Udana inauguracja drugiej rundy rozgrywek

Krzysztof Klinkosz
12 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Szczypiornistki Vistalu Łączpol Gdynia udanie zainaugurowały druga runde rozgrywek ekstraklasy. We własnej hali nie miały żadnych problemów z pokonaniem trzeciej drużyny tabeli - Zgody Ruda Śląska i wygrały 35:22 (16:10). Gdynianki rozbiły rywalki skutecznymi, szybkimi kontrami.

VISTAL ŁĄCZPOL:Mikszto, Górecka - Stachowska 9, Jędrzejczyk 6, Głowińska 5, Szwed 4, Kulwińska 3, Sulżycka 2, Białek 2, Koniuszaniec 2, Taczyńska 1, Szott 1.

ZGODA: Muszioł, Mieńko - Gleń 4, Cebuka 3, Kucińska 3, Sikorska 2, Świszcz 2, Obruśnik 2, Weselak 2, Latyszewska 1, Tarnowska 1, Mrozek 1, Krzymińska 1, Karwacka 0.

Drużyna z Rudy Śląskiej, choć przystępowała do meczu z wyższej pozycji w tabeli to tylko chwilami nawiązywała w miarę wyrównaną walkę. Na początki Zgoda wyszła na prowadzenie, jednak od stanu 3:2 to gdynianki nadawały ton grze.

Podopieczne <>Jerzego Cieplińskiego nastawiły się w sobotnim meczu na grę z kontrataków, możliwe to było dzięki dobrej dyspozycji bramkarek i skutecznej, twardej obronie. Zgoda była nawet częściej w posiadaniu piłki, jednak jej ataki pozycyjne były rozbijane przez gdynianki.

W 11 minucie po trafieniu Katarzyny Koniuszaniec było 6:3 dla Vistalu Łączpol, ta trzybramkowa przewaga utrzymywała się aż do 23 minuty wówczas dwie bramki z rzędu zdobyła Monika Głowińska i gdynianki prowadziły 11:7, tuż przed końcem pierwszej połowy gospodynie wyszły na najwyższe w tym czasie gry prowadzenie(16:8) jednak chwila dekoncentracji sprawiła, ze po pierwszej połowie było 16:10 dla Vistalu Łączpolu.

Pierwsze minuty po przerwie toczyły się przy lekkiej przewadze rywalek, które zniwelowały dystans do 3 trafień (20:17). Wówczas jednak Patrycja Kulwińska zdobyła bramkę na 21:17 a za kilka minut ta sama zawodniczka dała gdyniankom prowadzenie 25:18.

To był decydujący o losach meczu moment, trener Zgody próbował rozmaitego ustawienia swojej ekipy, ale nie potrafił znaleźć sposobu na pewną grę defensywną gdynianek.

W 54 minucie przewaga gospodyń sięgnęła 10 bramek (29:19) gospodynie dyktowały warunki gry i już tylko kataklizm mógł je pozbawić zwycięstwa. Nic takiego się nie stało a w końcówce Łączpol "dołożył" jeszcze 3 trafienia do swojej przewagi wysokim zwycięstwem otwierając drugą rundę sezonu zasadniczego. Zgoda najwyraźniej "leży" gdyńskim piłkarkom, gdyż w pierwszej rundzie w meczu na Śląsku wygrały one również pewnie 31:23.

- Wbrew pozorom było to trudne dla nas spotkanie gdyż przeciwnik, zwłaszcza w początkowej fazie meczu postawił nam trudne warunki, ale konsekwentnie grając, powiększaliśmy tą przewagę i mecz zakończył się trzynastopunktową wygraną co z przeciwnikiem tek klasy jest niewątpliwym sukcesem. Nastawiliśmy się w tym meczu na grę z kontry gdyż to jest jedna z naszych szans, przy naszych niedoborach kadrowych - obrona - kontra, dlatego na to zwracamy szczególna uwagę - powiedział po meczu trener gdynianek Jerzy Ciepliński.

Tabela wprowadzona: 2009-12-12
Pozostałe wyniki spotkań 12 kolejki ekstraklasy szczypiornistek: Piotrcovia Piotrków Tryb. - KPR Jelenia Góra 40:20 (17:11), Start Elbląg - AZS AWF Wrocław 27:25 (14:9), Ruch Chorzów - Interferie Zagłębie Lubin 24:37 (13:21), KSS Kielce - SPR Olkusz 29:25 (14:13), AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 23:34 (11:19).

Opinie (82) 6 zablokowanych

• super meczyk! (3)

apetyt na wygrane wzrósł po tym widowisku.
    może były pewne "ale" lecz za całokształt szacuneczek dla WSZYSTKICH!
    Zgoda po raz drugi zebrała cięgi.

Brawo dziewczyny - 35 bramek wpuszczone w Lubinie przekazałyście dalej do Zgody ;)

No i klub kibica niezłomnie dopingował

Dzięki za fajną sobotę :)

• 20 4

• (2)

kolego w całości popieram,ale powiem że miałem gorącą jak zobaczyłem parkę sędziów ze Szczecina

• (2)

CMO- gdzie jesteś?,gdzie są dziewczęta uciekające od trenera?(napisałem dziewczęta a nie zawodniczki)
    Trzeba zmian-trener musi odejść,i to szybko!bo dzisiaj widziałem ze zawodniczki grały przeciwko trenerowi!i wygrały! CMO-spytaj kolegi czy masz się denerwować czy...." :-))

• 12 9

• (1)

xyz, nie wywołuj wilka z lasu - dziś dziewczyny wygrały, to adwersarze siedzą cicho i uaktywnią się ponownie dopiero przy kolejnym niepowodzeniu.
      Teraz trzeba jeszcze za tydzień zrewanżować się Piotrcovii i zachować realne szanse na 3. miejsce przed play-off, bo SPR i Zagłębie na tym etapie są już raczej poza zasięgiem.

• 9 4

• "SPR i Zagłębie na tym etapie są już raczej poza zasięgiem"

hahaha sa lata świetlne przed vł, w tym i pewnie jeszcze w dwóch - trzech sezonach

• 1 4

• ale ta jędrzejczyk brzydka.. (8)

gorsza to tylko kulwińska jest..

• 7 28

• (1)

kolego, byś się wstydził takie teksty na forum umieszczać.
      Wejdż na stronę klubu i zobacz sobie dziewczyny,

... ach gdybym był niegrzeczny internauto to w mym oburzeniu dodałbym jeszcze dla Ciebie: Goń się paszczaku!

• (1)

OLA to bardzo ladna kobieta o aryjskiej urodzie ,nie rozumie po ch....ty sie tu wpisujesz ? masz jakies kompleksy ?.pozdrawiam najladniejsza druzyne w lidze i zycze dalszych sukcesow

• 4 3

• Chciałeś powieedzieć...

najładniejszą drużynę w lidze męskiej, buehehehehe!

• 1 5

• A lekcje ty odrobiłeś? Naucz się podpisywać a jak dorośniesz to pogadamy o kobiecej urodzie.

• 6 1

• Quasimodo - to jest jedyne określenie mogące zapewne określić twój wygląd. Nie stresuj się takie potwory też muszą żyć. Przyjmiemy ciebie takiego jakim jesteś! Jesteśmy tolerancyjni jak ksiądz Rydzyk. Myślę, że u niego miałbyś szansę zaistnieć ze swoimi poglądami

• 1 1

• Piekna Ola

frajerze jak jestes niewidomy to sie nie odzywaj! Ola jest jedna z najladniejszych zawodniczek w tym zespole. Wez wstaw swoje zdjecie to sie dopiero posmiejemy jaki Ty brzydki jestes!!

• 16 7

• (1)

adwersarze siedzą cicho bo dopiero do domu dotarli :)
    wiec tak: po raz kolejny brava dla Mikszto, ale super zagrała również Kulwińska i Jędrzejczyk, na swoim poziomie Stachowska. Tyle pozytywów
    Niestety pan "trener" Ciepliński nieczuły na ból zebów kibiców nadal uparcie stawia na Koniuszaniec, dziś dorzucił bystry pomysł ze zmianą bramkarki w drugiej połowie. Prawie się udało, przeciwniczki z 8 zniwelowały straty do 3bramek:)
    pozdrawienia dla "adwersaży" :)

• 5 15

• Remicoo

Odpal playstation szybko i graj graj i graj

• 6 1

• lubie kundle

spadowa frajerze...na tym forum rozmawiamy o sporcie a nie o tym jaki ktora tylek ma wiec spadaj de.... bez szkoly...na wybory miss to na sopot 2010 wystaw swoja corke!! serdeczmne pozdrowionka dla obserwatora fizycznych wdziekow!! a mi tam sie Ola PODOBA!!

• 14 2

• on ma rację - Kulwinska i Jędrzejczyk urodą nie grzeszą.. (1)

ale Mikszto jest śliczna. chętnie bym ją zabrał do siebie

• 4 16

• Romeo?

• 2 3

• (5)

Brawo dziewczyny za meczyk. Staszka :):):) bardzo ładnie. Martwi mnie bark Kasi Koniuszaniec. Czyżby kolejna kontuzja :(:(:( O nie !!!!. 3mam kciuki i do zobaczenia na Piotrcovi :)

• 10 1

• (4)

Wlasnie co z jej barkiem?? Bo widać ze nie mogla rzucac tak jak potrafiła w drugiej polowie. 3mam kciuki zeby to nie bylo nic powaznego!! Brawa ogromne dla dziewczyn za fajny mecz i czekamy do Soboty!!!

• 4 1

• Jak to co jej jest - CIEPLEGO PRACA NIE POPLACA W ZDROWIU!!

• 4 4

• Kasia (2)

w pierwszej połowie miała zderzenie z przeciwniczką i wychamowała dopiero ręką na bramce z widocznym bólem. Może to było przyczyną?

• 3 2

• poprawię jeszcze szybki wyHamowała.
          ale babola strzeliłem :P

• 1 0

• Miała już przed meczem teypa, więc to nie jest uraz z meczu ze Zgodą

• 2 0

• no tak na pewno jest brzydki, do tego głupi i ma małego wacka. mądry jest z drugiej strony monitora i to jeszcze jak mama nie widzi, smutna parówa.
    mam pytanie do tego kozaka, bedziesz na meczu z piotrkowem? to może sie pokażesz jak "prawdziwy facet", z chęcią popatrzymy ... no, a ja osobiście chetnie z toba pogadam.
    pozdrawiam dziewczyny

• 6 1

• (1)

brawo Staszi! :D rozegranie Ci służy hehe i brawo Mamuśka za wybronienie 2 rzutów ze skrzydeł pod rząd, szkoda tylko tego rzutu Kucińskiej, 3mam kciuki, za więcej minut na boisku :D buzioooole

• 7 2

• A ja Cię chyba znam. Buziaki dal Ciebie i wszystkich dziewczyn :):)