• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trzeba wreszcie nauczyć się wygrywać z Lublinem

jag.
1 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 11 lat) 

- Uważam, że stać nas, abyśmy zagrali w finale play-off - zapewnia Jerzy Ciepliński, trener Vistalu Łączpolu. Na drodze jego podopiecznych staje klub z Lublina, który po różnymi nazwami i tylko z roczną przerwą od 1995 roku kolekcjonuje tytuły mistrzowskie. W gdynianki nigdy nie wygrały z SPR! Czas tę złą serię przerwać w sobotę o godzinie 13.00 oraz w niedzielę o 17.30 w hali przy ul. Górskiego

.

Relacja LIVE


Na placu boju o tytuł mistrzowski pozostały już tylko cztery drużyny. Niespodzianek nie było. W półfinałach play-off znalazły się cztery najlepsze zespoły sezonu zasadniczego. Nie mamy nic przeciwko temu, aby ta zasada obowiązywała dalej, gdyż drugi w tegorocznej tabeli - Vistal Łączpol zmierzy się z trzecim - SPR AZS-Pol.

Jak kibice doskonale wiedzą wcześniej zdobyte punkty, ani to że w ćwierćfinale gdynianki wygrały po dwóch, a lublinianki dopiero po trzech meczach nie ma większego znaczenia. W nagrodę za minione dokonania drużyna trenera Cieplińskiego ma tylko ten przywilej, że rywalizację do trzech zwycięstw może rozpocząć u siebie (2-3 kwietnia), a gdy będzie potrzeba to i piąty decydujący mecz 16 lub 17 kwietnia odbędzie się w Gdyni. Przyszły weekend na jedno lub dwa spotkania zarezerwowany jest w Lublinie.

- Wsparcie kibiców i doping, o który prosimy, może mieć znaczenie. Z drugiej strony walka toczy się o awans na najwyższy pułap play-off i w tej fazie w każdym meczu, bez względu czy u siebie, czy na wyjeździe trzeba walczyć o wygraną. Uważnie obserwowaliśmy mecze Lublina z Piotrkowem. Mamy dobre rozeznanie w możliwościach przeciwnika. Na tej podstawie uważam, że stać nas, abyśmy zagrali w finale - mówi gdyński szkoleniowiec.

Playoff

Ćwierćfinały

KGHM Metraco Zagłębie Lubin 2
KSS Kielce 0
VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA 2
Ruch Chorzów 0
AZS Politechnika Koszalińska 2
Start Elbląg 1
SPR AZS Lublin 2
Piotrcovia Piotrków Tryb. 1

Półfinały

KGHM Metraco Zagłębie Lubin 2
AZS Politechnika Kosza 0
VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA 1
SPR AZS Lublin 1

FinałKibicom nie trzeba przypominać, że z Lublinem wiąże się wszystko co najlepsze w ostatnich latach w żeńskim szczypiorniaku klubowym. Od 1995 do 2010 roku klub, mimo że przeżywał kłopoty natury finansowej, kilkakrotnie zmieniał nazwy, tracił i zyskiwał sponsorów, zdobył piętnaście tytułów mistrza Polski! Ponadto w 2001 roku triumfował w Pucharze EHF.

Mistrzowska seria lublinianek została przerwana tylko raz. W 2004 roku złote medale zdobyły szczypiornistki AZS AWFiS Gdańsk, które prowadził trener Ciepliński, a bramkarką była w nim Małgorzata Sadowska.

Zresztą ta zawodniczka ma na koncie również dwa tytułu w barwach lubelskich, w których spędziła 1,5 sezonu. Sukcesy z SPR święciła również inna obecnie szczypiornista Vistalu Łączpolu, rozgrywająca Katarzyna Duran.

- Lublin to wielkie doświadczenie i rutyna. My musimy odpowiedzieć zaangażowaniem, dobrym przygotowaniem fizycznym oraz grą, w której do minimum zostaną ograniczone własne błędy. Oczywiście chciałbym zakończyć tę rywalizację zwycięsko jak najszybciej, ale musimy liczyć się z tym, że w każdym spotkaniu należy toczyć twardą walkę o sukces - ocenia szkoleniowiec Vistalu Łączpolu.

Kto wie, czy kluczowa walka o awans nie rozegra się na parkiecie, a w... głowach zawodniczek. Gdynianki miały prawo nabawić się swoistego kompleksu SPR, bo nigdy w historii nie wygrały z tym rywalem! Z dwunastu meczów zaledwie dwa zremisowały. Przed dwoma laty w półfinale play-off lublinianki wygrały pewnie 3-0.

Mecze gdynianek z lubelskimi szczypiornistkami:
Sezon 2010/11
Runda zasadnicza: 28:28 (dom) 29:35 (wyjazd)

2009/10
Runda zasadnicza: 26:27 (dom) 27:27 (wyjazd)
Puchar Polski: 23:35 (wyjazd)

2008/09
Półfinał play-off: 29:32 (dom), 21:28 i 25:28 (oba wyjazd)
Runda zasadnicza: 26:37 (dom) 28:42 (wyjazd)

2007/08
Runda zasadnicza: 31:32 (dom) 31:37 (wyjazd)

- Każdy sportowiec musi liczyć się z tym, że przyjdzie mu wziąć udział w meczu o najwyższe cele. W takich spotkaniach nie ma miejsca na lęk, czy jakiekolwiek obawy. Trzeba wyjść na parkiet i pokazać to co potrafi się najlepszego. Dlatego nie ma prawa być tłumaczenia nerwami czy słabą psychiką - zapowiada trener Ciepliński.
jag.

Opinie (7) 2 zablokowane

 • gra i niestety przegra (1)

  • 8 15

  • Zbiórka chętnych do dopingu

   30 minut przed meczem pod wejściem od strony reala. Wstęp za darmo dla ludzi którzy z KK będą dopingować.

   • 6 4

 • Trzymam Kciuki!!!!!!

  Vistal Łączpol Gdynia do boju!!!!!!!!!

  • 10 6

 • (2)

  SPR pokaże gdzie wasze miejsce w szyku!

  • 12 12

  • bez sensu Twoja napinka kibicu Koziego Grodu

   u Was czy bilet był za friko, czy za piątala czy za dychę skutkuje tym samym - 300 ludzi włącznie z Wami, Vipami i rodzinami zawodniczek.

   Niestety ale takie są fakty. 15 mistrzostw kraju i tylko tyle ze strony kibiców.
   Więc daj spokój naszym kibicom i pozwól im się rozkręcać. mają za sobą dopiero 1,5 sezonu.

   Pozdrawiam i życzę miłej atmosfery jutro na trybunach

   • 4 3

  • . Wszystko sie z czasem przejada jak nie prowadzi sie klubu z glowa,tak jest w Lublinie tak jest i w Gdyni-patrz wielokrotne mistrzynie Polski i pustki na trybunach. ..

   • 1 1

 • Mistrz Mistrz Mistrz Vistal Łączpol Gdynia

  • 3 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane