• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trefl Gdańsk szuka nowego atakującego. Wielki transfer nie dojdzie do skutku

Damian Konwent
24 lutego 2024, godz. 16:00 
Opinie (20)

Trefl Gdańsk

Lukas Kampa (z lewej) i Georg Grozer (z prawej), czyli koledzy z reprezentacji Niemiec jednak nie zagrają razem w Treflu Gdańsk. Lukas Kampa (z lewej) i Georg Grozer (z prawej), czyli koledzy z reprezentacji Niemiec jednak nie zagrają razem w Treflu Gdańsk.

Trefl Gdańsk nie dokona hitowego transferu i nie pozyska Georga Grozera. Na ostatniej prostej zadecydowały jego sprawy rodzinne, więc włodarze gdańskiego klubu musieli przystąpić do poszukiwań nowego atakującego. Sęk w tym, że na rynku pozostało już niewiele nazwisk, a to oznacza, że większą rolę będzie mógł dostać Aliaksei Nasevich. Wciąż poszukiwany jest też przyjmujący, a w kręgu zainteresowń jest Rafał Sobański. Jednak póki co, żółto-czarni przystępują do 23. kolejki PlusLigi, w której zmierzą się z drużyną Ślepsk Malow Suwałki. Początek meczu w Ergo Arenie w niedzielę, o godz. 17:30.Typowanie wyników

Gdańsk Sopot, pl. Dwóch Miast 1
2 pkt.
TREFL Gdańsk
Ślepsk Malow Suwałki

Jak typowano

96% 235 typowań TREFL Gdańsk
4% 9 typowań Ślepsk Malow Suwałki

Twoje dane

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki na przełamanieTrefl Gdańsk podejmie Ślepsk Malow Suwałki w 23. kolejce PlusLigi. Siatkarze zmierzą się w Ergo Arenie w niedzielę, o godz. 17:30.

Dla żółto-czarnych to ważny mecz na przełamanie. Przegrali bowiem trzy ostatnie spotkania (liga i puchar), notując pierwszą taką niechlubną serię od początku sezonu. Zwycięstwo może okazać się tym bardzie kluczowe, gdyż w następnych starciach gdańszczanie będą mieli jeszcze bardziej wymagających rywali: Aluron CMC Warta Zawiercie, Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Trefl Gdańsk będzie miał nowego trenera. Igor Juricić odejdzie po sezonie Trefl Gdańsk będzie miał nowego trenera. Igor Juricić odejdzie po sezonie

Głodni zwycięstwa będą też siatkarze z Suwałk, którzy na wygraną czekają jeszcze dłużej, bo przegrali 4 ostatnie pojedynki. Ponadto przyjadą z chęcią rewanżu, bo poprzednim razem przegrali z Treflem aż 0:3.

Nie dojdzie do hitowego transferuSezon 2023/24 trwa w najlepsze, ale żadną tajemnicą nie jest, w trakcie jego trwania kluby budują składy już na kolejne rozgrywki. Jak co roku, polowanie na zawodników rozpoczęły mierzące wysoko kluby PlusLigi, więc i Trefl, choć obraca się w niższych realiach budżetowych, również musi działać.

Więcej o: Trefl Gdańsk i Georg Grozer, czyli jakość i strzał marketingowy w jednym Więcej o: Trefl Gdańsk i Georg Grozer, czyli jakość i strzał marketingowy w jednym

Nie tak dawno z gdańskim klubem łączony był Georg Grozer. Portal Interia jako pierwszy poinformował o takiej możliwości, a następnie zasygnalizował, że na drodze zaczęły pojawiajć się komplikacje.

Do hitowego transferu nie dojdzie. Rzeczywiście od finalizacji było o włos, wiele kwestii było dogadanych, niemiecki atakujący wyraził wstępną chęć powrotu do Polski i gry w jednej drużynie ze swoim reprezentacyjnym kolegą Lukasem Kampą, ale transfer ostatecznie nie dojdzie do skutku. Na ostatniej prostej zadecydowały względne rodzinne 39-latka, na które klub nie miał wpływu i wiele wskazuje, że pozostanie on w Turcji, w której występuje obecnie.

Trwają poszukiwania atakującego. Pole manewru coraz mniejszeBrak podpisu na kontrakcie postawił Trefl w nieciekawym położeniu. Od razu musiał ruszyć z poszukiwaniami nowego atakującego, gdyż przypomnijmy, że Kewin Sasak odejdzie do Bogdanki LUK Lublin, ale pole manewru na tym etapie rozgrywek jest już mocno ograniczony. I choć przeglądany jest zarówno rynek zagraniczny jak i polski, to pozostało na nim niewielu graczy, którzy wciąż są bez klubu w kontekście rozgrywek 2024/25.Jeśli wzięlibyśmy pod uwagę tylko zawodników z PlusLigi, to do wyboru pozostają m.in.: Maciej Muzaj ze Stali Nysa, Bartłomiej Kluth z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Daniel Gąsior z Aluronu CMC Warta Zawiercie, Jakub JaroszDamian Domagała z GKS Katowice, Bartosz Gomułka z Czarnych Radom czy Mateusz Borkowski z zespołu Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Szału nie ma.

