Trefl Gdańsk - Czarni Radom 3:0. Rehabilitacja siatkarzy. Tym razem bez wpadki

20 stycznia 2024, godz. 22:10
Opinie (6)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk rozprawił się z Eneą Czarnymi Radom w niespełna 1,5 godziny. Trefl Gdańsk rozprawił się z Eneą Czarnymi Radom w niespełna 1,5 godziny.

Trefl Gdańsk pokonał u siebie zespół Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:16, 25:22) w 17. kolejce PlusLigi. Podopieczni Igora Juricicia wyciągnęli wnioski z ubiegłotygodniowej wpadki i tym razem nie dali się już zaskoczyć ostatniej drużynie w tabeli. Kolejne spotkanie siatkarze zagrają już w środę, 24 stycznia, gdy w Ergo Arenie podejmą Barkom Każany Lwów. Początek o godz. 18:20.

12. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2023. Wśród nominowanych m.in. Mikołaj Sawicki 12. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2023. Wśród nominowanych m.in. Mikołaj Sawicki

TREFL: Droszyński 4, Orczyk 11, Urbanowicz 6, Nasevich 12, Sawicki 10, Niemiec 4, Martinez (libero) oraz Sasak 7, Kampa

Czarni: Todorovic 0, Hofer 5, Ostrowski 6, Meljanac 9, Formela 12, Rajsner 5, Nowowsiak (libero) oraz Smoliński, Gniecki, Buszek, Piotrowski

Trefl Gdańsk zrehabilitował się za ubiegłotygodniową porażkę z GKS Katowice (2:3) i w starciu z kolejnym outsiderem nie popełnił już wpadki. Podopieczni Igora Juricicia pokonali Eneę Czarni Radom 3:0.

Trefl Gdańsk. Transfery w tle. Budowa zespołu trwa Trefl Gdańsk. Transfery w tle. Budowa zespołu trwa

Szkoleniowiec dokonał jednak zmian w wyjściowej "szóstce", bo wypadł z niej Kewin Sasak. Miejsce w ataku zajął Aliaksei Nasevich, który od początku spotkania wykazywał sporą aktywność i skuteczność. Wrażenie mogły robić też jego zagrywki z prędkością 120 km/h. To m.in. po jego atakach żółto-czarni szybko zbudowali przewagę. Ten wypracowany dystans pozwolił im utrzymywać kontrolę i wygrać pierwszego seta.

Jeszcze lepiej wyglądała druga partia. Co prawda zaczęła się od wyrównanej wymiany ciosów, ale w połowie seta gospodarze złapali ogromny wiatr w żagle i zaczęli zdobywać punkty seriami. To sprawiło, że Czarnych stać było na zdobycie jedynie 16 "oczek".

Wydawało się, że to może ponieść żółto-czarnych, ale to w trzecim secie mieli największe kłopoty. Goście zaczęli od prowadzenia i to gdańszczanie musieli gonić wynik. I tak wyrównana gra toczyła się niemal do końca meczu, ale w decydującym momencie to miejscowi zachowali więcej zimnej krwi. Najpierw wypracowali przewagę 23:20, a następnie zwyciężyli do 22.

Czasu na odpoczynek siatkarze nie będą mieli za wiele, bo kolejne spotkanie zagrają już w środę, 24 stycznia, gdy w Ergo Arenie podejmą Barkom Każany Lwów. Początek o godz. 18:20.

Wyniki 17 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)
  • KGHM Cuprum Lubin - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 18:25)
  • Barkom Każany Lwów - Bogdanka LUK Lublin 3:1 (29:27, 37:35, 22:25, 29:27)
  • GKS Katowice - Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 14:25, 21:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 22:25)
  • PSG Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)
  • Asseco Resovia - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:14, 21:25, 25:15, 25:22)
  • Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)