• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie. Karol Urbanowicz prosto z MŚ do klubu

Damian Konwent
9 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk jest w komplecie. Żółto-czarnych w meczu z Aluron CMC Warta Zawiercie wspomoże Karol Urbanowicz, świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw świata do lat 21. Trefl Gdańsk jest w komplecie. Żółto-czarnych w meczu z Aluron CMC Warta Zawiercie wspomoże Karol Urbanowicz, świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw świata do lat 21.

Trefl Gdańsk rozegra pierwszy mecz w Ergo Arenie w sezonie 2021/22. W 2. kolejce PlusLigi podejmie Aluron CMC Warta Zawiercie. Siatkarze w końcu zagrają w komplecie. Do żółto-czarnych dołączył Karol Urbanowicz, który z brązowym medalem mistrzostw świata do lat 21 udał się prosto do klubu. - Po powrocie do Gdańska od razu pojechałem do Ergo Areny, by spotkać się z fizjoterapeutą Piotrem Ślugajskim. Dopiero później pojechałem do domu, gdzie rodzice zmontowali mi świetną niespodziankę - mówi nam 19-latek.Relacja LIVE


Typowanie wyników

TREFL Gdańsk
Aluron CMC Warta Zawiercie

Jak typowano

93% 199 typowań TREFL Gdańsk
7% 15 typowań Aluron CMC Warta Zawiercie

Twoje daneDamian Konwent: Brązowy medal mistrzostw świata do lat 21 traktuje pan jak sukces czy jednak niedosyt w obliczu półfinału, w którym wygrywaliście z Włochami już 2:0, ale ostatecznie przegraliście 2:3?

Karol Urbanowicz: Myślę, że sukces. Jest radość, bo przywieźć medal z takiej imprezy to jest coś. To duże osiągnięcie, zwłaszcza, że ten rocznik nigdy niczego nie wygrał, dlatego przede wszystkim chcieliśmy coś udowodnić sobie. Droga, którą przeszliśmy naprawdę była kręta. Mieliśmy swoje problemy, o których nie wszyscy wiedzą i niech tak pozostanie. Dlatego ten brąz smakuje jak złoto. Oczywiście, że szkoda półfinału, ale nie ma co gdybać.

GKS Katowice - Trefl Gdańsk 3:2. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi. Przeczytaj o sukcesie Karola UrbanowiczaTak naprawdę miało was nie być na tym turnieju, ale ostatecznie otrzymaliście dziką kartę w miejsce Chin. Z jakimi nadziejami pojechaliście do Bułgarii?

W wewnętrznych rozmowach otwarcie mówiliśmy o medalu. Jeśli jedziesz na taką imprezę, to jednak chcesz coś osiągnąć, a nie tylko wygrać kilka meczów. Rozkręcaliśmy się z każdym spotkaniem. Chcieliśmy, żeby było jeszcze lepszy od poprzedniego.Pan może mówić o szczególnym wyróżnieniu, bo otrzymał statuetkę najlepszego środkowego turnieju. Ma ona szczególny smak?

Szczerze mówiąc czułem się bardziej wyróżniony jako członek zespołu niż jako najlepszy środkowy. Taka nagroda to super sprawa, ale tak naprawdę pracuje na nią cała drużyna. Gdyby nie koledzy, ich zagrania i zagrywki, to przecież nie mógłbym cieszyć się z indywidualnej nagrody.

Sport Talent. Karol Urbanowicz trenował co się dało, wybrał siatkówkę.Jak podsumuje pan ostatnie tygodnie wyłączając aspekty sportowe? Łącznie spędził pan ponad miesiąc poza domem.

Stworzyliśmy bardzo genialną grupę. Ze zgrupowania na zgrupowanie poznawaliśmy się coraz bardziej. Mam nadzieję, że te relacje przetrwają na długo, bo wiele działo się także poza boiskiem. Jedną z śmieszniejszych sytuacji, którą mogę przytoczyć to ta, gdy zjeżdżając windą na ceremonię wręczenia medali, Maciej NowowsiakBartosz Gomułka zatrzasnęli się w niej na godzinę i nie mogli odebrać swoich krążków. Naprawdę rzadko spotykany zbieg okoliczności, ale taki, który na długo pozostanie w głowie i będziemy się z niego śmiali za kilka lat.

Przez mistrzostwa świata właściwie opuścił pan cały okres przygotowawczy w Treflu Gdańsk. Jak wyglądały pierwsze dni po powrocie?

