Tylko remis ze Zgodą w Rudzie Śląskiej

20 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu w drodze na Węgry, gdzie w sobotę rozegrają mecz rewanżowy drugiej rundy Pucharu EHF, zatrzymały się w Rudzie Śląskiej. Gdynianki w spotkaniu granym awansem z siódmej kolejki PGNiG Superligi zaledwie zremisowały ze Zgodą 25:25 (13:17)

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 8, Jędrzejczyk 2, Kobzar 2, Lipska 1, Głowińska, Szwed 1, Dinis Vartic 6, Duran 2, Białek, Koniuszaniec 2, Kulwińska 1.

Na pięciu zwycięstwach skończyła się passa Vistalu Łączpolu. Przed tygodniem drużyna straciła fotel lidera Superligi po porażce w Lubinie 26:27, a w sobotę praktycznie pogrzebała szanse na awans do trzeciej rundy Pucharu EHF, po przegranej u siebie z zespołem Syma Vac 32:40.

Jednak rewanż na Węgrzech trzeba rozegrać. Dlatego wyjazdowym pojedynek ze Zgodą trzeba było rozegrać już dzisiaj.Inauguracyjnym kwadrans zapowiadał sukces naszego zespołu. Gdynianki prowadziły 8:5.

Kłopoty zaczęły się w ostatnich dziesięciu minutach przed przerwą. Vistal miał coraz większe kłopoty ze zdobywaniem bramek, a sam inkasował ich coraz więcej. Dlatego korzystny rezultat 10:7 został zmieniony na niekorzystny wynik w przerwie. Zgoda prowadziła już wówczas czterema trafieniami.

W 35. minucie było już nawet 19:14 dla Zgody. Gdyniankom kwadrans zajęło odrobienie tych strat. W 49. minucie udało się doprowadzić do remisu 22:22, a minutę później po trafieniu Teodory Dinis Vartic wyjść na prowadzenie.

Korzystny wynik Vistal Łączpol utrzymywał do 58. minuty. Wówczas Katarzyny Koniuszaniec rzuciła na 25:24.

- Kończyliśmy w osłabieniu, gdyż karę otrzymała Ola Jędrzejczyk. Wyrównującą bramkę zdobyła Małgorzata Kucińska, a piłka odbita od bloku zmyliła naszą bramkarkę. Potem nawet mogliśmy przegrać, bo straciliśmy piłkę, ale na szczęście i rywalki wyrzuciły ją w aut. Generalnie był to mecz, w którym popełniliśmy za dużo błędów - ocenił Adrian Struzik, drugi trener gdynianek.

Drużyna nocuje na Śląsku, a w czwartek udaje się na Węgry. Tam w sobotę zagra rewanż w Pucharze EHF. Wynik spotkania można obstawiać w naszym typerze.

Tabela wprowadzona: 2010-10-24

W innym dzisiejszym meczu (zaległy z 6. kolejki) Ruch Chorzów pokonał KPR Jelenia Góra 35:33 (21:15).

Opinie (39) 4 zablokowane

• co jest laski???

dlaczego tak słabo???

• 14 4

• A miało być tak pięknie:( (1)

Tak ładnie się zaczęło.... Mam nadzieje że to przez to że oszczędzały się na puchary i w sobotę pokażą klasę zamykając usta krytykantom.

• 10 10

• buehehehehe

nie bądź śmieszny

• 7 3

• Nie będzie złota (3)

tylko brąz, srebro w najlepszym wypadku.

• 14 7

• Medal

Masz racje, ale tylko pod warunkiem, że zmienimy trenera.

• Opinia

Widac ze po tym meczu rola trenera sie zakonczyla.

• 11 3

• Mikszto ...

jak tam Twoja życiowa forma ???

• 15 6

• co to ma byc?? wystarczy popatrzec kto zdobywał bramki a trzon druzyny?? (1)

Szwed 1, Głowińska 0, Koniuszaniec 2, Kuliwnska 1
    to jak mają wygrywać jak teoretycznie najlepsze dziewczyny nic nie zagrały??
    Pan trener oszczędzał je na rewanż z węgierkami żeby kompromitacji nie było?
    Spotkania nie widziałem, więc trudno cokolwiek oceniać, ale to kolejny mecz przegrany w drugiej połowie.

• 13 4

• Cool !!! :)

Widzę, że wkrótce takie pojedynki jak VŁ vs Sambor Tczew staną się emocjonujące !!!

• 16 2

• Cóż,

kolejny raz okazuje się, że kasa to nie wszystko...

• 17 2

• Doktor nie dał rady!

Jakaś seria niepowodzeń wisi nad Doktorem.Jest budżet,są transfery,jest piękny
    obiekt do gry tylko poziomu nie ma.Ale to trzeba przełamać.Dopóki piłka w grze
    to jest nadzieja.Doktorze do ROBOTY.To nie tylko wina dziewczyn.Ktoś je dobrał,
    przygotował do sezonu,ustala taktykę,motywuje do gry,prowadzi w trakcie meczu.To Doktor.A więc i tutaj trzeba zmiany.

• 12 3

• To chyba rozegranie nic nie zagrało? Dziewczyny które teoretycznie powinny rzucać bramki Kobzar, Głowińska, Szwed, Duran, rzucają w ciągu 60 minut tylko 5 bramek to o czym tu mówić? To Sulżycka ze skrzydła potrafi 8 bramek rzucić do tego Jędrzejczyk 2 i Koniuszaniec 2 to pytam się co robią dziewczyny na rozegraniu? Z rozegrania jest dużo "łatwiej" rzucić bramkę niż ze skrzydła prawda? Skrzydłowe uważam zrobiły swoje. 12 bramek na 25 jest bardzo dobrym wynikiem. Brawo dla Dinis Vartic. Widać że poważne wzmocnienie. Jestem ciekawy co się dzieje z Głowińską i Szwed bo coś mało rzucają w tym sezonie.