Tylko jeden set walki

21 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla nie poprawili nastrojów swej wiernej publiczności, która dziś znów w komplecie wypełniła halę AWFiS. Gdańszczanie przegrali trzynasty mecz z rzędu. Faworyzowanej drużynie Asseco Resovii gospodarze postawili się tylko w drugiej partii. Set pierwszy, a przede wszystkim trzeci lepiej przemilczeć, bo na usta mogą cisnąć się tylko mocne słowa jako dezaprobata dla poczynań miejscowych. Reszowianie triumfowali 3:0 (25:15, 27:25, 25:11)

.

TREFL: Bednaruk, Serafin, Stancelewski, Winnik, Zanuto, Szulik, Samardzić (libero) oraz Kruk, Kocik, Skorij, Kadziewicz, Świrydowicz.

RESOVIA: Woicki, Wika, Perłowski, Oivanen, Gierczyński, Hernandez, Ignaczak (libero) oraz Kusior.

Gospodarze rozpoczęli dobrze. Przy zagrywce Jakuba Bednaruk objęli prowadzenie 2:0. Niestety, pięć kolejnych punktów zapisano na kontro Asseco Resovii. Jerzy Strumiłło poprosił o przerwę, ale niewiele mógł zdziałać. Gdańszczanie mieli kłopoty z przyjęciem zagrywki. Po raz kolejny obnażył to Ihosvany Hernandez, który poprawił wynik na 10:5. Druga przerwa techniczna nastąpiła przy przewadze gości aż 16:10.

Pewną nadzieje na pościg wlały atomowe serwisy Wojciecha Winnika. Jednak wystarczyło, że szkoleniowiec gości wziął czas, a po powrocie na parkiet gdański atakujący wpakował zagrywkę w siatkę. Po chwili w aut atakiem przestrzelił Dariusz Szulik, a dwa kolejne ataki rywali podniosły wynik na 21:14! Dopiero wejście do gry Łukasza Kruka przerwało tę fatalną passę, ale seta nie dało się uratować. Zresztą była to pierwsza z trzech zmian, na które zdecydował się w tej partii miejscowy szkoleniowiec.

W drugim secie Trefl przeważał do pierwszej przerwy technicznej, ale gdy do niej doszło już przegrywał. Prowadzenie 7:5 zostało zamienione na niekorzystny wynik 7:8, gdyż gospodarze nie poradzili sobie z zagrywkami Marcina Wiki. Nie pomogło wprowadzenie do gry Łukasza Kadziewicza. Gdy po powrocie do gry w miejscowych szeregach zaczęły się mnożyć zepsute serwisy, a z prawego skrzydła Resovii regularnie punktował Mikko Oivanen, goście uciekli na 14:10. Nie pomogło wprowadzenie do gry Łukasza Kadziewicza.

Dopiero podjęcie walki na skrzydłach, zwłaszcza przez Winnika poprawiło notowania żółto-czarnych, grających dziś na biało-niebiesko. Udało się zbliżyć na 16:17. Szkoda, że dwa błędy własne utrudniły ten pościg. Bruno Zanuto pomylił się przy zagrywce, a po chwili nie można było podbić serwisu Oivanena i zrobiło się 17:20.

W akcji na piłkę setową (24:21) klasę pokazał Paweł Woicki. Blok gdańszczan poszedł do środkowego, a rozgrywający wystawił na "czystą siatkę" do Wiki. Potem rozpoczęły się nerwy w polu serwisowym. Nie trafił w boisko Wika, a Zanuto zagrał asa na 23:24. Następnie udało się podbić zbicie Krzysztofa Gierczyńskiego, a w kontrze wyrównał Winnik. Wojtek wyrównał jeszcze na 25:25. Kolejną piłkę setową zdobył Gierczyński, a w ostatniej akcji tego seta Bednaruk przekroczył linię środkową!

W ostatniej części gry trener Strumiłło musiał porozmawiać z drużyną już przy 1:5. Na inauguracyjny punkt Kadziewicza rywale odpowiedzieli pięcioma! Czas dla Trefla spowodował, że po przerwie Oivanen zepsuł zagrywkę. Była to tylko chwila dekoncentracji Resovii. Pierwszą "techniczną" goście osiągnęli z sześcioma punktami zaliczki (8:2), a drugą aż z dziewięcioma (16:7)! Gdańszczanie rozbijali się od bloku rywali niczym od ściany. Tak też zakończyła się gra, gdy powstrzymany został Winnik. Tytuł MVP w pełni zasłużenie zdobył Oivanen.

Tabela wprowadzona: 2009-02-21

Pozostałe wyniki 17. kolejki Jastrzębski Węgiel - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:2 (22:25, 25:19, 20:25, 25:20, 15:10), PGE Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawa 3:2 (25:16, 26:28, 25:20, 23:25, 15:12), AZS UWM Olsztyn - Delecta Bydgoszcz 3:2 (25:19, 25:21, 21:25, 20:25, 15:13), Domex Tytan AZS Częstochowa - Jadar Radom 3:1 (23:25, 25:22, 25:15, 26:24).

Opinie (33) 2 zablokowane

• szkoda chłopaków, kibiców i sponsora

a miało być tak pięknie. kontuzje i kaszalot zrobiły swoje. teraz trzeba trenera z autorytetem i charyzmą.

• 5 1

• Mam szanse w siatke mając 187 cm wzrostu ? (3)

Czy lepiej sobie darować ?

• 8 0

• Lepiej zajmij się lekcjami bo w poniedziałek do szkółki pomaszerujesz... (2)

...z śmiechem na ustach...

• 2 3

• W poniedziałek pójde do pracy ale bez uśmiechu na ustach...

...za to z odruchem wymiotnym...

• 3 1

• Woicki ma 182 ;)

• 1 0

• Panie Wierzbicki (1)

po pierwszym secie widzimy tą dużą poprawę w grze brawo !

• 2 3

• Gdyby nie Wierzbicki nie byłoby (zapewne) kosza w Sopocie i drużyny siatkówki w Gdańsku którą finansuje od dawna własną kasą!
      Raczej trzeba mu współczuć że zawodnicy okazali się patałachami jak na ekstraligę!