Tuzin bramek Damiana Kostrzewy!

22 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Wielki mecz rozegrał dziś Damian Kostrzewa. Gdański skrzydłowy zdobył 12 bramek w spotkaniu piłkarzy ręcznych AZS AWFiS na własnym parkiecie z AZS AWF Gorzów. Gospodarze wygrali 30:22 (15:11), a do zdecydowanego ataku przeszli od 23 minuty gry.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Bednarek 1, Chrapkowski 2, Fogler 3, Olęcki, Woynowski, Pilch 3, Wysokiński, Masiak 3, Sulej, Kostrzewa 12, Ringwelski 3, Ćwikliński 3.

AZS AWF: Szczęsny, Ł.Wasilek - Galus 6, Jankowski 4, Kliszczyk 4, Bosy 1, Klimczak, Huzjejew 2, Rafalski, P. Kaniowski, Krzyżanowski, A.Wasilek 3, Jagła 2, Tomiak.

Sędziowali: Leszczyński, Piechota (Płock).

W akademickiej hali stawiło się około 400 kibiców, którzy chcieli się przekonać, czy wygrana gdańszczan w ostatniej kolejce nad mistrzami Polski nie była dziełem przypadku. Początkowo wydawało się, że jednak tak, albo przynajmniej potwierdzi się prawidłowość, że podopieczni Daniela Waszkiewicza dostosowują się do poziomu rywala. W Gorzowie, w pierwszej rundzie przegrali 27:33.

Dziś gospodarze zdobyli inauguracyjnego gola, a potem na długie minuty oddali inicjatywę. W 12. goście prowadzili nawet 6:3. Dopiero na siedem minut przed przerwą gdańszczanie odzyskali przewagę. Po bramce Michała Bednarka osiągnęli korzystny wynik 10:9.

Po raz ostatni tego dnia remis był przy 10:10. Potem kolejno na listę strzelców wpisywali się Marcin Pilch, Damian Kostrzewa, Łukasz Masiak i Kamil Ringwelski. Z czterema też trafieniami przewagi miejscowi ukończyli pierwszą połowę.

Po zmianie stron na dobre rozpoczął się popis Kostrzewy. Damian zdobył cztery pierwsze bramki tej połowy dla gdańszczan. Gorzowianie z każdą minutą tracili wiarę w skuteczny pościg. Na kwadrans przed końcem nasza drużyna uciekła na 21:14, a potem miała nawet 9 trafień w zapasie.

Tabela wprowadzona: 2009-02-22

Pozostałe wyniki 18. kolejki: SPR AMD Chrobry Głogów - Wisła Płock 23:37 (11:18), Azoty Puławy - SPR BRW Stal Mielec 32:25 (16:11), Reflex Miedź-96 Legnica - OKPR Traveland-Społem Olsztyn 34:28 (17:17), PMKS Focus Park-Kiper Piotrków - Vive Kielce 25:28 (14:13), Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 30:31 (14:15).

Opinie (10) 1 zablokowana

• woow ;D młody szczypiornista zapowiada się bardzo obiecująco ! ;] oby tak dalej :)

• 5 0

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• :D

pozdro Damian! tylko nie waz sie uciekac z AZS'u znamy Ciulka!

• 1 0

• 5 miejsce realne a najgorsze 7.

• 4 0

• 400 kibicow (1)

i to jest jakas powalajaca liczba??? hahaha, to normalnie ile przychodzi, 200 ? Dla kogo oni graja w takim razie, dla jakiejs garski zapalencow? Kto za to placi i po co ?

• 3 7

• Byc może po to aby taki tłuk jak ty się pytał, byc może po to by potem nasza reprezentacja zdobywała srebrne i brązowe medale na MŚ... ale ty masz tylko klapki, czytaj piłkę kopaną przed oczami, nieprawdaż ?

• 2 0

• tera na rozkładzie Chrobry wyjazd , vive u siebie , azoty na wyjezdzie i kwidzyn u siebie .Realnie patrząc 5-6 miejsce jest w zasiegu ale moze byc tez tak ze bedzie 8 i wtedy tafiamy na vive w play off.

• 5 0

• w play-off mogą wygrać z każdym tylko nie z Vive
    najlepiej wpaść na Wisłę

• 6 1

• kto wie czy w ostatniej kolejce z Kwidzyniem nie dogadaja sie zespoły kto ma wygrać .Zalezy kto z kim bedzie wolał grac w play off...