We wspomnianym zestawieniu są nazwiska, które kibice w Gdańsku dobrze pamiętają. Muzaj był graczem Trefla w sezonie 2018/19. Prezentował wówczas kapitalną formę, która zaowocowała transferem do rosyjskiego Gazpromu-Jugra Surgut. Dziś jednak mu daleko do niej. Drugim takim siatkarzem jest Jarosz, który w Ergo Arenie grał w sezonie 2013/14. Ze wszystkich wymienionych wyżej graczy to on aktualnie wygląda najlepiej. Od inauguracji zdobył 247 punktów, ale trzeba mieć też na uwadze jego wiek - 37 lat. Pozostali nie odgrywają aż tak znaczących ról w swoich zespołach.

Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk 3:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk 3:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

To wszystko akurat dobra wiadomość dla Aliakseia Nasevicha, który zostanie w Gdańsku i w obliczu zaistniałej sytuacji będzie miał większe pole do rozwoju. Będzie mógł zapracować na większą rolę, a już w ostatnich tygodniach pokazuje, że drzemie w nim spory potencjał. Przypomnijmy, że 21-latek w obecnym sezonie rozegrał 18 spotkań, a przed tygodniem zdobył 30 punktów w starciu z PGE Skrą Bełchatów.

Wolnych wakatów jeszcze więcejKlub poszukuje także gracza na przyjęcie. Klub ogłosił już przedłużenie kontraktu z Piotrem Orczykiem i wiele wskazuje, że podobną drogą pójdzie Jan Martinez Franchi, a może nawet i Jakub Czerwiński. Wciąż brakuje jednak jeszcze jednego, dlatego już jakiś czas temu rozpoczęto rozmowy m.in. z Rafałem Sobańskim z Exactu Systems Norwid Częstochowa, bo do Lublina przeniesie się Mikołaj Sawicki.

Jeszcze więcej zmian szykuje się na środku bloku. Miejsca Karola Urbanowicza, Patryka NiemcaJordana Zaleszczyka zająć mają: Moustapha M'Baye, Bartłomiej MordylPaweł Pietraszko, którzy mają dołączyć do Janusza Gałązki. Natomiast roszad raczej nie będzie na rozegraniu i libero.

Prawdopodobny skład Trefla Gdańsk w sezonie 2024/25:

 • atakujący: Aliaksei Nasevich, ?
 • przyjmujący: Jan Martinez Franchi, Piotr Orczyk, Rafał Sobański, ?
 • środkowi: Moustapha M'Baye, Bartłomiej Mordyl, Paweł Pietraszko, Janusz Gałązka
 • rozrywający: Lukas Kampa, Kamil Droszyński
 • libero: Voitto Koykka, Dawid Pruszkowski
 • trener: Mariusz Sordyl


Odejdą:
Igor Juricić (trener), Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki (obaj Bogdanka LUK Lublin), Karol Urbanowicz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Patryk Niemiec (Asseco Resovia), Jordan Zaleszczyk (Jastrzębski Węgiel)


Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (20)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Bogdanka LUK Lublin
85% TREFL Gdańsk
15% Bogdanka LUK Lublin

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel
2 Aluron CMC Warta Zawiercie
3 Projekt Warszawa
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 Trefl Gdańsk
6 Bogdanka LUK Lublin
7 PSG Stal Nysa
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 PGE GiEK Skra Bełchatów
10 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11 Barkom Każany Lwów
12 Ślepsk Malow Suwałki
13 KGHM Cuprum Lubin
14 GKS Katowice
15 Exact Systems Hemarpol Częstochowa
16 Enea Czarni Radom
 • Półfinały play-off (dwumecze, możliwy złoty set)
 • Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia (20 kwietnia, w pierwszym meczu 3:2)
 • Aluron CMC Warta Zawiercie - Projektem Warszawa (20 kwietnia, w pierwszym meczu 3:0)
 • Dwumecz o 5. miejsce (możliwy złoty set)
 • Bogdanka LUK Lublin - TREFL GDAŃSK (22 kwietnia, godz. 20:30, w pierwszym meczu 3:0)
 • Dwumecz o 7. miejsce (możliwy złoty set)
 • Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa (21 kwietnia, w pierwszym meczu 3:1)
 • Dwumecz o 9. miejsce (możliwy złoty set)
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów (1:3, 3:2)
 • Dwumecz o 11. miejsce (możliwy złoty set)
 • Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów (21 kwietnia, w pierwszym meczu 3:0)
 • Dwumecz o 13. miejsce (możliwy złoty set)
 • GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin (22 kwietnia, w pierwszym meczu 3:0)
 • Klasyfikacja końcowa na miejscach 15-16 ustalona na podstawie wyników z sezonu zasadniczego
 • Degradacja z PlusLigi: Enea Czarni Radom

Playoff

Ćwierćfinały

Jastrzębski Węgiel 2
Indykpol AZS Olsztyn 0
Asseco Resovia 2
TREFL GDAŃSK 0
Aluron CMC Warta Zawiercie 2
PSG Stal Nysa 0
Projekt Warszawa 1
Bogdanka LUK Lublin 1

Półfinały

Jastrzębski Węgiel 1
Asseco Resovia 0
Aluron CMC Warta Zawiercie 1
Projekt Warszawa 0

Finał

Ostatnie wyniki

Bogdanka LUK Lublin
18 kwietnia 2024, godz. 20:30
72% Bogdanka LUK Lublin
28% TREFL Gdańsk
Asseco Resovia Rzeszów
14 kwietnia 2024, godz. 17:30
HIT
93% Asseco Resovia Rzeszów
7% TREFL Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mateo Wycz 34 61 67.6%
2 Renata Koczyńska 33 61 66.7%
3 Radosław Dymkowski 34 60 70.6%
4 Ada Bert 34 60 67.6%
5 Katarzyna Ziembicka 34 60 67.6%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane