Szczypiorniści Wybrzeża lepsi od Spójni

17 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Patryk Abram zdobył w Gdyni siedem bramek dla Wybrzeża. Patryk Abram zdobył w Gdyni siedem bramek dla Wybrzeża.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Kar-Do Spójnię Gdynia 30:25 (19:15) i zbliżyli się w tabeli I ligi na dwa punkty do pauzującego lidera KPR Legionowo. Z kolei licealiści z gdańskiego SMS zremisowali we własnej hali z Wolsztyniakiem Wolsztyn 36:36 (21:17), tracąc wygraną w ostatniej minucie spotkania.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Wybrzeże Gdańsk 25:30 (15:19)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski - Nowaliński 5, M.Gębala 5, Wesołek 4, Wróbel 3, S.Gębala 2, Dorsz 2, Pacholarz 2, Radecki 2 orz Bronk, Karpiński.

WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Abram 7, Piętak 5, Rogulski 5, Waszkiewicz 5, Nilsson 3, Sulej 2, Mogielnicki 2, Jasowicz 1, oraz Nidzgorski, Kondratiuk, Naus.

Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach zespołowi Wybrzeża przyszło pojechać na najbliższy możliwy wyjazd, bo do gdyńskiej hali GOSiR. Derbowy pojedynek wicelidera rozgrywek z niżej notowaną Kar-Do Spójnią rozpoczął się od zdecydowanych ataków z obu stron, ale już po pięciu minutach przewagę trzech bramek zbudowali goście.

Podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamina Wleklaka już po 13 minutach prowadzili 16:11, gdy do siatki piłkę posłał Łukasz Rogulski. Pięć minut później przewaga ta ponownie stopniała do trzech trafień, a gdańszczanie choć często karani za przewinienia, jakby nieco spuścili z tonu.

Do przerwy Wybrzeże miało jednak o cztery bramki więcej, a posiadający i tak zaledwie 10-osobowy skład gospodarze musieli sobie radzić bez Damiana Karpińskiego, który nabawił się urazu kolana. Druga połowa to mocny spadek tempa gry. Gdańszczanie od 35 do 43 minuty zdołali trafić tylko raz, ale Spójnia niespecjalnie, następnie przez pięć minut piłka nie wpadła do żadnej za bramek.

Ostatecznie gdańszczanie okazali się lepsi o pięć bramek, ku uciesze dopingującej ich grupki kibiców czerwono-biało-niebieskich. Spotkanie przyciągnęło do gdyńskiej hali łącznie blisko 200 widzów.

Dla Wybrzeża to druga wygrana ze Spójnią w tym sezonie. Przypomnijmy, że w Gdańsku wygrało pod koniec października 28:21 (14:11).

PRZYPOMNIJ SOBIE POPRZEDNIE DERBY POMIĘDZY WYBRZEŻEM A SPÓJNIĄ

SMS Gdańsk - Wolsztyniak 36:36 (21:17)
SMS: Morawski, Plaszczak - Prymlewicz 12, Genda 7, Bąk 6, T.Gębala 4, Krupa 3, Misiejuk 1, Bartłomiejczyk 1, Grzegorek 1, Potoczny 1, oraz Chełmiński.

WOLSZTYNIAK: Płócieniczak, Utrata - Pietruszka 8, Kaczmarek 7, Raczkowiak 6, Wajs 6, P.Szutta 4, Rogoziński 2, Laskowski 1, N.Szutta 1, Kubiak 1 oraz Gessner.

Niewiele brakowało, a po wygraną sięgnęliby także gdańscy licealiści. SMS na początku drugiej połowy meczu rozgrywanego w hali przy ul. Kołobrzeskiej prowadził z Wolsztyniakiem różnicą nawet pięciu bramek (22:17) i kilkukrotnie wstrzymywał pogoń gości.

Niestety, przyjezdni dzięki świetnemu finiszowi znaleźli receptę na podopiecznych Dariusza Tomaszewskiego i na krótko przed końcem spotkania doprowadzili do remisu 34:34. Gospodarze jeszcze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale w obu przypadkach Wolsztyniak uzyskiwał wyrównanie.

Wyniki 20 kolejki

• KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - SMS GDAŃSK 26:24 (12:12)
  • AZS UKW Bydgoszcz - WYBRZEŻE GDAŃSK 18:42 (8:21)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Grunwald Poznań 35:32 (22:19)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - KS Meble Wójcik Elbląg 29:29 (14:12)
  • MKS Real-Astromal Leszno - Wolsztyniak Wolsztyn 29:26 (13:11)
  • MKS Poznań - AZS UW Warszawa 29:29 (16:13)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Nielba Wągrowiec 27:31 (12:16)

Opinie (6)

• Brawo GKS!

Wygrywać teraz wszystko do końca i czekać na potknięcie lidera, w ten sposób prosto do Ekstraklasy bez baraży!

• 19 2

• Potrzeba 3 punktów, aby wyprzedzić KPR Legionowo

Ciężko będzie awansować z pierwszego miejsca.

• 14 1

• To co decyduje bilans bramkowy bezpośrednich spotkań? Bo na dzień dzisiejszy bilans z całego sezonu mamy zdecydowanie najlepszy! Tak czy inaczej do końca jest jeszcze 6 kolejek i wszystko może się wydarzyć!

• 10 2

• tylko GKS WYBRZEŻE - klub całego Pomorza

i żadnych lechistów na żużlowym stadionie!

• 8 18

• Regulamin

Do klasyfikacji końcowej zespołów w I lidze kobiet i każdej grupie I ligi mężczyzn zalicza się
    wyniki wszystkich zawodów, a o kolejności zespołów decydują kolejno następujące kryteria:
    1) większa liczba zdobytych punktów;
    2) jeżeli dwa lub więcej zespołów uzyska tę samą liczbę punktów:
    a) większa liczba punktów zdobytych w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami;
    b) większa, dodatnia różnica bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi zespołami;
    c) większa liczba zdobytych bramek w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami;
    d) większa dodatnia (mniejsza ujemna) różnica bramek ze wszystkich zawodów;
    e) większa liczba zdobytych bramek we wszystkich zawodach.

• 4 0

• Dlatego szkoda było tej straconej 17 bramki w ostatniej minucie w Gdańsku

Przy 19:16 wjechaliby do Ekstraligi przy równej ilości pkt. meczowych, a tak mamy -1 bramkę. Więc trzeba mieć 1 pkt. meczowy więcej od KPR-u.