Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
13 stycznia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Pierwsze spotkania nowego roku nie przyniosły zmian na czele koszykarskiej i futsalowej tabeli Trójmiejskiej Ligi Biznesu. Liderami pozostały ekipy Dryvitu (futsal) i Ergo Hestia (koszykówka).

W lidze piłki halowej najwięcej emocji dostarczył pierwszy mecz w roku 2004. Spotkanie Elfeko z Dziennikiem Bałtyckim miało trzy oblicza. Początek i koniec należały do Elfeko, i to zawodnicy tej drużyny cieszyli po końcowym gwizdku ze zwycięstwa. Wicelider prowadził już 2:0 i 3:2, ale po przerwie do ataku rzucili się dziennikarze obejmując prowadzenie 4:3. Ostatnie minuty należały do Elfeko, które zepchnęło rywala do defensywy i trzykrotnie umieściło piłkę w siatce Dziennika.

Spotkanie Sprintu z Urzędem Marszałkowskim znakomicie rozpoczęło się dla urzędników. Zdobyli gola już w 18 sekundzie. Sprint miał przewagę optyczną, ale do 12 min 2:1 prowadził Urząd Marszałowski. Duża w tym zasługa golkipera urzędników, Macieja Kowalczuka. Jego znakomita postawa nie zapobiegła porażce.

Bez historii toczył się mecz Dryvitu z Intelk Technology Poland. Lider rozgrywek, który nie stracił nawet punktu, był zdecydowanym faworytem i nie zawiódł. Po spokojnej grze Dryvit odniósł 9 zwycięstwo.

W spotkaniu "na dole" zmierzyły się Wirtualna Polska i Computerland. Obie ekipy miały skromny dorobek punktowy-komputerowcy po stronie zdobyczy mieli 0, internetowcy byli o "oczko" lepsi. Bohaterami spotkania byli bracia Adam i Paweł Dobrowolscy, którzy zdobyli sześć bramek dla Computerlandu, przyczyniając się do pierwszego zwycięstwa ekipy z Pruszcza.

Jedyną drużyną, która nie zdobyła punktu pozostaje Ideal Host.

Elfeko - Dziennik Bałtycki 6:5 (3:2), Sprint - Urząd Marszałkowski 6:2 (4:2), Dryvit - Intel Technology Poland 5:1 (4:0), Wirtualna Polska - Computerland 5:9 (2:4), Ideal Host - Dziennik Bałtycki 6:12 (5:8).

13. Ideal Host 9 0 26-82

Nie brakowało emocji w lidze koszykówki. Dwa spotkania były bardzo dramatyczne, a o zwycięstwie decydował jeden kosz. Dziennik Bałtycki okazał się minimalnie lepszy od Balticonu, a ARSA pokonała Marion Kosmetyki. Dziennikarze wygraną zapenili sobie dopiero w ostatniej kwarcie. ARSA przed czwartą kwartą miała osiem punktów przewagi i zdołała dowieźć zwycięstwo do końca. Dzięki tej wygranej zespół z Gdyni awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Pewne zwycięstwa odniosły prowadzące w tabeli zespoły Ergo Hestii i PZU Życie. Hestia rywalizowała z C-MAP i nie pozostawiła rywalom złudzeń, kto jest lepszy. Do przerwy garcze C-MAP-u mogli mieć jeszcze nadzieję na w miarę przyzwoity wynik. W drugiej części gry lider zdemolował przeciwnika wygrywając 62:17. Skromniej, ale równie pewnie zwyciężyło PZU Życie. Ubezpieczeniowcy pokonali Gestię różnicą 24 punktów, w każdej z kwart dokładając kilka "oczek". W ekipie zwycięzców najskutecznieszy był Bartek Dzierżyński, zdobywca 43 punktów.

Trzynastej porażki w rozgrywkach doznali koszykarze Castoramy. Drużyna ta straciła w tegorocznych rozgrywkach już ponad 1000 punktów.

PZU Życie - Gestia 82:58 (15:12, 17:13, 22:13, 28:20), Dziennik Bałtycki - Balticon 64:62 (18:18, 18:12, 12:20, 16:12), Flextronics - Lido Technology 65:76 (21:12, 16:23, 14:12, 14:29), Castorama - Atena 47:71 (10:15, 9:19, 10:16, 18:21), ARSA - Marion Kosmetyki 65:63 (19:9, 16:20, 19:17, 11:17), Ergo Hestia - C-MAP 100:39 (21:12, 17:10, 28:5, 34:12).

1. Ergo Hestia 13 22 903-600
2. PZU Życie 12 21 762-638
3. ARSA Gdynia 13 21 770-661
4. Dziennik Bałtycki 13 20 748-745
5. Powersystem 10 19 728-472
6. Flextronics 12 18 775-654
7. Atena 11 18 617-545
8. Lido Technology 12 18 722-684