Trefl Gdańsk - Barkom Każany Lwów 3:0. Szybko, łatwo i przyjemnie

mip.
24 stycznia 2024, godz. 19:50
Opinie (6)

Trefl Gdańsk

Tylko 73 minuty potrzebowali siatkarze Trefla Gdańsk by wygrać 3:0 z Barkomem Każany Lwów. Tylko 73 minuty potrzebowali siatkarze Trefla Gdańsk by wygrać 3:0 z Barkomem Każany Lwów.

Trefl Gdańsk pokonał Barkom Każany Lwów 3:0 (25:17, 25:17, 25:18) w meczu 18. kolejki PlusLigi. Gdańszczanie nie mieli w tym pojedynku większych problemów, bowiem w każdym secie stosunkowo szybko wypracowywali sobie sporą przewagę i zapisali 3 punkty zapisali na swoim koncie po zaledwie 73 minutach gry. MVP wybrany został Aliaksei Nasevich, który zdobył 15 punktów.

TREFL: Droszyński 2, Orczyk 7, Urbanowicz 6, Nasevich 15, Sawicki 14, Niemiec 10, Koykka (libero) oraz Sasak 2, Martinez 1, Kampa

Barkom: Petrovs 2, Palonsky 9, Szczurow 2, Tupczii 6, Kowaliow 8, Gueye 2, Pampuszko (libero) oraz Szewczenko 1, Mazenko, Kuczer

Trener Igor Juricić na mecz z Barkomem Każany Lwów desygnował takie samo ustawienie początkowe, jak w sobotnim meczu z Czarnymi Radom, z tym, że na libero zagrał już Voitto Koykka, dla wrócił po kontuzji, dla którego było to pierwsze spotkanie w tym roku. Swoją szansę w ataku ponownie dostał Aliaksei Nasevich, który od samego startu dobrze punktował.

Wyrównana gra w pierwszej partii trwała tylko do stanu 7:6. Później inicjatywę przejęli gospodarze, notując serię 11:4, głównie za sprawą wspomnianego już Nasevicha. Ostatecznie Trefl seta wygrał do 17, a udanym atakiem zakończył go Aliaksei.

Ligowiec Roku 2023. Mikołaj Sawicki: Zmieniłem się jako siatkarz i człowiek Ligowiec Roku 2023. Mikołaj Sawicki: Zmieniłem się jako siatkarz i człowiek

Gospodarze grali lepiej w ataku, lepiej przyjmowali, a także serwowali. To pozwoliło im, by znów na początku drugiej partii wypracować sobie kilkupunktową przewagę. Przy stanie 10:6 o czas poprosił Ugis Krastins.

Trefl Gdańsk - Czarni Radom 3:0. Rehabilitacja siatkarzy. Tym razem bez wpadki Trefl Gdańsk - Czarni Radom 3:0. Rehabilitacja siatkarzy. Tym razem bez wpadki

Zmiany nie pomogły przyjezdnym, bo Trefl pewnie poszedł po swoje i zwyciężył, także do 17. Trener Juricić także nie stronił od zmian, bo na boisku pojawili się Kewin SasakLukas Kampa.

Żółto-czarni byli już tylko o krok od pewnego i gładkiego zwycięstwa. Barkom nie zamierzał się jednak poddawać. Początek partii znów był wyrównany, ale od stanu 9:8 gdańszczanie znów nabrali wiatru w żagle i odskoczyli na 20:13. To zasługa dobrych ataków i zagrywek duetu Mikołaj Sawicki - Piotr Orczyk. Ostatecznie tę partię Trefl wygrał do 18, a całe spotkanie zamknęło się w 73 minutach.

Teraz gdańszczanie będą mieć więcej czasu na odpoczynek, bo kolejny mecz rozegrają dopiero we wtorek, 30 stycznia, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z KGHM Cuprum Lubin.

Wyniki 18 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Barkom Każany Lwów 3:0 (25:17, 25:17, 25:18)
  • Jastrzębski Węgiel - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:20, 27:25, 25:19)
  • Bogdanka LUK Lublin - KGHM Cuprum Lubin 3:2 (25:13, 16:25, 25:23, 17:25, 15:4)
  • PGE GiEK Skra Bełchatów - PSG Stal Nysa 3:1 (25:20, 22:25, 25:17, 25:23)
  • Projekt Warszawa - Enea Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:12, 25:22)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (19:25, 25:20, 27:29, 25:23, 15:13)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia 3:1 (21:25, 25:18, 29:27, 25:23)
  • Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice 3:2 (22:25, 25:22, 25:20, 17:25, 15:12)