, ale żadnych skrupułów nie miał Adam Tetyk.

Trafił aż dziewięć razy!

Olsztynianie wyspecjalizowali się w trzybramkowych seriach. Najpierw odskoczyli na 17:14, a później z 19:18 uciekli na 22:18. Ten wynik zniechęcił gdańszczan. Systematycznie tracili, a osiem trafień różnicy wraz z końcowym gwizdkiem, było najwyższą stratą w tym meczu.

Pozostałe wyniki:
Piotrkowianin-Kiper - Gwardia Koszalin 35:30, Miedź Legnica - Grunwald Poznań 26:18, MTS
Chrzanów - Anilana Łódź 38:25, MKS Końskie - AZS Politechnika Radom 34:33, Tęcza Koscian - BKS Bochnia 34:35. Pauzował: AZS AWF Warszawa.

1. Piotrkowianin 16:0 259-217ó
2. AZS AWF 15:1 285-220
3. Traveland 12:6 250-227
4. Grunwald 11:5 216-180
5. Miedź 11:7 259-239
6. Chrzanów 8:10 253-233
7. Bochnia 7:9 222-234
8. Końskie 6:10 241-245