Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
15 kwietnia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
W meczu na szczycie rozgrywek siatkarskich Trójmiejskiej Ligi Biznesu Nordea Bank Polska pokonał Europrojekt i został samodzielnym liderem tabeli. Wszystkie spotkania kończyły się wynikiem 2:1, a rozstrzygnięcie zapadało w trzeciej partii.

W pierwszym meczu zmierzyły się Young Digital Poland i Centrum Techniki Okrętowej. Niewiele brakowało, by okrętowcy przegrali mecz walkowerem. W ostatniej chwili, tuż przed odgwizdaniem walkowera, na salę wbiegło dwóch zawodników. Spotkanie było bardzo dramatyczne. W pierwszym secie YDP prowadziło już 24:18, aby po wejściu na zagrywkę Kosznickiego z CTO... przegrywać 24:25. Ostatnie słowo należało jednak do YDP, która wygrała pierwszego seta. Pierwszego także w rozgrywkach. Kolejne należały jednak do rywali.

W drugiej grze Grupa Lotos pokonała Wirtualną Polskę. W decydującym secie nafciarze lepiej zagrali w końcówce i rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść.

W konfrontacji liderów lepsza była Nordea. Pierwszego seta wprawdzie wygrał Europrojekt, ale dwa kolejne zdecydowanie należały do rywali. W decydującej partii bankowcy zdobyli siedem pierwszych punktów, co podłamało przeciwnika, który przegrał tego seta do 14.

W ostatnim meczu spotkały się ekipy Adleksu i Intel Technology Poland. Pierwsza partia trwała aż 27 minut. Dopiero przy siódmej piłce setowej udało się graczom ITP skończyć seta. Mniej emocji było w następnym secie, pewnie wygranym przez Adlex. W rozstrzygającej odsłonie większym opanowaniem wykazali się zawodnicy Intelu i to oni po meczu mogli wznieść ręce w geście triumfu.

Young Digital Poland - Centrum Techniki Okrętowej 1:2 (27:25, 13:25, 25:27), Grupa Lotos - Wirtualna Polska 2:1 (25:21, 22:25, 25:17), Nordea Bank Polska - Europrojekt 2:1 (23:25, 25:17, 25:14), Adlex - Intel Technology Poland 1:2 (28:30, 25:17, 20:25).

1. Nordea 6 16-2
2. Europrojekt 6 15 15-3
3. Grupa Lotos 5 12 12-3
4. Intel 6 8 8-10
5. Adlex 5 7 7-8
6. Wirtualna Polska 6 5 5-13
7. CTO 6 5 5-13
8. Young Digital Poland 6 1 1-17