mad, jag.
7 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 14:38 (7 września 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Paweł Czychowski czekał na bramkę od 1. kolejki. W niedzielę zaliczył trzy trafienia oraz asystę. Paweł Czychowski czekał na bramkę od 1. kolejki. W niedzielę zaliczył trzy trafienia oraz asystę.

To była doskonała niedziela dla trójmiejskich III-ligowców, którzy bezwzględnie wykorzystali atutu własnego boiska. Lechia II Gdańsk na obiekcie przy ul. Traugutta rozbiła Cartusię 5:0 (1:0). Hat-trickiem popisał się Paweł Czychowski. Gospodarze od 17. minuty grali w przewadze, gdyż czerwoną kartkę dostał ich... były bramkarz, Michał Jajkowski. Natomiast godzinę później Bałtyk Gdynia na Narodowym Stadionie Rugby pokonał Bałtyk Koszalin 4:1 (2:0). Tutaj mecz ustawiły dwa rzuty karne, które przed przerwą wykorzystał Krzysztof Rusinek. Po przerwie miał jeszcze jedną jedenastkę, ale tym razem bramkarz gości był lepszy od napastnika biało-niebieskich.

Lechia II Gdańsk - Cartusia 5:0 (1:0)
Kaszuba 19 (karny), Czychowski 60, 78, 82, Nishi 73

LECHIA II: Podleśny - Wiśniewski, Powszuk, Kamiński, Bobowski (76 Jaroszek) - Gołuński (56 Zieliński), Kaszuba, Wolski, Nishi - Czychowski, Gierszewski (48 Kopka)

Do niedzieli Lechia nie potrafiła odnieść zwycięstwa w sezonie 2014/2015 w III lidze. Fatalną serię biało-zieloni przerwali w meczu z Cartusią. Bardzo dobre spotkanie zagrali Paweł Czychowski oraz Tsubasa Nishi. Lechii pomógł również... jej były bramkarz, Michał Jajkowski. W 17. minucie golkiper Cartusi faulował w polu karnym, za co otrzymał czerwoną kartkę. Lechia otrzymała za to rzut karny, który na bramkę zamienił Andrzej Kaszuba.

Jeszcze w pierwszej połowie gdańszczanie nie potrafili w odpowiedni sposób wykorzystać gry w przewadze jednego piłkarza. Uczynili to perfekcyjnie po zmianie stron.

W 60 min. Nishi posłał prostopadłe podanie do Czychowskiego, a ten znalazł się sam na sam z golkiperem rywala. Nie zmarnował okazji na podwyższenie wyniku. Napastnik biało-zielonych wykorzystał również sytuacje z 78 i 82 minuty. W pierwszej z nich popisał się dokładnym strzałem ze środka pola karnego, w drugiej trafił do siatki po podaniu Łukasza Kopki.

Na listę strzelców wpisał się również kreator gry biało-zielonych, Nishi. Japończyk zdobył najładniejszego gola spotkania. Nishi otrzymał podanie od Czychowskiego tuż przed pole karne, przymierzył i skierował piłkę tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką.

Krzysztof Rusinek pewnie wykonał w niedzielę dwa rzuty karne. Krzysztof Rusinek pewnie wykonał w niedzielę dwa rzuty karne.
Bałtyk Gdynia - Bałtyk Koszalin 4:1 (2:0)
Rusinek 17 (karny), 22 (karny), Proena 51, Bujnowski 78 - Ziętarski 62

BAŁTYK: Szlaga - Piekarski, Proena, Wypij, Cielecki - Krzemiński (83 Milczarek), Skierkowski (80 Panasiuk), Ziemak, Węgliński (67 Bujnowski) - Rusinek, Kazubowski (73 Krysiński)

Bałtyk bardzo dobrze otworzył mecz dzięki duetowi Krzysztof Rusinek - Mariusz Węgliński. Prowadzenie mogło paść już w 16. minucie, gdy pierwszy podał do drugiego, ale uderzeniu z 8. metrów zdołał obronić bramkarz rywali.

W ciągu pięciu kolejnych minut obrońcy z Koszalina nie widzieli innej możliwości na zatrzymanie miejscowego skrzydłowego jak tylko faulami. A że to miało miejsce w "16", kończyło się karnymi. W obu przypadkach do piłki ustawionej na wapnie podchodził Rusinek i oba strzały zamienił na gole.

"Ciśnienia" nie wytrzymał Łukasz Korszański. W 34. minucie szkoleniowiec gości został odesłany na trybuny za krytykowanie orzeczeń sędziowskich. Nim znalazł sobie dobre miejsce, by z oddali kierować zespołem, biało-niebiescy mogli poprawić na 3:0, ale doskonałej okazji nie wykorzystał Arkadiusz Proena. W tej sytuacji asystę mógł zaliczyć Węgliński.

W końcówce pierwszej połowy podopieczni Marcina Martyniuka mieli dwie kolejne 100-procentowe okazje. Maciej Dulewicz obronił strzał Rusinka, a w pojedynku sam na sam z Węglińskim nie musiał interweniować, gdyż strzał skrzydłowego był niecelny.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Bałtyk otrzymał... trzeciego karnego. Rusinek został sfaulowany w polu karnym przez Dulewicza. Napastnik gospodarzy najwyraźniej zapomniał o powiedzeniu, że poszkodowany nie powinien strzelać, gdyż tym razem bramkarz z Koszalina obronił uderzenie popularnego "Rusina" z 11. metra.

W 51. minucie było jednak 3:0. Znów w roli może nie głównej, ale bardzo ważnej wystąpił Węgliński, gdyż partie najważniejszą odegrał Arkadiusz Proena, strzelając do siatki po dograniu Mariusza.

Ostatnią jak się okazało bramkę dla gospodarzy strzelił w 77. minucie Rafał Bujnowski, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z 20. metra. Dla 22-latka to pierwszy gol w barwach Bałtyku. Mógł poprawić jeszcze Rusinek, ale skończyło się na 4:1.

Goście wykorzystali bowiem jedną z zaledwie dwóch groźnych akcji, które stworzyli tego dnia. W Gdyni bramką przypomniał się Robert Ziętarski, który grał w juniorskich zespołach Arki i kilkakrotnie próbował przebić się w seniorach żółto-niebieskich, ale bezskutecznie.

Wyniki 5 kolejki

• Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK 3:1 (0:1)
  • Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:3 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3 (0:2)
  • Górnik Łęczna - Zawisza Bydgoszcz 5:2 (3:1)
  • Piast Gliwice - Ruch Chorzów 0:1 (0:1)
  • Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
  • Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
mad, jag.

Opinie (57) ponad 10 zablokowanych

• VIVA SKS!

BAŁTYK ,GDYŃSKI BAŁTYK SIALALALALALALA

• 5 0

• CAŁE szczęście że nie ma już amici :)

znów jestt BAŁTYK GDYNIA !!! I znów są wygrane !

• 5 0

• trener + dyrektor+ prezes = sukces

jak na razie w Bałtyku wszystko sie układa , nikt nie mówi głosno o awansie z w/w a zawodnicy robią swoje