Z Bułgarii musieliśmy wracać z przesiadką w Mediolanie, bo nie mieliśmy bezpośredniego połączenia, więc cała podróż się wydłużyła. W Polsce byliśmy w nocy z poniedziałku na wtorek, więc do rana zostałem w Nowym Dworze Mazowieckim, żeby się wyspać. Po powrocie do Gdańska od razu pojechałem do Ergo Areny, by spotkać się z klubowym fizjoterapeutą Piotrem Ślugajskim. Dopiero później pojechałem do domu, gdzie rodzice zmontowali mi świetną niespodziankę. Pierwszy prawdziwy trening odbyłem w środę. Mimo, że kadra to najwyższy poziom rozgrywkowy, to nie mogłem się doczekać aż wrócę do klubu i zobaczę się ze sztabem i chłopakami. Wszyscy cieszyli się z mojego szczęścia. Mamy tu świetną atmosferę, więc nie muszę się jakoś dodatkowo motywować. Czuję się tutaj super i czekamy na niedzielne spotkanie.

O co walczy Trefl Gdańsk w sezonie 2021/22? Przeczytaj wywiad z prezesem Dariuszem GadomskimZawodnik

Karol Urbanowicz

Karol Urbanowicz

ur.
2001
wzrost
200 cm
ocena z sezonu
3.94 (547 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Zakłada pan, że uskrzydlony medalem mistrzostw świata od razu wskoczy do pierwszej "szóstki"?

Każdy chce w niej grać, ale zadecyduje o tym trener. Na pewno dam z siebie wszystko. Rywalizacja na tej pozycji jest spora. Mam od kogo się uczyć, bo są: Pablo Crer, Bartłomiej Mordyl, a także Jordan Zaleszczyk.

A mimo to pańscy koledzy zaliczyli falstart. Zwykły wypadek przy pracy czy są powody do niepokoju?

Owszem, ale GKS Katowice nie jest wygodnym rywalem we własnej hali. Mamy jeden punkt, więc nie ma co rozpaczać. Wnioski zostały wyciągnięte i jak znam tę drużynę, będzie tylko lepiej. Mam nadzieję, że przed własną publicznością pokażemy w pełni na co nas stać.

Mariusz Wlazły wręczył koszulkę studentce. Zobacz wideoJednak do Ergo Areny przyjedzie teoretycznie silniejszy rywal - Aluron CMC Warta Zawiercie, w składzie którego są m.in. Dawid Konarski, Facundo Conte czy Uros Kovacević.

Jestem przekonany, że wszystko jest w porządku. Trener zawsze nam wpaja, że jednego dnia możemy czuć się gorzej, ale następnego dnia możemy pokazać swoją wartość i tak naprawdę cały czas jesteśmy tymi samymi zawodnikami, a wyniki to skutek uboczny.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Renata Koczyńska 34 64 67.6%
2 Radosław Dymkowski 35 63 71.4%
3 Ada Bert 35 63 68.6%
4 Katarzyna Ziembicka 35 63 68.6%
5 Wojteks 23 35 63 65.7%

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel
2 Aluron CMC Warta Zawiercie
3 Projekt Warszawa
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 Bogdanka LUK Lublin
6 Trefl Gdańsk
7 PSG Stal Nysa
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 PGE GiEK Skra Bełchatów
10 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11 Ślepsk Malow Suwałki
12 Barkom Każany Lwów
13 GKS Katowice
14 KGHM Cuprum Lubin
15 Exact Systems Hemarpol Częstochowa
16 Enea Czarni Radom
 • Finał (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
 • Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3, 3:1 oraz 0:3
 • Mecz o 3. miejsce (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym)):
 • Asseco Resovia - Projekt Warszawa 0:3 oraz 0:3
 • O miejsca 5-8, przegrani w ćwierćfinałach play-off, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 5. miejsce
 • Bogdanka LUK Lublin - TREFL GDAŃSK 3:1 oraz 3:0
 • o 7. miejsce
 • Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa 1:3 złoty set 13:15 oraz 3:1
 • o miejsca 9-13, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 9. miejsce
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 oraz 3:2
 • o 11. miejsce
 • Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:1 oraz 3:0
 • o 13. miejsce
 • GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin 1:3 złoty set 17:15 oraz 3:0
 • Klasyfikacja końcowa na miejscach 15-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
 • Degradacja z PlusLigi: Enea Czarni Radom

Playoff

Ćwierćfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 0 1
Asseco Resovia 3 3
TREFL GDAŃSK 2 1
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
PSG Stal Nysa 0 2
Projekt Warszawa 3 0*
Bogdanka LUK Lublin 1 3

Półfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Asseco Resovia 2 2
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
Projekt Warszawa 0 1

Finał

Jastrzębski Węgiel 3 1 3
Aluron CMC Warta Zawiercie 0 3

Ostatnie wyniki Trefla

Bogdanka LUK Lublin
64% TREFL Gdańsk
36% Bogdanka LUK Lublin
Bogdanka LUK Lublin
18 kwietnia 2024, godz. 20:30
72% Bogdanka LUK Lublin
28% TREFL Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane